Hirdetés

2017. október 21., szombat

Gyorskeresés

(#1) Crydan

Crydan
(senior tag)

Natív 3,5 jack lenne rajta, venném is azonnal!

Xiaomi Redmi Pro 128GB Exclusive Edition - PS Vita 8GB - Playstation 4 1TB Ultimate Player Edition - Life's Good :)

(#2) Csigavair

Csigavair
(lelkes újonc)

B20-at a népnek és europában is nagy érdeklődés övezné

(#3) Swinegod válasza Crydan (#1) üzenetére

Swinegod
(fanatikus tag)

Én nem érzem akkora ugrásnak, amiért váltanám, nem fogott meg. Na majd a Mix 2 vagy Mi Note 3

Xiaomi Redmi Pro (128/4) | Aszpirin V Metró

(#4) Atomgeszi válasza Csigavair (#2) üzenetére

Atomgeszi
(PH! addikt)

Nincs B20, nincs jack, kamerára megint nem gyúrtak rá, normális ROM-ot(amiben a zenelejátszó nincs telebúrva csirkelábas reklámokkal) megint majd szerencsétlen finanszírozatlan csapatnak kell gyúrni rá, amiben talán hónapok múltán lesz magyar nyelv. Az akksi idő viszont nem rossz. :)

Xiaomi flagshipet szvsz nem éri meg megvenni.

(#5) Swinegod válasza Atomgeszi (#4) üzenetére

Swinegod
(fanatikus tag)

*Majd 2 hónap múlva, mikor már készletek is lesznek

(#6) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Egy minimális kromatikus aberrációt viszont most sem úszunk meg a széléken, noha nem zavaró mértékű.

Ezzel azert vitatkoznek, konkretan az elso teszt kepen a balrol benyulo fa agas-bogas resze vilagit a lila konturtol, pocsek a kameraja nagyon, pedig szep telefon, kar erte. :(

[ Szerkesztve ]

•••"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!" ••• PC: pici.tk/x Mac: pici.tk/e | iPhone 8 Plus 256GB | Fuji X-Pro 2 Graphite + 10-24/4 + 35/50/90/2

(#7) Csapoati válasza hemaka (#6) üzenetére

Csapoati
(PH! nagyúr)

Ja, ezt én is néztem. Ettől függetlenül viszont nagyon tetszik a telefon. Ilyne áron meg nagyon jó ajánlat a Samsung-Apple-LG-Huawei-HTC-Sony vonatról leszállóknak/nem felszállóknak.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#8) Shyciii válasza hemaka (#6) üzenetére

Shyciii
(PH! addikt)

Én sem értek egyet Alice-al. A kamerája ebben a kategóriába pocsék. Elmosott festmény kinézetű teljes méretben nézve. Ebben a kategóriában ez kifejezetten gáz. Régebbi felsőkategóriás telók is szebb képeket lőnek (pl Huawei P9-es).

Viszont kifejezetten rossz hír számomra, hogy divat lett ez az üveg hátlap mizéria. Borzalmas megoldás ez. Honor 8-asomat is anno eladtam 2-3 hét múlva, mert az üveg hátlap konstrukciónál szarabbat rég láttam. Samu S8-as is egy korcsolyapálya azzal az üveg hátlappal. Még jó, hogy szeretem a P9-esemet még, mert egyszerűen nem lenne mire cserélni, hogy divat lett ez a baromság.

(#9) s4tch válasza Atomgeszi (#4) üzenetére

s4tch
(PH! addikt)

A kamera annyira nem izgatna, t-mobilosként még a b20 nélkül is elvagyok, a szoftvert előbb-utóbb gatyába szokták rázni, de a jack aljzat hiányára nincs mentség, főleg, hogy aptx sincs. Kár érte.

(#10) enginev3.0

enginev3.0
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Kamerát megint elbarmoltak, és ennyi pénzért akinek nem a csúcs hardver a lényeg, annak egy s7edge is jobb lehet

Amúgy nagyon szép készülék

Logitech <3 ll Én nem szeretem az almát és ennek nagyon örülök, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom ll Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#11) Cifu

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

A tesztet köszönjük szépen, de a végső konklúziónál én is csak kamillázni tudtam.

