Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz sb #86 üzenetére

    Utóbbi időkben olyan linuxos felületeket használok, ahol nincsenek asztali ikonok, és dokk se. Abban viszont igazad van, hogy ha vannak ilyen ikonok, azok beéghetnek. Egy havonta át lehet őket rendezgetni egy kicsit, ez valóban kényelmetlenség. Bár az ikon és a háttérkép annyiból nem olyan nagy jelentőségű, hogy azok ritkán látszanak. A tálca az mindig, de az elrejthető.

  • dezz

    nagyúr

    válasz sb #220 üzenetére

    Egy olyat láttam, ami 80 Hz körül elkezdte növelni a megjelenítési (kitöltési) időt, 65 Hz környékén elérve a 100%-ot, azaz ott már egyátalán nem villogott (a világosság változását a háttérvilágítás analóg vagy többszörös frekis PWM-es szabályzásával kompenzálva, már nem emlékszem). Olvastam olyanról is, ami 80 Hz alatt egyszerűen kikapcsolta a strobingot (nyilván szintén kompenzálva a világosság eltérését). (De lehet, hogy valójában ez is azt csinálta, amit az első.) Persze lehet olyan is, ami adott freki alatt kétszeres felvillantásra kapcsol.

    A képkockánkénti többszöri felvillantás az elmosódásból ilyen képmegtöbbszöröződést csinál. Talán egy fokkal jobb, mint az elmosódás, de az igazi az, ha egyszer villan fel a kép. Külön eset a 23,976/24 fps-es mozis anyagok BFI-s/strobingos megjelenítése, ennél nyilván nem lehet egyszer felvillantani, mert iszonyúan villogna, ezért - a mozigépekhez hasonlóan - 3x-5x villantják fel. Valamit javít azért a darabosságon.

    A villogás tudatos érzékelése úgy 85 Hz környékén szűnik meg, de a szem/agy még akár 200 Hz-en is észlelheti. Ide tartozik még, hogy átlag monitornál a PWM nem szokott szinkronban lenni a képfrissítésel, ezért az említett kép-, vagyis élmegtöbbszöröződés úgymond "vándorol". Ez is tudja zavarni a szemet.

    Nekem nincs gondom a mozgás-interpolációval, amennyiben hétköznapi tévéadásról, vagy pl. sportról van szó, de a mozifilmeket nem szeretem így nézni. (Tévémen a hétköznapi profilban be van kapcsolva, a mozisban pedig ki.)

    "hirtelen nem lesz 60-120fps anyagunk a régiekből"

    Én a tévéfelvételeknél (sport, stb.) mindig az interlace-t preferálom, mert abból megfelelő (lehetőleg hw-es, azaz megfelelő player+videokártya) deinterlacinggel élvezhető 50/60 fps lesz. (Másik megoldás az SVP nevű program, ami a 25/30p-ből 50/60p-t tud csinálni, vagy többet, ha bírná a monitor és a proci. Vagy pedig, ha tudja ugyanezt a tévé, akkor arra bízni. Csak éppen a tévé-ripek "25/30p-sítése" során bejön némi plusz motion-blur, amit a mozgás-interpoláció már nem igazán szed le.)

    "(bár megjegyzem, nem olyan hosszan, mint amennyire hosszú volt ott is a kép normál kitartási ideje az alacsony fps miatt)"

    Ezt nem egészen értem.

Új hozzászólás Aktív témák