Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    Attól olcsóbb, mert a szoftver egy rakás ... rajta. Z1-em van, reportolgatom a Zyxelnek a bugokat. Olyan alapvető funkciók nem működnek jól mint a portforward.

    A Z2-őn is teljesen ugyanaz a firmware van, egy 12.04-es OpenWRT alapú szörnyszülött. Egyrészt hozzányúlt maga a Qualcomm is, "QSDK" néven adja a fejlesztői csomagot a gyártóknak, aminek az alapja az előbb említett OWRT verzió + belepatkolták a saját zárt forrású drivereiket meg egyéb patcheket. Másrészt a Zyxel ezen még tovább csavar kicsit, hogy legyen brandelt web felület, meg pár extra alkalmazás és script a háttérben. Ezek között szerintem kevés olyan van, ami nem hemzseg a bugoktól.

    Jól jellemzi a dolgot az is, hogy a gyári firmware forrása tele van kommentelve a Zyxeles developerek által olyan dolgokkal amik arra utalnak, hogy nem is volt a kezük között se Z1 se Z2 a fejlesztés során, hanem mindenféle developer boardon dolgoztak. pl.: "Ezt a részt majd át kell néznünk ha kapunk végre a végleges termékből." :)

    A firmwarek forrását egyébként a GPL-ből adódó kötelezettség miatt a kérésemre viszonylag könnyen odaadták, ebben korrektek voltak.

    Újabb alternatív firmware (DDWRT, OpenWRT, stb..) egyikre sincs, pontosabban a Z2 egy picivel jobb helyzetben van ilyen téren, mert a LEDE Project (OpenWRT fork) támogatja 1-2 hónapja legalább, ha valaki netán megveszi, akkor különösen ajánlom hogy ezen firmwaret futassa rajta, és ne a gyárit.

    Egyébként meg senkinek sem tanácsolnám a vásárlást, amíg a fenti problémák meg nem oldódnak. A Z2 megfelelője (ahogy azt már fentebb is írták) pl. a Netgear R7800. a Z1-é pedig az R7500, én sokkal inkább ezeket venném, mindegyik *WRT támogatja őket. A Z1 és Z2 akkor lesz ütőképes, ha megszabadul a gyártói sw-től, mert az 512MB ram, meg a 4GB mmc azért finom dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz Sub-ZeRo #22 üzenetére

    28eFt volt az Armor Z1 akcióban, annyiért tuti nem veszel router+nas+hdd-t :)

    citkar: Amúgy én portoltam a gyári Zyxeles os-re Transmissiont, teljesen jól működik, szóval megoldható a dolog.

    Egyébként NAS+router kombót én is szeretnék, de szándékosan nem gyártják. A routerek és a NAS-ok is túl vannak árazva, ha megnézitek a 100-120 ezres nas-okat, akkor sokszor egy középkategóriás mobiltelefon HW köszön bennük vissza, csak éppen itt se kijelző, se akku, se gps, gsm modul, etc etc.. Viszont az elég jó buli a gyártóknak hogy arra állt be a piac, hogy az emberek 20-60eFt között veszik a routereket, meg még 50-120eFt között mellé egy NAS-t. Vicc a dologban, hogy egy cég mégis van, az pedig az Apple aki csinál ilyet, de a TimeCapsule-t meg más miatt nem szeretjük sajna, ráadásul nemrég jelentették be, hogy meg fogják szüntetni.

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz temp123456 #34 üzenetére

    Tulajdonképpen perpill egy OpenWRT "reboot", egyelőre talán csak a webes felület más benne, de a háttérben ugyanaz van, mert nemrég indult a projekt. Tegnapi hír amúgy, hogy kibékültek, és újraegyesülnek (nem volt egy túl nagy dráma ezek szerint :) ), és elvileg az a terv, hogy a LEDE néven megy tovább az egész kóceráj, az OpenWRT név megszűnik.

  • Chal

    addikt

    válasz leviske #36 üzenetére

    Azért ne felejtsük el, hogy 800-1000Mbps körül már erősen bejátszik a kábelhossz, minőség, milyen minőségű NIC van a másik végén, milyen driverrel, stb..

Új hozzászólás Aktív témák