Tudom, hogy ilyen szinten mindig a Oneplus 3T kerül elő, de csak tegyük mellé a Mi6-ot:

+Kicsivel jobb SoC (Snapi 835)

-Nincs B20
-Kisebb, IPS kijelző
-Nincs jack csati
-Macerás MIUI, ami vagy tetszik, vagy nem
-Macerás gari / szervíz
-Drágább, mint egy 3T, ha vámmal számoljuk

Én valahogy nem érzem, hogy átütő lenne ezek alapján a Mi6. Még ha lenne B20, akkor sem.
Nincs benne semmi bugi, semmi olyan, amitől azt mondja az ember, hogy igen, ez nekem kell... Ár/értékben nem rossz, de kiemelkedőnek se mondanám. Szóval olyan semmilyen...

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#12) kriver

kriver
(tag)

Köszönjük a tesztet!
Kissé csalódott vagyok. Egyértelmű a Xiaomi részéről, hogy belpiacos terméknek szánták. nyilván nem is volt nemzetközi felhajtás. Az egyszínű értesítési leddel nem tudok napirendre térni. Ez vicc. (A Mi3-ban is szép RGB LED van, amit nagyon szeretek). Amit viszont nagyon furcsállok, az a sztereó hang hiánya a tesztelt készüléken. Igen, tudja a sztereót. Mégpedig iPhone módjára (és ugye a tegnapi HTC U11 is így tudja), azaz a beszélgetési hangszórót és az alsó hangszórót használva. Ha ez nem hallatszott, akkor eléggé béta szoftveres, vagy selejt készüléket kaptatok.
A kamera szoftver siralmas, pocsék képekkel. Sajnos tényleg igaz, hogy hiába a korrekt szenzor/lencse, ha a Sony módjára elcseszik szoftveresen az algoritmust.
Remélem ezeket a szoftveres bugokat javítják, és kiforrja magát a készülék.
Ez így, ebben a formában tényleg árában van. :(((

(#11) Cifu - Igazad van. Nem akartam felhozni, de tényleg elgondolkodtam, hogy ha nem változtat a Xiaomi az üzletpolitikáján, nem fejleszti a kamera/hang szofverét, akkor hajlandó leszek első Xiaomi telefonom utódját akár egy O+ készülékben keresni. Személy szerint nagyon tetszik a MIUI, és ezer hála a magyar MIUIHU közösségnek, de egyszerűn nem találom a Mi3 utódját. Úgy látszik, amíg az akku bírja megtartom.

[ Szerkesztve ]

(#13) Szabcsizz válasza Atomgeszi (#4) üzenetére

Szabcsizz
(senior tag)

Ennyi pénzért az ember inkább már valami márkát vesz. :)

Huawei P8 & Huawei Talkband B2

(#14) Aryon87

Aryon87
(PH! nagyúr)

Mi5 után csalódottság érzetem van.
Oké hogy erősebb hardver meg minden, de illett volna már bele a B20, bár telenorosként nem izgatna ez. De hogy ők is felültek a jack elhagyása vonatra...
Kamerában jobbra számítottam, képeket látva a Mi5 jobbakat csinált.
Nem lesz ez a következő tesztalanyom :N

Szabcsizz: ez is márka, ami ha ráfeküdne jobban amire kell, simán alázná a nagyokat, bár árban már felért azokhoz is..

[ Szerkesztve ]

HTC U11 silver(blue) & Honor 9 sapphire blue + Huawei P9 grey

(#15) Bog

Bog
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

A Spemall minden termékre ad az olvasóknak 3% kedvezményt, kuponkód: mobilarena3%

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#16) bollokcs80 válasza Szabcsizz (#13) üzenetére

bollokcs80
(Korrektor)

Én speciel simán vennék Xiaomit ebben a kategóriában, ha lenne nemzetközi verziója.

