Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rt06

    veterán

    válasz krizmo_ #19 üzenetére

    "Ettől lennék tudatlan?"
    igen, ugyanis ez egy viszonylag egyszeruen megszerezheto tudas (nem feltetlen konnyen elsajatithato, de hozzaferheto) es te (es meg szamtalan masok is) ugy akarsz beleokoskodni, hogy fogalmad sincs rola
    es ez a tudas nem azt jelenti, hogy valaki dolgozott mar kerdoivekkel, hanem azt, hogy ismeri a dolog matematikai hatteret - az pedig nem "szerintem" kerdese

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz krizmo_ #21 üzenetére

    "Ha foglalkoztál már egy adott dologgal, valószínűleg nagyobb a rálátásod, mint annak aki csak elméletből tudja...."
    igazad van, sokkal fontosabb, hogy megfelelo mozdulatsorral tudja valaki odaadni a kerdoivet, mint az, hogy meg tudja mondani pl mi az a szoras, knfidencia intervallum, eloszlas, hogy mire jok ezek, ne adj' isten tudja, hogyan kell kiszamolni oket

    "Nem okoskodtam, csak elmondtam valamit, nem ugyanaz...."
    igen, elmondtal valamit, ami tokeletesen irrevelans
    mert igaz ugyan, hogy tobb ember megkerdezesevel pontosabb valaszt kaphatnanak, viszont mint emvy irta korabban, ez elhanyagolhato, ugyanis 1800 megfeleloen kivalasztott megkerdezett is tud hiteles es pontos becslest adni
    a tobb ember megkerdezesevel kapott eredmeny pontossaga pedig elhanyagolhatoan lesz jobb csak, mivel ekkora mintan is 90+%-os pontossagot szoktak produkalni

    "Ha úgy lenne, ahogy mondod nem lenne sem igény sem szükség marketinges szakemberekre, mert a matematika ehhez kevés...teljesen más terület a kettő."
    mi koze jelen felmeresnek a marketingszakemberekhez?

    "Nem értem miért kell ezen annyira felszívni magát egyeseknek..."
    mert minden egyes olyan hirnel, ami statisztikaval kapcsolatos, megjelenik par hozzad hasonlo ember (koztuk par visszatero is), aki mindenkinel mindent jobban vel tudni, tobbnyire pusztan azert mert o maskent gondolja, mitn a felmeres mutatja, vagy mert o a kozvetlen kornyezeteben mast lat, s ezt probaljak meg alapkent hasznalni ahhoz, hogy kikezdjenek olyan mukodo matematikai modelleket, amikrol a leghalvanyabb fogalmuk sincs

    Nagyon hasonló a stílusos, az előtted hozzászólóéhoz...."
    engedelmeddel ezt boknak veszem (emvy valoszinuleg sertesnek fogja venni)

    "Most látom, hogy végleg felfüggesztetek ....Ennyit a tudatlanságról...."
    nem artana figyelmesebben olvasnod, s fokent ertelmezned az olvasottakat (mint pl az adatlapomon levo szoveg)

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz remington2 #23 üzenetére

    felreertesek elkerulese vegett, nem arra vagyok buszke, hogy veglegesen kitiltottak a VladimirR nick-emet (ketszer is), hanem arra, amit azzal a nick-kel letettem a forum asztalara

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz Penge_4 #25 üzenetére

    "Ez politikai közvéleménykutatás is teljesen másképp zárul, ha a nyóckerben kérdezel meg 5000 embert, meg ha a Rózsadombon."

    a dolog nyitja, hogy nem a nyolckerben, vagy a rozsadombon kell kerdezgetni, hanem megfeleloen kell mintat valasztani - ez ezek a felmeresek, amikbe ilyen hevvel szoktatok belekotni, nem is igy keszulnek

    elso korben ezt kellene felfogni, s amig ez nem megy minden tovabbi billentyuzetkoptatas teljesen felesleged

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz Penge_4 #33 üzenetére

    "Köszönöm, hogy elismerted!"
    nincs mit
    most jon az a resz, hogy felfogjatok, 95%-os konfidenciaszinthez kepest a 96% elhanyagolhato kulonbseg

    "És hogyan választják ki megfelelően? [...]"
    tldr
    olvass utana, tanulj

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz krizmo_ #35 üzenetére

    "Miből gondolod, hogy én tudom rosszul és te jól?"
    abbol, hogy en folytattam tanulmanyokat, amik erintik a temakort, te pedig lathatoan nem (ami onmagaban nem lenne baj, amig nem kezdenel el okoskodni)

    "Kicsit úgy érzem, hogy ez az egész már nem csak felém irányul, hanem mindenki felé, aki ebben a témában ellenkező véleménnyel volt veled. Mert sok esetben, mintha nem is nekem írtad volna, azt amit írtál."
    jol erzed, semmilyen szemelyed ellen iranyulo nincs a dologban, altalaban veve zavar az a jelenseg, amit te is bemutatsz, fuggetlenul annak forrasatol, ezert van, hogy sokszor nem is egyesszamban irok valaszt a hozzaszolasodra (vagy masera)

    "Az én alap felvetésem csak annyi volt, hogy kevés a lekérdezés, és ha több lenne az eredmény is más lenne."
    ezt ertem, es fentebb leirtam, hogy ez valamenynire helyes is
    viszont az a kulonbseg, ami ketszer, otszor, harmincszor ennyi ember megkerdezesevel kaphato, kozelsem pontosabb annyival, hogy megerjen akar egy petakot is rakolteni (nezz utana kerlek a konfidenciaszint jelentesenek)

    "Nem tudom, hogy ti miért érzitek magatokat ennyire szakavatottnak a témában, és azt sem értem, hogy miért nem lehet leírni valamit, ami ellenkezik a ti véleményetekkel."
    en egyaltalan nem vagyok szakavatott, csak erintolegesen foglalkoztam a temaval (pont annyira, hogy a kolosszalis hulyesegeket eszrevegyem)

    "És miből gondoljátok, hogy mindenki tudatlan, aki nem osztja a véleményeteket, ami hellyel közel sem tudáson alapul..... Attól, mert általános igazságnak vélitek, amit gondoltok, még nem lesz az....."
    abbol, hogy ez nem velemeny, abbol, hogy tudason alapul, es abbol, hogy altalanos igazsag

    "Korábban már kicsaptak az oldalról, nem akartam ragozni, de ha valaki még arra sem képes, hogy ezeket az egyszerű szabályokat értelmezze és betartsa, az ne nagyon oktasson ki senkit egy olyan helyen, ahonnan már egyszer megreptették...."
    szerintem inkabb azon gondolkozz, hogy ha a stilusom miatt mar ketszer is kivagtak veglegesen, mi lehet az, ami miatt mindket alkalommal visszaengedtek

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz krizmo_ #40 üzenetére

    "Ha valakinek van tudása az nem hőzöng, hanem megosztja másokkal, és nem lekezelően odaböfög valamit...."
    nem vagyok sem anyad, sem apad, sem tanarod, sem fonokod, nem erzem feladatomnak, hogy tanitsalak (foleg azok utan nem, ahogyan bemutatkoztal, vagy ahogyan most eloadod magad)

    ha olyan szakmai topic-ban kerdezel, ahol elofordulok, es tudok valaszolni, akkor valaszolok
    viuszont ha azzal nyitsz, hogy mindenki mas hulye, egyedul te vagy itt helikopter, igazan nem kellene meglepodnod, ha paran lekezeloek, esetleg ki is rohognek

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz koxx #41 üzenetére

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Új hozzászólás Aktív témák