Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Thome #128 üzenetére

    Ettől még 10 éve lejárt üzleti modellről van szó, ami már nem működik. Ez persze nem jelenti, hogy egyből csődöl miatta mindenki, de én ezzel már nem indítanék új céget.

    A vehemenciád pedig visszás.

    Tegnap még működött...

  • válasz King Unique #191 üzenetére

    Az ESET szerintem rossz példa. Az AV, mint terméket megkapod ingyen, sőt van hozzá 30 napos szolgáltatás is (trial). Amit egy évre veszel, előfizetsz, az nem a termék, hanem a szolgáltatás. Support és Update együtt. Akár programfrissítéssel együtt.

    A windóznak sem az a baja, hogy nem ad szolgáltatást vagy supportot. A kényelem is egy szolgáltatás. Hanem annyi, hogy mások ezt olcsóbban/ingyen adják. Lejárt az az időszak, amikor ezért még pénz kérhető. Legalább is az alap feature-re, hogy betöltsön a fész, meg a YT. Vagy akármi, amiért amúgy is fizetsz már, csak úgy mint a netért.

    Az csak hab a tortán, hogy egy OS, ami minden mozdulatod szervezője, miért zárt rendszer. Ami nem GPL, az annyit is ér.

    [ Szerkesztve ]

    Tegnap még működött...

  • válasz tom_tol #197 üzenetére

    Kifejtettem volna, de az utolsó bekezdésed kicsapta a biztosítékot, így csak annyit közlök, hogy fogalmad sincs miről beszélsz, azt viszont arrogánsan, így meddő lenne az értekezés.

    Tegnap még működött...

  • válasz King Unique #199 üzenetére

    Meg lehet nézni, hogy pénzért A milyen hátteret kap (RedHat, SuSE, Ubuntu Advantage, etc.) Ingyen te sem adnál semmit, de erre szükség sincsen. De a dobozos support is egy vicc, ott is csak a partneri viszony ér valamit, ami meg drága. OEM-en meg nincs.

    A mobilkütyük nem más tészta. Tolódik el minden használat arrafelé, a PC piac megy össze. Ezt nem szabad figyelmen kívűl hagyni.
    Az 1 éves akció meg pont azt mutatja, hogy ingyen kell adni a frissítést... nem értem mit akarsz ezzel magyarázni. Azzal sem, hogy ha pénzt kérnek érte, attól az hogyan lesz sikeres üzletmodell. Elég csak megnézni, hogy míg a commercial bevételei nőnek, a consumer csökken. (közgazdászok előnyben) A sikeres modell az növekszik, ezt gondolom mondanom sem kell.

    A PH! meg nem a Portfolio, hogy üzletről beszéljen. Engem nem zavar, hogy nem vagy üzletember, viszont mérnökaggyal nem lehet ehhez hozzáállni. Az meg biztos csőd, hogy "ha eddig működött, az ezután is fog". 100 éve már új vezetőképzés van.

    [ Szerkesztve ]

    Tegnap még működött...

  • válasz King Unique #204 üzenetére

    Nem ezt a 2-3at. Amíg opensource, addig bárki vállalhat hozzá supportot, ha megfizeted. Egyébként, az Oracle-t kihagytam, pedig elég jelentős.
    Az egyszeri júzer nem vesz dobozos wint, hanem OEM kapja. Ő nem az MS-t fogja felhívni, hanem a sarki boltot ahonnan vette, a gyártót, vagy a szomszéd pistát. OEM-et amúgy is magasról..teszi az MS is.
    Én értem, hogy mit jelent, ha van mögötte support, és azt is fel tudom mérni, hogy arra szükségem van-e.
    Egyszeri user is megveszi a Dell (néha Asus is) Ubuntu-s lapost, és kap hozzá supportot. Mert megvette azt is, menni fog a gépe azzal az OS-sel.

    Én nem felejtem el, hogy mi hova jó. Te (ti) is mindig azt emeled ki, hogy jajj, munkára nem jó. Csakhogy otthon nem dolgozol. Tartalomfogyasztasz. Filmet a TVn nézek, azért van. :) És ezek nem egymás mellett élnek, hanem a mobil piac lopja a szeletet a PC-től. Hiába mondod, hogy munkára nem jó, (most még) tény, de nem arra van. Viszont az üzletet rontja. Már most összemérhető a két eszközpark. Így az MS sem monopol. Ma már azt kérdezik, hogy a mobilappod mellé van-e weboldalad PC-re is... nem fordítva. Neked az a termelés, hogy megírod az oldalt (ugye, a mérnökagy), nekem az is, hogy eladom a szolgáltatást. Hány dolgozóra jut 1 ügyfél? Ugye, hogy ugye...