Alice nagyon csinos az "egészalakos" képen, de a képminőség nem túl acélos :))

[ Szerkesztve ]

(#17) RaveForce

RaveForce
(PH! kedvence)

Azok a kepek... :Y hTC-n es huaweien kivul nincs kinai cucc ami megugrana legalabb egy kozepes minoseget? Hat akkor mar inkabb azt mondom egy sony kepminosege mint ez... mintha valami masik dimenzio szinei lennenek, a gamma szerintem alapbol el van benne ba.. hibazva

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#18) Degeczi válasza hemaka (#6) üzenetére

Degeczi
(PH! nagyúr)

Nem vársz egy kicsit (nagyon) sokat egy filléres optikától? :F

Olyan extrém körülmények között minden objektív produkál hasonlót, különösen a nagy fényerejűek.
Csak példának itt egy olyantól, ami önmagában kétszer annyiba kerül, mint ez a Xiaomi telefon kompletten:

(#19) Heisenberg69 válasza RaveForce (#17) üzenetére

Heisenberg69
(senior tag)

+1
Olyan az első két kép mint egy olajfestmény.

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#20) tibcsi0407 válasza Cifu (#11) üzenetére

tibcsi0407
(PH! nagyúr)

Egyetlen dolgot hagytál ki, ami sok embernek szempont.
Mégpedig, ha melléteszed a OP 3T-t, akkor egy kis szürke egérnek néz ki a Mi6 külseje mellett. Most itt nem feltétlenül a feketére gondolok, hanem az ezüst, vagy a kék színű simán szebb.
A másik dolog lehet a kijelző, ami kisebb és továbbra is szempont sok embernél, hogy kisebb méretű készülékeket vegyen.

A teszthez:

Köszönjük az írást! A kameraképek nekem durván túlszaturáltnak tűnnek, nem volt ez jellemző a Xiaomi-ra, meg az eddigi tesztekben sem ilyennek láttam a színeket. Nem volt ott valami elállítva véletlenül?
Egyébként a kamerát leszámítva megint szépen odapakolta a Xiaomi ezt a konkurencia mellé.
Az ára pedig legalább 100$-t fog esni, ha stabilizálódnak a kínai készletek.

----tibcsi ®---- 1+5

(#21) Szakiii

Szakiii
(őstag)

Hát számomra elmegy kategória, de biztos hogy nem ezt venném ennyi pénzért. Sok a kompromisszum, a hardver meg már számomra annyira nem húzó erő mint régen, mindenre elég az s820 szint és a 4gb ram. Innentől kezdve számomra kijelző, kamera, hang, normális rom a fő szempont. Normális rom alatt azt értem hogy szépen jön otán a frissítés, van magyar nyelv és persze, hogy minden működik. 160 kicsit sok érte, akkor már inkább g6 vagy az új note 7, esetleg s7/s7 edge.

[ Szerkesztve ]

S7 black

(#22) gerii

gerii
(PH! addikt)

A képek ezek szerint nem csak nekem szúrtak szemet. Olyan sima, egybefüggő felületek, mint a nemtudommi.

(#23) Atomgeszi válasza kriver (#12) üzenetére

Atomgeszi
(PH! addikt)

Ezen átsiklottam. Tényleg egy egyszínű értesítési LED van? :F
Vicc. Hihetetlen, hogy minden flagship modelljét el kell valamivel cseszni.
Alsó - Középkategóriában tényleg verhetetlen a Xiaomi(pl. Redmi4A 37k-ért, magyar garival, vagy bevállalósabbaknak ~33k-ért Spemallról), de felső kategóriában már inkább egy Huawei-t vennék, ott azért történnek innovatív dolgok(gondolok itt a Honor 8 ujjlenyomatolvasó több funkciójára.) Persze videó felvételben(már ami a FHD-t illeti is van mit fejlődnie a hájvájnak)

Csalódás.

(#18) Degeczi Ezt melyik teló produkálta?

[ Szerkesztve ]

(#24) batai15

batai15
(PH! félisten)

Nagyon szép telefon, tetszik is bár nem mindenben csúcs. A xiaominak le eshetne végre a tantusz hogy nem csak odahaza veszik a cuccaikat és out of box erre felkészítve árulni a készülékeket , mint például ami a mi6 ot is illleti most (szoftver ,b20 , valamint a sok fölösleges miui újítás helyett például a kamerára feküdnének rá.) még szvsz valamenyivel így is olcsóbb lenne mint a már annyira elszállt flagship árak(hol van már mikor 150 k volt hivatalosan​ egy flagship) és garantált lenne a siker .
Mondjuk ha most lenne ennyi pénzem telefonra nem biztos hogy erre esne a választásom hiába szeretem a xiaomi cuccokat

[ Szerkesztve ]

"A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél". John C. Maxwell******* Redmi note 3 pro eladó!

