Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Воланд

    titán

    válasz dreamdancer #23 üzenetére

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Oppenheimer

    veterán

    válasz dreamdancer #30 üzenetére

    Az a baj hogy jövő év első felében csak a 8.1-et kapjuk meg, addig majdnem másfél évig nem fejlődik semmit a rendszer. Ja de, kapunk FM rádiót, OMG!

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

  • NGA

    addikt

    válasz dreamdancer #43 üzenetére

    Meséld már el, hol nyomul a htc wp8 fronton? Mit tud felmutatni? Lefutották a kötelező kört, mint anno az LG a wp7-el, és tojnak az egészre. Az emberek meg ha wp8-ról van szó, egyértelműen a nokiával azonositják. 34e Ft-ért lehet dominóval wp8 telefont kapni, amire jönnek a jó megoldások. Miért nem lép semmit a HTC? Nem érdekli őket az egész wp. Igy hidd el hogy a wp8=Nokia

  • batai15

    félisten

    válasz dreamdancer #43 üzenetére

    hülyeség.
    wp=ms wp telók =nokia.
    a nokia nem nyulhat bele a rendszerbe.és senki sem.

  • NGA

    addikt

    válasz dreamdancer #46 üzenetére

    Nézd, attól, mert te elkeseredett vagy, mert HTC-t vettél, és a HTC nagyivbe beletojik a wp-be, még nem biztos, hogy mindenki igy látja. Eléggé optimista a hangulat a wp körül, az 520, 620 szépen fogy, a 1020 is kelendő lesz szerintem, mert már csak azért megveszik, hogy vagizzanak vele. A Nokiának nem volt választása. A droiddal csak egy másodvonalbeli senki lett volna, ha túlélte volna, mert az ms belepumpálta a pénzt.
    A statisztikai adatok szerint a WP képes volt megvetni a lábát, emelkedik az eladások száma. Ezt a negyedik szivta meg, a BB, ott már nincs optimista hangulat, ők ott vannak, ahol a Nokia lehetett 1 éve.

  • NGA

    addikt

    válasz dreamdancer #48 üzenetére

    Én az 520 helyzetét nem látom ennyire rossznak, szerintem tudatos döntés volt, mivel ha ezeket bennehagyják, akkor majdhogynem jobb lenne, mint a 620. Amikor én az 520 és a 620 között vacilláltam, akkor pont az ilyen dolgok miatt kellett töprengeni. Nekem nem kell előlapi kamera, mert ha mobilneten skype-olok, akkor nem kapcsolok kamerát, mivel igy kevesebb adatmennyiséget visz. Vaku sem kell, mivel ami ezekben volt, max 1 méterig jó, elötte az LG-ben volt nekem, de semmit nem ért, mindig kikapcsoltam inkább. Szóval okosan döntöttek a nokiánál, amikor felépitették ezt a termékvonalat.

    Marketshare: Ha az IDC-t vesszük alapul, amit te is néztél, világosan látszik, hogy a Q1-re vonatkoztatva jelentős előrelépés mutatkozik.

    1020: Jól döntött a nokia, amikor hardverileg nem ment bele a háboruba a droidosokkal. Annyira újszerű a kamerája, hogy képes lesz eladni ezzel magát a piacon. A 808 egy jó kis telo volt, de soha nem erültette a nokia. Ha megnézed, törnek előre a képmegosztó oldalak, mindenki fotós, a flickr is száguld, az embereknek erre van igényük. Mindenhol csak a fotózásról olvasni. Jó időben dobta a piacra a 1020-at a Nokia. Én nagyon remélem, hogy sok-sok iphone 5s vevőt elhappol most majd. Még azt is el tudom képzelni, hogy egy kamerafrissitéssel kihozzák 720p-n a 60 fps-t, mikor bemutatják az 5s ezen ficsörét.

    Szóval én azt látom, hogy végre megfelelő termékpalettával léptek piacra, és ha végre jó lenne az üzenetfogadás, akkor baromira jó alternativa lenne. Friss, fiatalos, sokszinű, trendi.

    Egyre több Nokia Lumia-t látok az embereknél, és ez jó. Jól megkülönbözteti a többi telefontól a kialakitásuk. Én bizom abban, hogy 1-2 év mulva meglesz a 10% is. 2011 eleje óta használok WP-t, akkor alig volt 1% a piaci részesedés. Senki nem is hallott róla. Most meg sok ismerősöm használja megelégedéssel.