    "És ugye még mindig csak a home piacról beszélünk, ahol eddig is mki felrakta ingyen az újat, tehát nem akkora fene nagy, pótolhatatlan adomány azért, h most ráfrissíthet ingyen." Pont erről beszélek. Ezért ma már senki nem akar fizhetni. Ezt egyszerre igazolod ezzel, és egyszerre cáfolod minden mással...

    Ki írja, hogy sikeres? Mi az, hogy sikeres? Szerintem egy kupac trágyadomb maga a termék. Üzletileg 0, fogynak el a consumer piacról. Ez a siker? Hogy csökken a bevétel? Ha többet adnak el, mint az előzőből?
    Vagy te mivel magyarázod az arculatváltást? A CEO váltást? Csak annyi, hogy át akarnak téríteni az új keylogger OSükre? Szóval ezért lesz opensource a .NET? Ezért vannak lemaradásban XB1 terén? Ezért adták tavaly már ingyen a WP-t, ami addig pénzért ment? Ezért készült O365 a Google Docs ellen? OneDrive azért pont 15GB, mert a Google is? Azért van szépen beleégetve az OS-be, hogy "kényelmesen" azt használd? Azért van már a W8-ban is nehezen látható helyre téve, hogy ne MS accal lépj be, hanem sima userrel, mert nem a saját sikeres cuccaik felé akarnak terelni? Amik annyira sikeresek ugye, hogy enélkül nem megy. Mint az IE vagy a MediaPlayer... aztán csak lett böngészőválasztó meg Windows N.

    Nem tudom mi az én kedvencem, de:
    RedHat növekvő bevétel. Ők ebből élnek.
    Esetleg az Apple nem sikeres? :D Bár nem OSből élnek, de azért gondold át újra.

    Azért elég jól bennevagyok a témában, köszönöm. Osztán fizetett MS troll vagy, esetleg fanboy? Vagy minek őket védeni? Mi érdeked? Mert én a TE érdeked nem tudom kiolvasni a hsz-edből.
    Az enyém az, hogy én, otthonra a fórumozáshoz nem kérek fizetős szoftvert. Főleg nem zártat, vagy amihez atomerőmű kell, hogy az Intel is jól járjon. Te szívesen fizetsz érte? Ne keverj ide semmi munkahelyet, kérlek. Semmit, amivel pénzt kereshetsz.

    [ Szerkesztve ]

    Tegnap még működött...

  • válasz Vesa #214 üzenetére

    Az OEM winnek ez a hátránya. Vedd meg a dobozost, meg vegyél OS nélküli gépet.

    A többivel kb. egyetértek, mint az fentebb is olvasható.

    Tegnap még működött...

  • válasz Vesa #217 üzenetére

    A lózung az az, amit te írsz. Eddig csak PC-n tudtál rábökni a hülye ikonra, webezni, levelezni, fészbúkozni. Most ehhez nincs szükség gépre. Így nem is veszel.
    Kevered a munka (termelő) eszközt, a tartalomfogyasztó eszközzel. Mind a kettő korábban (gyakorlatilag) kizárólag PC piac volt. Már nem az. Egyelőre még csak a tartalomfogyasztóba taposott bele, de keményen. Az is piac vesztés, ha eddig nem létező felhasználókat nem nekik sikerült bevonni. Asztaliból abszolút mértékben is kevesebb fogy, laptop még növekszik, de közel sem annyira, mint a tablet/telefon.

    A titkárnőnek pont mindegy, hogy mit teszel elé. Billentyű van mindenhez. Ha egy tenyérnyi minigépről futna a rendszer, legyen az akármi, akkor is tudja használni. Távoli asztalként is, webes felületen is, akárhogy.
    És, a sok mérnöknek semmi munkája nem lenne, ha senki nem venné meg az összelapátolt kódjaikat...

    [ Szerkesztve ]

    Tegnap még működött...

  • válasz Vesa #219 üzenetére

    Ezért olcsóbb az OEM. Mert 1 gépre jó. Ez megéri a gyártónak, mert akár olcsóbban adhatja a gépet, és abból (bár nem minden körülmény között, lásd luxus kategória) több fogy. Vagy ha ugyanannyiért, de ő végzi a supportot, viszont olcsóbban megússza, mint az MS support, ez ugye plusz profit. A usereknek mindegy, mert azon a gépen kell futnia. Mire vesz egy másikat, már amúgy is új OS van. Így (mostani körülmények között) olcsóbban is kijött a buliból.