(#25) Drakmusz

Drakmusz
(senior tag)

Hát ennek megint nagyobb volt a füstje mint a lángja!A kamerát én sem értem,ezt a szintet egy Mi 4c is hozza lazán.Úgy megszórták a középkategóriát,hogy a többire már nem is jut idejük rendesen.....
Az elődhöz képest ez inkább csak ráncfelvarrás.

Nexus 6P https://www.flickr.com/photos/148782445@N04/

(#26) s4tch válasza Atomgeszi (#23) üzenetére

s4tch
(PH! addikt)

Nem telefon: [link]

(#27) *Mukeey*

*Mukeey*
(senior tag)

Köszönjük a gyors tesztet!
Xiaomi megint kiadott egy csúcsmodellt fèlkèszen.Szoftveresen nagyon vèrzik egyenlőre.Árban mèg elmegy,de majd olyan fèl èv múlva lesz top vètel.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#28) kop8

kop8
(őstag)

Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet :))

Nincs is nem?

GIGABYTE Z77-DS3H / INTEL I3 2120 Scythe Mugen 2 PASSZÍV / 4*2GB DDR3 1600Mhz / HD 5870 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi mix/ mi5

(#29) kovaszoskeny

kovaszoskeny
(senior tag)
LOGOUT blog

eza kamera bakker...redmi 3 4 jobb képeket lő...Mi ez a max záridő is..Ehh gyenge cucc és drága is.

Abe due dembella

(#30) sheratan válasza tibcsi0407 (#20) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

+1, a kisebb kijelző nálam is plusz pont, ellenben minden más ebben a telefonban az mínusz :D

Eladó: Moto Z, Tennmak Pro, Avantree Clipper - https://goo.gl/xUEtUa

(#31) Tomi_Ohl válasza Atomgeszi (#4) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! kedvence)

A zenelejátszóban pont csak egy kapcsolót kell kikapcsolni, és az összes online content eltűnik.
Globál rom meg biztosan lesz rá hivatalosan is, mindig szokott késni egy kicsit. Hadd rázzák gatyába a kínai verziót először. ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi5S - MIUI 9 Global beta & Xiaomi Mi3W - NitrogenOS Oreo

(#32) tibcsi0407 válasza sheratan (#30) üzenetére

tibcsi0407
(PH! nagyúr)

Nálam a kijelzőméret annyira nem szempont, mindenevő vagyok ilyen téren, az üveget is szeretem. Egyedül a kamerával nem vagyok kibékülve.

----tibcsi ®---- 1+5

(#33) Atomgeszi válasza s4tch (#26) üzenetére

Atomgeszi
(PH! addikt)

Akkor nem értem az összehasonlítás alapját. Almát almával, körtét körtével, vagy nem? :F

(#31) Tomi_Ohl

Melyik ez a kapcsoló? :)
Nálam elég hektikusan, hol van reklám, hol nincs. Persze pont akkor jön be a reklám, amikor nem kellene és tuti, hogy a pörgetés helyett belekattintok. :U

(#34) szupermacs

szupermacs
(PH! addikt)

Kegyetlen szép telefon. Erős is. Elfogadnám. :DDD

Steam: szupermacs // BattleTag: Szupermacs#2730 // Uplay: szupermacs // Origin: szupermacs // XLive: SleeplessWar

(#35) Degeczi válasza Atomgeszi (#33) üzenetére

Degeczi
(PH! nagyúr)

Nem "összehasonlítani" kell, hanem az irreális elvárást bemutatni.
Nem szépek a Mi6 képei, de ennyi CA teljesen normális.

(#36) sheratan válasza tibcsi0407 (#32) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Nálam hosszas próbálgatás után az 5-5,2" az, ami még elfogadható, az 5,5"-ról többször visszapattantam már. Ha már nagy, akkor legyen 6+", és akkor tablet helyett is jó :D

Amúgy feketében szép a Mi6, de a kék (az arany keret miatt) undorítóan giccses szerintem. A MIUI-t ki nem állhatom, az üveg hátlap szintén nem a legjobb barátom, B20 is azért csak kellene. Jack hiánya zavar talán legkevésbé.

