Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz hcl #73 üzenetére

    Nézd. Egy ideig dolgoztam a postánál, csak azért, hogy belelássak miként működik.
    Ez a kínai rendelgetés témakör pont a "szemétre gyártás" tipikus példája.
    Elképzelni nem tudod, hogy mennyi szemét jön be.. és itt most nem csak a csomagolásra gondolok. Beszélgettem pár emberrel (címzettel) amikor ráértem, és kivétel nélkül mindegyik azt mondta, hogy "hááát, megtetszik, megrendelem mert ingyen van rá a posta, kibontom, és hát kábé ennyi."
    Mert amikor napi 3-5 forgózsámolyost csak ilyen konténerekkel pakolnak tele amikben milliónyi alis meg whises szar van, és annyi ember összesen nem dolgozik a postánál (mint legnagyobb munkaadónál), hogy azt a küldeményáradatot kezelni tudják (ebből van a 3-6-8 hetes átfutási idő), akkor nehogy azt hidd, hogy mind használva lesz. Iszonyat mennyiség jön be, és mindenemet ráteszem (még a lukas alsógatyámat is), hogy 80%-a fél éven belül megy a kukába... főleg a fenti beszélgetésekre alapozva vagyok biztos ebben.
    Egyszer sunyi módon direkt bent maradtam logisztikán, és segítettem szelektálni konténert... ilyen post-it, és mosogatószivacs alapterületű küldemények hegye, karkötő, nyaklánc, pöcök, kupak, telefondísz, led, kanál, kitűző, cipőfűző, cérna (normális?), chip, fülbevaló, fésű, gumicsont és hasonló komoly dolgok...
    Belefutottam női barlangász cuccba is (érted ugye), az mondjuk lehet, hogy nem pár napig, hanem akár 1 hónapig is használva lesz. Aztán kuka.
    Hidd el, hogy 95%-a megy a szeméttelepre fél éven belül. De annak a 95%nak is a 80%-a 1 hónapon belül.
    Csak azért, mert "shopping", és endorfin az agynak.
    De oké, ne legyen 95, csak 90. Vagy tényleg csak 80, bár ez már szerintem erősen alálőtt mennyiség.
    Ha ennek a vámolásnak szerepe lesz abban, hogy a 80 lecsökkenjen 20-ra, akkor már megéri.
    És még talán a leveled is ki fog menni időben ennek hatására :)

    [ Szerkesztve ]

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Új hozzászólás Aktív témák