  • NGA

    addikt

    válasz dreamdancer #53 üzenetére

    "Sajnos a számok elég egyértelműek, és az, hogy a WP-nek 3 év alatt bő 3%-os részesedést sikerült kiharcolnia, nem túl nagy eredmény,"

    Lássuk a 3 évet:
    2010: szinte semmi nem volt, októberben jelent meg az oprendszer, ha jól emlékszem 2 vagy 3 féle telefonnal. Az Optimus 7 volt az első ha jól tudom.
    2011: megjelent a NoDo, majd májusban a Mango. Kb innen lehet számitani a WP történetét.
    Azaz a 3 év az 2 év. A Nokia is ekkor szált be a bizniszbe, majd 2011 év végére kihozta a 800-at.
    Itt indult meg a reklámhadjárat, addig a pórnép azt sem tudta, hogy létezik WP.
    Igy igazából ha azt nézzük, hogy eközben a BB-nek sikerült leküzdenie magát a 3% alá rendesen, ez igen szép eredmény, hisz ez éves szinten a WP-nek majdnem 30 millió eladott telefont jelent.

    2013-ban az egyik legfontosabb szempont a kamera. Hidd el. A lányomon tudom lemérni, aki soha nem fényképezgetett, de amióta van okostelója, folyamatosan látom, hogy a FB-on tolja a képeket. Olyan kicsit ez, mint a Kodak No. 1. Megváltoztatja a szokásokat. Nézz meg egy koncertet, vagy bármit, folyamatosan fotóznak mobillal a fiatalok. Amióta nekem is okostelóm van, kb megszázszorozódott a fotóim mennyisége. A kisfiam is sokkal többet fotózom, bárhol vagyunk, és tolom fel a FB-ra, hogy a nagymami is lássa tőlünk 200 km-re. Ez egy ilyen világ. És azért kell jó kamera a telóba, mert az emberek nem viszik magukkal a kis kompakt gépeket, de a telót igen. És bár megkomponálni nem tudják a fotót még, de azt látják, hogy éles-e. És mit hallanak? 2 mag, 4 mag, fullhd stb. 80%-uk azt sem tudja mit jelent. De a 41 megapixelt azt igen. Olyan ez mint az autónál, hogy hiába mondod neki, mekkora a forgatónyomaték, ha csak azt érti meg, mennyi a végsebessége, és hány lóerős.

    A legnevetségesebb pedig az, amikor az iphone-t mindenféle 500 Ft-os tokba rakják :-) Mert annyira prémium, hogy az első szőnyegreejtéstől megsérül. Van ipad-om, és szinte minden sarka, hátlapja le van horzsolva. Egy ronda műanyagot kellett rárakni, hogy kinézzen valahogy.

    És ott van az 520-as lumiám: Ha megkopik a hátlap, leveszem, eldobom, és veszek 1500-ért egy olyan szinűt, amilyet akarok. Na sokaknak ez jön be. Ma cyan, holnap citromsárga, ha meg temetés, akkor fekete (bocs, hogy morbid voltam). De az iphone sem alu volt, és vették az emberek a 3-ast is. A 4-es már 2 éves. A piac gyorsan változik, 2 éve még minden telefon fekete volt szinte vagy fehér, ma a szinek dominálnak. Lásd ios7 gradiens szinorgiáját :-)
    Az emberek többsége letojja az aluminiumot. Neki sárga legyen, vagy kék, vagy vörös.


    [ Szerkesztve ]

  • blade zte

    őstag

    válasz dreamdancer #66 üzenetére

    Ott a szmájli a végén, mert hülye azért nem vagyok. Nem fogok statisztikákat átnézni, vagy szerinted azt tettem? :O

    Az emberek milliós nagyságrendekkel özönlenek a wp8-ra, mert az android minden 2. kattintásnál lefagy, és alig megy rajta alkalmazás. Na ezt vedd komolyan. XD

    (Annak speciel, hogy mi értelme van a szavaim kiforgatni, amikor te is látod a "minden magyar fotós" után mit írtam, nem értem)

    [ Szerkesztve ]

    Oppo find 7 astro black

Új hozzászólás Aktív témák