Új hozzászólás Aktív témák

  • dreamdancer

    őstag

    válasz NGA #54 üzenetére

    Oké, akkor két év. Mindenesetre 2011-ben több gyártó is sorra tolta ki a Wp7-es készülékeket, kevés sikerrel. 2012-re a többségnek el is ment a kedve a platformtól, amin a WP8 se segített. Akik még próbálkoztak egy második körrel (Samu, htc), azok se jártak sok sikerrel és valószínű, hogy ők se folytatják tovább - maradt a Nokia, aminek most kb. 2,5%-os részesedése van az okostelefonok között, ha csak a WP-t nézzük. Nehéz egy menet lesz...

    Amit a fotózásról írtál, az mind igaz, ja, mindenki vadul kattogtat a telójával. De ha megnézed az előző fotós-forradalmat, amikor elterjedtek a digitális gépek, akkor láthatod, nem a Canon D1 terjedt el, hanem a 30K-s kompaktok. Az emberek fotóznak, de tesznek a minőségre, vagy legalábbis fizetni nem hajlandóak érte, lásd újfent a 808-at vagy az általad citált FB-n látható alkotásokat. Ha azt gondolod, hogy a FB-fanok rohannak majd 200K-s 1020-at venni, hát tévedsz. Az emberek imádnak mobillal fotózni, de a többségük nem szereti, ha a telefonja úgy néz ki, mint egy kompakt kamera. Oké, ez csak az én sejtésem.

    Az iPhone és az alumínium tekintetében megintcsak igazat írsz, a műanyag sok tekintetben praktikusabb - csakhogy ez szinte lényegtelen. A józan logika alapján az emberek strapabíró acélfelnivel és fekete műanyag lökhárítós autókkal járnának, mégis súlyos pénzeket fizetnek a sérülékeny alufelnikért és elvárják a fényezett lökhárítót. Ha a te logikád szerint választanának telefont, akkor a strapamobil uralná a piacot.

    El kell fogadni, hogy a telefon divatcikk (is), hogy a műanyagot közönséges, olcsó anyagnak tartják, mert ugye a legolcsóbb termékek mindig abból vannak. Ugyanígy hőzöngenek sokan az unibody ház ellen, de a helyzet azt mutatja, hogy a vevők többsége nem akar akkut cserélgetni, a szerelhetőségre meg kábé tojnak.

    És amíg a fentiekkel az Apple nagyon is tisztában van (ezért is tud horror áron eladni egy műszaki alapon egyáltalám extra telefont), én nem érzem, hogy a MS vagy a Nokia tudná, pontosan kiknek is szánja az egyes modelleket. Ki a 1020 vásárlója? Milyen telefonja van most? Mit kommunikálnak nekik azon túl, hogy ez jobb fotókat csinál? Én kizártnak tartom, hogy SGS3/4, HTC One vagy iPhone-tulajok tömegesen váltanának át, mivel a 1020 pont azokban nem kiemelkedő, ami ezeknek az embereknek fontos, ami miat pont ezekért a készülékekért hajlandóak voltak súlyos pénzt fizetni.

    De ettől függetlenül én is szurkolok a WP-nek, csak szerintem még nagyon sokat kell fejlődnie.

    Nem a lényeg a fontos.

Új hozzászólás Aktív témák