Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    Lehet nekem vannak szövegértelmezési problémáim, de:

    " Az a furcsa helyzet áll elő, hogy aki egy éven túl cseréli a program keretében frissített, Windows 10-et futtató gépét, az eredeti rendszert lesz kénytelen használni, vagy megvásárolhatja a Windows 10-et."

    Ez akkor azt jelenti hogy van most egy X gépem amin fent van a dobozos Win8. Ezt a gépet felfrissítem Win10-re és azzal használom nagyon vidáman... majd 1 éven belül (mondjuk 10 hónap múlva) cserélek benne egy alaplap+cpu+memória hármast gépfejlesztés címszó alatt. Erre a (nagyrészt) új gépre szépen felrakom a régi dobozos Win8-amat, majd minden probléma nélkül újra frissíthetem azt Win10-re?

    Így effektive 2 / több gépen is elvégezhetem a Win10 frissítést mindaddig amíg azt egy éven belül teszem?

    Ill. valami rémlik hogy a Wn8 licence mint ha valahogy úgy szólna hogy maximum 3 gépre aktiválhatom de egyszerre csak egyen használhatom, mondjuk ez igazából már részletkérdés...

    Amennyire én tudom a dobozos Win8 nem géphez kötött, szóval a frissítés hogyan tud géphez kötött lenni? Felrakom X gépre a Win8-at, aktív lesz, lefrissítem. Utána ha bevágom az X gépet a kukába és fogok egy Y-t, a Win8 azon is 32 foggal fog rám vigyorogni hogy "én bizony aktív vagyok", 1 éven belül pedig él a frissítési lehetőség is... nem?

    Amúgy abból fakad az egész "trükközési" ötlet, hogy anno mikor arra adtam a fejem hogy veszek 25+ ezer jó magyar forintért egy eredeti Windows-t akkor pontosan abból kiindulva tettem, hogy csak egyszer kell majd kinyögni az árát, és utána már nagyon olcsó frissítési díjakkal vihetem magammal a licencet "életem végéig". Erre most jön ez a garasoskodás M$-től hogy ha gépet cserélsz vedd meg újra a teljes rendszert... :W

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák