Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enginev3.0

    félisten

    válasz Blizzardking #105 üzenetére

    Az emberek 90%-a fogyasztói társadalom

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

  • ThorsHUN

    őstag

    válasz Blizzardking #105 üzenetére

    Ok persze a felhasznalok java resze ugy fenykepez hogy nem szur semmit. csak ontja a "fotokat".
    Valahol lattam, hogy Armstrong felment a holdra csinalt 4 kepet. Gizike bement a furdoszobaba es csinalt 40 kepet.
    :)

    Erdemes osszehasonlitani a kamerakat. Marmint a telefonok kamerait.
    A xiaomiknal erdemesebb felkutatni valami olyan kamera alkalmazast ami nem a gyari algoritmust hasznalja, mert az egy fos. Kicsit sotetedik maris felkurja az ISO-t es most mintha muszaj lenne neki. De valami brutalisan durvan. Nem ennyire de korabban ez azert jellemzo volt a korai LG-kre es a Huaweiekre is.

    Szoval szerintem valamennyire bele kell nyulni. A kamera tekinteteben itt mintha a dinamikatartomannyal problemak lennenek. Lattam videokat ahol a vilagos eg mellett brutal sotet maradt a fasor (S8-nal teljesen jol kivehetoek a reszletek pl).
    Ez a dual camera dolog... hat en nem tudom engem nem vag a foldhoz. Ehhez odafigyeles es jol kidolgozott kamerakezeles kell..ene. Az meg leginkabb a majd minden magasabb kategorias keszulekebe ugyanazt a kamerarendszert pakolo Huawei/Honor-ra jellemzo. A Xiaomi ezen a teren a fregmentacional verzik el. Azonos modelltipuson belul is kulonboznek a kamerak. Es inkabb rahuz egy altalanos kezelesu szoftvert ami szarra se jo minthgy legalabb a flagshipeknel jobban odafigyelne.
    Pl ha a tavalyi mi5s-re jobban ragyurt volna (OIS, szenzorra kidolgozott kamerakezeles, szoftveres tamogatas) az a telo kb mindent vitt volna.

    Mi kell a nepnek?
    Uzemido, uzemido uzemido, jo kamera, gyors es szep telefon.
    Sajnos leszoktak a jobb hangminoseget ado DAC hasznalatarol es megy az egymas majmolasa. Alma like dolgok. UI, dual camera, froccsenes es vizallosag, jack elhagyasa, uveg hatlap, ujjlenyomatleolvaso.
    Mindenki ugyanabba az iranyba megy. van aki azert mert tetszik neki van aki mert az alma a masik arra megy van aki meg probalkozik es ujit.
    A probalkozassal nagyon be lehet furdeni mondjuk lasd LG.

    Kepek osszehasonlitasanal itt ket dolgot nezek meg.
    A hazas kepet (mindig nyafogok is ha vki tesztelo nem fenykepezi le), ha ranagyitasz az ablakra akkor eleg jol lehet latni jobbra lent a kerites vagy garazs leceit. vagy nem mert mossa.
    A masik a smart-os ejszakai kep vagy a hazak kepeinel a teglak es azok eleinek mosasa.

    Masik oldalon meg a gsmarena keszulekosszehasonlito low light verzional nezem meg a metroterkepet (vonalak), a dollart (vonalak) es a sarkokon szeleken a betuket, spongya bobot, gumikotel csomot, halat, fekete piros csipkeszivet es meg az abakuszt is. Szerintem ezeken tok jol ossze lehet hasonlitani a kepeket.
    Hozzatennem, hogy akarmit is csinalsz a kameraval, szar fenyben a gyorsan mozgo gyereket NEM fogod tudni lefotozni. Csak magas ISOval.

Új hozzászólás Aktív témák