Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    Feltettem az új firmwaret, tényleg megoldották a portforward bugot (pontosabban nem ők, hanem ezek szerint végre lépett a Qualcomm, úgy látszik nem egy kapkodós társaság). Naiv öröm, hogy talán a 2 hónapig tartó levélváltásaim hatására történt meg a javítás :)

    A régebben általam nagy hévvel beharangozott OWRT/Lede portolás kapcsán úgy érzem úgy a korrekt ha megosztom veletek, hogy caneleztem a projektet határozatlan időre. Gyakorlatilag elveszett minden motivációm, rá gondolni is szar érzés hogy foglalkozni kéne vele :) Egyszerűen az eddig látottak alapján nem tartom annyira jó eszköznek ezt a routert, hogy több napnyi munkát (nettóban nézve) öljek bele. Ennek számos oka van, pl. a "2db önálló eszköz egy dobozban" féle gányolás, és még sorolhatnám. Aztán az is világossá vált számomra hogy minimális igényeim vannak vele kapcsolatban (pl. vettem egy normálisabb NAS-t pár hónapja, így aztán pláne nincs igényem a router extra funkcióira) azokat pedig a gyári fw-vel is teljesíti. Azt persze sajnos a beleiben turkálva láttam, hogy hogyan és milyen minőségben teszi ezt, de annyira nem zavar, mint amennyire a belelapátolt munka mennyisége zavarna :)

    Aztán persze lehet, hogy hosszú hideg téli estéken majd leporolom a projektet, de attól tartok, hogy előbb fogok egy normálisabb Mikrotik/Linksys/Synology vagy esetleg egy Asus routert venni helyette, mint hogy ez előtérbe kerüljön, sajnálom :(

    Na meg talán felkarolja valaki más az OWRT vagy Lede communityben a dolgot, vannak ott ügyes emberek, bár az nem bíztat sok jóval hogy elég régóta a piacon van már a Z1, valószínűleg ha járt volna valakinek a kezei között, aki ért hozzá annyira, és motivációja is van, már régen megcsinálta volna a portot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák