Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Segal #4 üzenetére

    Engem pl. megőrjít ha eltűnik:
    Átméreteződnek az ablakok miatta. Nincs ott amikor kéne, elő kell hívni/jönnie váltásnál. Nem látszik mi van rajta egy pillantásra, ehhez elő kell hívni (a csoportosítást sem használom a látható tálcán). Szerintem ezek egyértelmű funckionális hátrányok amik lassítják a kezelést.

    Statikus tartalomnál egyébként ha fix tálca nincs is, a TV logók sztem legalább olyan mértékű és reálisabb (értsd: többen TV-znek mint monitorként használják) gondot jelenthetnek. Legalábbis az szerintem még hasonló ami lazán tud több órát egy helyben állni egy TV-n.

  • sb

    veterán

    válasz ecaddsell #26 üzenetére

    Mondjuk a szép színes excelhez kell az IPS. TN-en néha elgondolkodom, hogy most melyik zölddel van kifestve az adott sor. A monitor alján lévő ugyanaz-e mint a közepén. Viccen kívül. :D

  • sb

    veterán

    válasz Frawly #75 üzenetére

    Ha tetszik akkor válthatsz hátteret meg minden vackot, de ha kell az már kevésbé vidám.
    Lásd a taskbar okfejtésem, nekem kényelmetlen lenne. De tegyük fel elrejtem, váltom a háttérképet, színeket. Az ikonokat is helyezgessem át a desktopon, hogy szívassam magam? Vagy ne legyen kint ikon? Ablakok fejléce se legyen ugyanott? Stb... :)

    Amit Ren Hoek írt 1000-2000 óra körül egyáltalán nem tűnik soknak 1-1 kisebb/fixebb elemnél. Ha el is rejtem a taskbart, mennyi időre jön elő ugyanoda a windows gomb vagy akármi más?

    Ezzel nem azt mondom, hogy használhatatlan vagy, hogy ne lehetne megoldani, HTPC-hez nekem kifejezetten jó lenne, de még ott is lehet, hogy figyelni kellene erre-arra, lásd logók. PC-n meg tutira... szóval az sem igaz, hogy ezzel már nem lehet gond akármilyen tök átlagos felhasználásnál.

  • sb

    veterán

    válasz Frawly #91 üzenetére

    Csak ez messzire vezet. Ahogy írtam: nincs taskbar, nincs kint ikon, de attól még elindított program csak van aminek ugyanott van a fejléce, menüje, stb...

    Meg a "nincs kint semmi" is egy kompromisszum valahol. Flat meg minimal design korát éljük ami biztos szép (nekem mondjuk ilyen szinten nem), de hogy nem praktikus és ergonomikus, azaz nem hatékony, az biztos.

    De írtam a példákat... ha ne is fut COD 1000 órát egy gépen, a Chrome sávja vagy bármilyen más részelem tuti összehozza mérhetően rövid idő után.

  • sb

    veterán

    válasz Ren Hoek #115 üzenetére

    Azért errefelé helyi tartalom alig van a TV-n kívül, ott pedig 1000 féle. ez nehezen fog kikopni.
    Van igény másra, Netflix és társai, de még a fenti hátrány ellenére sem gondolnám, hogy annyira egyszerűen kikopna a hétköznapokból.

    Ezt úgy mondom, hogy alig nézek TV-t, 3 havonta 1-1 óra az F1-en kívül. Igazából évek esnek ki, ismert reklámokat nem látok egyszer se. :) Sorozat és minden más elég más forrásból, de így is azt látom, hogy idő/igényfüggően a „régi” sem rossz. Inkább más. Ismeretterjesztés, szórakoztatás, stb… hülyén hangozhat, de valahogy a „minőség” is lehet néha sok.

    Kicsit talán szépíti is az emlékeket az, hogy rég láttam. Reklámos film/sorozat valahogy kiesik már a látókörömből. De így visszagondolva emlékszem, hogy 1-1 TV-s esetben mennyire felb*szott már a mértéktelenül megszakított, vágott, rövidített, átszinkronizált izé…
    Ami még zavart az a csomagelv: 100+ csatornát kell megvenned, hogy 5 értelmeset nézhess. Erről most is azt tartom, hogy hullania kéne, de már nem vagyok biztos benne, hogy működőképes lenne enélkül a rendszer. Lehet, hogy tényleg kell a f*stenger, hogy kitermelje a nézhető 10% tartalmat.

  • sb

    veterán

    válasz Tikakukac #135 üzenetére

    Ez mondjuk igaz.
    Annyira ég ez csak be, mint amennyire beázik a vízálló telefon. :D

    Papíron kell bírnia, a többi meg nem rendeltetésszerű használat. :)

  • sb

    veterán

    válasz dezz #216 üzenetére

    Ez most nekem új, hogy a BFI nem többszörös frekin villog 60Hz képnél/forrásnál. Maga a PWM fényerő állítás is általában 120-240Hz minimum, legalábbis értelmesebb LCD-knél... tehát fizikailag tud villogni a háttérvilágítás 240Hz-en. A BFI ennek megfelelően tud ilyen frekivel villogni, nem?

    Bár azt nem tudom, hogy így mennyi haszna van, ha nagy a freki. Egy bizonyos freki felett a szem elvben már nem érzékeli a villogást, az agy nem tudom hol "kapcsol át". Nekem ez a BFI még mindig büdös. Egy ideig nyilván javít valamit a szem átverésével, de épp a fentiek miatt nagy frekin elvileg már hatástalan. A kettő között meg nem tudom mennyi haszna van, ha a forrásod, tehát a kép változatlan miközben ki-be kapcsolgatod.

    Kicsit nekem ez még mindig a szarból várat szint. Persze valahogy nem árt megoldani, mert hirtelen nem lesz 60-120fps anyagunk a régiekből, de ha alapvetően ennyire statikus a tartalom akkor ebből nehéz ilyen frekvenciájú mozgóképet gyártani. Az interpoláció szerintem jó megoldás legtöbbször. Normál esetben én borzasztóan zavaró artifactokkal nem találkozom.

    Azon kívül meg "ezvan" esete:
    Eddig volt LCD ami a gyenge response miatt ott tartotta a képet (bár megjegyzem, nem olyan hosszan, mint amennyire hosszú volt ott is a kép normál kitartási ideje az alacsony fps miatt).
    Most van OLED ami k* gyors... de mégsem vált képet, mert cserébe direkt kint tartja, amíg az alacsony fps miatt kint kell lennie a "statikus" képnek.
    Semmi nem jó... :D

Új hozzászólás Aktív témák