    Nem adhatja olcsóbban az MS a dobozost, mert ahhoz ő vállal supportot. Ha alaplapot cserélsz, azt általában nem a gyártó végzi (ez remélem világos), így a gyártó sem tud érte supportot vállalni, tehát mindenképp az MS-re hárulna. Az nekik plusz munka, az meg plusz pénz.

    Te (vagy akár én) pont az a kategória vagyunk, akikre az MS nem fókuszál, nekünk nem kell a support, meg tudjuk oldani a problémáinkat. Így teljesen jogos a felháborodás, hogy nincs ilyen opció, de kicsiny lélekszámú ez a tábor. :(

    [ Szerkesztve ]

    Tegnap még működött...

  • válasz Vesa #221 üzenetére

    Aha, szóval úgy válogatod össze a PC piacot (már ha lehet így hívni), hogy igazad legyen. Oké.
    A PC piac nem megy össze, mert csak PCkből áll, így az mindig 100%. Teljesen igazad van, csak a hülye nem érti.

    Akkor téma off.

    Tegnap még működött...

  • válasz Vesa #223 üzenetére

    Azt te sem gondolhatod komolyan, hogy a gép gyártója supportolni fogja az új, általad válogatott gépet is. Ha ezt nem érted, akkor fogalmad sincs a témáról. A gyerek ne cseréljen alaplapot, mert azt nem a gyártó végzi. Ha ő végzi (pl garancia), akkor meg is marad az OS. A win támogatás tényleg hosszú idő, de itt már 2 évente jön az új OS...

    [ Szerkesztve ]

    Tegnap még működött...

  • válasz Vesa #225 üzenetére

    Nem, te ezt konkrétan válogatod. Kiragadsz szervereket, munkaállomásokat, hogy bizonyítsd, hogy senkinek sincs semmi baja, nem mennek össze, ugyanolyan erősek, mint voltak. Persze, mert kiválogattál mindent, ami zavaró lenne. Ez egy érvelési hiba.

    A helyzet azonban az, hogy ha egyes területeken abszolút értékben nem is mennek össze, sőt kis mértékben nőnek is a növekvő szükségletek miatt (pl adatközpont), még nem jelenti azt, hogy a teljes piacon ugyanakkora szeletet kapnának. A HDD gyártónak is számolnia kell a NAND terjedésével. A kettő egy célra jó. Az Intelnek is számolnia kell a Qualcommal vagy a Samsunggal. Az MSnek a Google-lel vagy az Apple-lel. Vagy mostanában hallottál valakit, aki a semmiből feltört, és hatalmas pénzeket szakított PC-vel kapcsolatosan? :U Megvan a saját kis helyük, de kitörni nem tudnak.
    A Samsung is eladta a HDD részlegét. Nem azért, mert az ne hozott volna pénzt. Anyagi gondjaik sem voltak. Egyszerűen túl szűk volt a terük, másban több pénz volt, így átmentek. SSDjük is van, ebben láthatták a nagyobb megtérülést. Meg minden, ami NAND (SD, eMMC, UFS, etc.) Most meg a legnagyobb SSD gyártó. És nagyobb ütemben nőtt, mint azt HDDn valaha tehette volna.

    Nem tudom, hogy mi okból szelektálsz, de részemről ez off már.

    És mint említettem, asztali gépekből konkrétan kevesebb fogy ma már, mint tavaly.

    Tegnap még működött...

  • válasz King Unique #227 üzenetére

    Mondta valaki, hogy több? A lényeg az, hogy nem kevesebb. Olcsóbban.
    Munkára nem az OS-nek kell támogatni (vagy a gép gyártónak), hanem az OS-t. Igen, a szoftvernek, amit használsz a munkádhoz. Ez ugye egy másik kérdés. (de ez továbbra is termelési kérdés, nem tartalomfogyasztási)

    Miért tartanák a helyüket? Pont ez a baj, hogy nem. Chromebookot vesznek, nem wingépet. Tabletet vesznek, nem surface vagy winlaptopot. És stb. Pár év alatt milliós számú AppStore lett iOSen és Androidon is. Ebből egy centet nem lát az MS. Kibővült mellettük a piac, és nagyságrenddel jobban nőnek a többiek nála. Ez ma még talán nem gond, mert most még kisebbek. De ha a másik gyorsabban nő, akkor le fog hagyni. Azt hiszem, ezt nem kell bizonyítani.