(#37) tibcsi0407 válasza sheratan (#36) üzenetére

tibcsi0407
(PH! nagyúr)

Nekem a kékkel nincs gondom, de a krómra azért nem lehet azt mondani, hogy nem szép :)

----tibcsi ®---- 1+5

(#38) batai15 válasza sheratan (#36) üzenetére

batai15
(PH! félisten)

Nekem az tapasztalatom hogy 5 coll felett már 5.2 is nem valami kényelmes szoval 5 felett 5.5 v más már mind nagy

"A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél". John C. Maxwell******* Redmi note 3 pro eladó!

(#39) stevve

stevve
(PH! nagyúr)

A szokásos Xiaomi: tök jó, új, izgalmas, de vannak benne idegesítő középszerűségek. A B20 még hagyján, de a kamera állandó gyengepont, még a csúcsoknál is.

Egyébként tényleg jó és ahogy példul a Mi 5s-t is szerettem, ez is biztosan szerethető, de valahogy nem maradéktalan az élmény.

(#40) darvinya

darvinya
(Jómunkásember)

Tetszetős…,de miről is olvastam?

Vernee Mars 4/32 v7.0

(#41) mizoli

mizoli
(őstag)

Jó lesz ez, ha lesz rá valami rendes custom ROM. Mondjuk Resurrection Remix vagy NitrogenOS.

(#42) falijja

falijja
(őstag)

Az ami 5s-be beletették az egyik legjobb kamera modult amit csak tudtak, most a képminőséget feláldozták az i7+ féle zoom miatt.
Ehhez a kategóriához képest valami borzalom, hogy milyen képeket csinál.
Inkább egy s7/8 féle megoldásfele mentek volna el, de ha maradt volna a pixel imx378-asa mellett is jobban jártak volna. :(((

[ Szerkesztve ]

Nexus 6p

(#43) s4tch válasza mizoli (#41) üzenetére

s4tch
(PH! addikt)

:C

Tetszik, hogy mindenki mást hiányol belőle: van, aki a b20-at, van, akinek a kamera nem tetszik, a régi mi3-as brigádnak meg akkor lesz frankó, ha rommá lehet romolni. Még hiányoznak azok, akik iPhone- és/vagy Samsung-koppintásnak nevezik, és nagyjából komplett lesz a társaság.

(#44) shiftac

shiftac
(senior tag)

Legyen Global Stable és ajánlható lesz a telefon. Jackért kár, igazán lehetett volna kicsivel vastagabb a telefon, csak férjen bele a 3.5mm-es csatlakozó. Igazából ez ilyen budget flagship, jó telefon, ár/érték arányban is az egyik legjobb, viszont szoftveresen vannak gondok. Jelenleg a Oneplus 3T jobban megéri, már akinek nem gond az 5.5".

Xiaomi Redmi 4 Prime (Global Stable 8.5.3.0)+Soundmagic E10

(#45) Lasko

Lasko
(újonc)

Akad egy kellemes képessége a rendszernek, ami újdonság, ez pedig az akkumulátor töltöttségi szintjének grafikus kijelzése a képernyő legtetején található színes csík formájában.

MIUI 6 óta ez tuti van, de lehet korábban is volt, szal ez nem újdonság.

(#46) mizoli válasza s4tch (#43) üzenetére

mizoli
(őstag)

Igen jó meglátás, pontosan így van :D

(#47) s4tch válasza shiftac (#44) üzenetére

s4tch
(PH! addikt)

A vastagságnak ehhez vajmi kevés köze van. A mostani telefonom vékonyabb, mint a Mi6.

(#48) Swinegod válasza Lasko (#45) üzenetére

Swinegod
(fanatikus tag)

Miui 7-nél még 100% nem volt

(#49) sheratan válasza tibcsi0407 (#37) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Mármint a fehérre gondolsz? Brrr, fehér telefont soha :N

batai15: Nekem meg az a tapasztalatom, hogy 5,2" még simán jó. Igazából minimális kávával még az 5,5 is jó lehetne, de mondjuk egy OP3 az pont nem minimál kávás.

(#50) Lasko válasza Swinegod (#48) üzenetére

Lasko
(újonc)

Biztos, hogy volt, MIUI 6 óta van Xiaomi-s telefonom és 6-ben már használtam, igaz egy idő után inkább idegesítő mint informatív.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.