Új hozzászólás Aktív témák

  • rt06

    veterán

    válasz krizmo_ #21 üzenetére

    "Ha foglalkoztál már egy adott dologgal, valószínűleg nagyobb a rálátásod, mint annak aki csak elméletből tudja...."
    igazad van, sokkal fontosabb, hogy megfelelo mozdulatsorral tudja valaki odaadni a kerdoivet, mint az, hogy meg tudja mondani pl mi az a szoras, knfidencia intervallum, eloszlas, hogy mire jok ezek, ne adj' isten tudja, hogyan kell kiszamolni oket

    "Nem okoskodtam, csak elmondtam valamit, nem ugyanaz...."
    igen, elmondtal valamit, ami tokeletesen irrevelans
    mert igaz ugyan, hogy tobb ember megkerdezesevel pontosabb valaszt kaphatnanak, viszont mint emvy irta korabban, ez elhanyagolhato, ugyanis 1800 megfeleloen kivalasztott megkerdezett is tud hiteles es pontos becslest adni
    a tobb ember megkerdezesevel kapott eredmeny pontossaga pedig elhanyagolhatoan lesz jobb csak, mivel ekkora mintan is 90+%-os pontossagot szoktak produkalni

    "Ha úgy lenne, ahogy mondod nem lenne sem igény sem szükség marketinges szakemberekre, mert a matematika ehhez kevés...teljesen más terület a kettő."
    mi koze jelen felmeresnek a marketingszakemberekhez?

    "Nem értem miért kell ezen annyira felszívni magát egyeseknek..."
    mert minden egyes olyan hirnel, ami statisztikaval kapcsolatos, megjelenik par hozzad hasonlo ember (koztuk par visszatero is), aki mindenkinel mindent jobban vel tudni, tobbnyire pusztan azert mert o maskent gondolja, mitn a felmeres mutatja, vagy mert o a kozvetlen kornyezeteben mast lat, s ezt probaljak meg alapkent hasznalni ahhoz, hogy kikezdjenek olyan mukodo matematikai modelleket, amikrol a leghalvanyabb fogalmuk sincs

    Nagyon hasonló a stílusos, az előtted hozzászólóéhoz...."
    engedelmeddel ezt boknak veszem (emvy valoszinuleg sertesnek fogja venni)

    "Most látom, hogy végleg felfüggesztetek ....Ennyit a tudatlanságról...."
    nem artana figyelmesebben olvasnod, s fokent ertelmezned az olvasottakat (mint pl az adatlapomon levo szoveg)

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Új hozzászólás Aktív témák