Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz dezz #216 üzenetére

    Ez most nekem új, hogy a BFI nem többszörös frekin villog 60Hz képnél/forrásnál. Maga a PWM fényerő állítás is általában 120-240Hz minimum, legalábbis értelmesebb LCD-knél... tehát fizikailag tud villogni a háttérvilágítás 240Hz-en. A BFI ennek megfelelően tud ilyen frekivel villogni, nem?

    Bár azt nem tudom, hogy így mennyi haszna van, ha nagy a freki. Egy bizonyos freki felett a szem elvben már nem érzékeli a villogást, az agy nem tudom hol "kapcsol át". Nekem ez a BFI még mindig büdös. Egy ideig nyilván javít valamit a szem átverésével, de épp a fentiek miatt nagy frekin elvileg már hatástalan. A kettő között meg nem tudom mennyi haszna van, ha a forrásod, tehát a kép változatlan miközben ki-be kapcsolgatod.

    Kicsit nekem ez még mindig a szarból várat szint. Persze valahogy nem árt megoldani, mert hirtelen nem lesz 60-120fps anyagunk a régiekből, de ha alapvetően ennyire statikus a tartalom akkor ebből nehéz ilyen frekvenciájú mozgóképet gyártani. Az interpoláció szerintem jó megoldás legtöbbször. Normál esetben én borzasztóan zavaró artifactokkal nem találkozom.

    Azon kívül meg "ezvan" esete:
    Eddig volt LCD ami a gyenge response miatt ott tartotta a képet (bár megjegyzem, nem olyan hosszan, mint amennyire hosszú volt ott is a kép normál kitartási ideje az alacsony fps miatt).
    Most van OLED ami k* gyors... de mégsem vált képet, mert cserébe direkt kint tartja, amíg az alacsony fps miatt kint kell lennie a "statikus" képnek.
    Semmi nem jó... :D

Új hozzászólás Aktív témák