    Ugyanúgy mazsolázol, mint a másik kolléga. "Nevetséges komolyabb helyeken".. kiveszel valamit, csak hogy azzal igazold az általános állításod. [link]

    "Aztán az pont mér fáj, h ha afelé is akarják terelni a usert? Apple nem ezt csinálja, azt bezzeg nem fikázzátok, csak betegesen a WIndowst..." Szintén MS fanboy szokás, csak azt felejtik el, hogy a PCken ki van 90%-on, és ki 6%-on. Egy PC OS dominanciát áttolni más piacra nem megengedhető. Kivéve MS földön.

    "Milyen érdekes OS X-nél a Safari miatt nem nyafogott senki... Ráadásul lejárt már az előírás és már nincs böngészőválasztó." Ugyanaz...

    [link] Ez a hosszú történethez. Neked az tetszik, nekem ez. De ez nem érvelési alap. Én arra érvelek, hogy mostanság rossz a modelljük, ezt tükrözi a csökkenő consumer bevétel.
    Nekem az az érdekem, hogy olcsóbban kijöjjek, és neked is. Nem akarsz újat tanulni, így inkább kifizeted a lustaságot. Vagy drágább az időd, vagy lassú tanuló vagy. Nekem édesmindegy, ez sem érv. Szerinted az a kényelmes, hogy majd a HDD sentinel megmondja, hogy mi van a lemezeddel, szerintem meg az, hogy ezzel nem kell foglalkozni, ha baj van, akkor sikítson. Szerinted az O365 kényelmes, szerintem meg a GDocs is az, és semmilyen többletfunkcióra nincs szükségem. Ha néhanapján van (hohó, szakdolgozat kártya be fog figyelni ide), akkor LO. Továbbra sem termelek itthon pénzt, hogy termelő eszközt (vállalati kártya, hogy ott mennyivel jobb az Office) vegyek. Kényelemben nem látok többet, funkciókra meg látok, de nem érint. Ez nem bizonyítja azt, hogy én mindenképp ingyen szoftvert szeretnék. Csak azt, hogy vannak dolgok, amikre igen, sőt, némelyikre főleg GPL-t. Nekem megfelel, és az idő folyamán meg is szoktam azt a feature szintet, amit kínált. Ettől még van több szoftver/szolgáltatás is, amit megvásároltam. Mert vagy a hobbim, vagy a kényelmem szolgálja.

    A hosszú évek arra adták meg a választ, hogy az MS ügyesen betalálta magát a termelő és oktatási helyekre. Ez a bizonyíték az eddigi magas részesedésre, minden téren. De úgy tűnik az emberek megtanulták kezelni a webet, a cloudot, az okostelefont is. Most ez, meg az IoT a buzzword. Ebből az üzletből pedig az MS nem sokat lát.
    És nem, nem állítom, hogy free vonalra kell nekik is áttérni, akár consumer, akár commercial vonalon (ez utóbbin biztosan állítom, hogy nem). Csak azt, hogy a mostani modell nem lesz jó a továbbiakban. Ezt ők is tudják. Felőlem azt tesznek, amit akarnak. Régebbi példáimból látható, hogy ők is kapálóznak mindenfelé, hogy jöjjön a sok $$, ami bizonyítja, hogy az addigi modellt meg kellett változtatniuk. Előbb utóbb jönni fog az OS is, amire látható ez az ingyen frissítés kísérlet is. Vagy, hogy androidos telefonra telepíthető a WP.

    @Vesa: Arról volt szó, hogy a korábban PC only piac, már nem PC only. Így a most már minden kütyüt egybefoglaló piacon a PC szelete csökken. Mert a többiek jobban nőnek. Nem tudok rá jó szót, mert eddig mindenre csak PC volt használható. De ha tudsz egyet, akkor kérlek mondd, mert akkor könyebb lesz legközelebb beazonosítani.

    [ Szerkesztve ]

    Tegnap még működött...

  • válasz sg22 #238 üzenetére

    Kiragad részleteket, mindenre a vállalatot és a termelést akarja ráhúzni, meg hogy ha piacvezető akkor úgy is van jól. Vagy troll, vagy fanboy, nekem mindegy. De tuti, hogy magyarul (vagy üzletül?) nem tud, nem értelmez, funkcionális analfabétákkal érdemben vitatkozni meg nem lehet. Követem példád, leiratkozom a threadről.

    [ Szerkesztve ]

    Tegnap még működött...

Új hozzászólás Aktív témák