Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    válasz Carasc0 #48 üzenetére

    "Az igények nőnek, a lemondási készség rohamosan csökken"
    Egyre több ember egyre többet invesztál ebbe az egészbe, mivel azt várják hogy egyre kevésbé kelljen megalkudniuk, egyre kevesebb dologról kelljen lemondaniuk. Többet adnak hogy cserébe többet kapjanak. Többet fizetnek hogy cserébe kevesebb kompromisszumot kelljen kötniük. Hogy mások megkötik, azzal senkinek sincs semmi baja (ezért is mennek sokan konzolra), de ez akkor is egy saját döntés. A kompromisszum mint kihaló fogalom? Hahó, évek óta nincs más CSAK kompromisszum.

    "a mai játékok nem olyan minőségben jelennek meg mint régen"
    Ez nézőpont kérdése. Mint fejlesztő, magam is tisztában vagyok azzal hogy ha egy rendszer 10x, 100x összetettebb, ott 10x, 100x nagyobb eséllyel fordulnak elő hibák. Mert nézzünk csak meg egy mai modern játékot, soha ennyi effekt, ennyire élethű kinézet, ennyire nyitott világ, ennyire szerteágazó tevékenység nem volt adott. Maga a szabályrendszer hiába van egyszerűsítve pl egy Dragon Age Inquisition esetén, ilyen szintű történet, ilyen sokféle módon befolyásolható társak, ilyen látvány stb messze túl mutat azon, amit a régi nagyok mutattak. Igen, a Baldurs Gate 2-nek iszonyatos nagy és szövevényes története volt, a szabályrendszert pedig egy az egyben átkódolták az AD&D könyvekből, de sokkal kevésbé fogott meg akár Imoen akár Minsc, mint Cassandra vagy Blackwall. És akkor még nem beszéltünk a Witcher 3 szintről.

    " 15 éve még évente 50-80%-al gyorsabb gépre lehetett cserélni a régit. "
    Ez egyrészt messze nem volt így (különösen nem processzorok terén), másrészt pedig mint minden új technológiánál persze hogy nagyobb ütemben lehetett kezdetben haladni, mint most. Tudod most már az eddig technológia alapján pár év múlva a fizikai határokat fogjuk döngetni. De épp ezért dolgoznak más technológiákon, amivel ez kibővíthető. De ez volt akkor is, amikor kezdett egyre nehezebb elérni óriási órajeleket, lettek helyettük a többmagos processzorok, most meg már ott tartunk hogy akinek pénze van, akár 20 thread-es intel procit is vehet magának.

    "Ja hogy lassú a fejlődés? Felháborító.... "
    Hát az hogy a hiper-szuper új konzol generáció még mindig nem bírja bevállalni a fullhd 60 fps-t, az hogy gigabites belső hálózaton még mindig 720p 30 fps-sel akarna stream-elni, az minden csak nem lassú fejlődés. Az visszafejlődés. Ezek azok a konzolok amik papíron (ha csak be nem jön a ps4k) még további sok sok évig meghatározzák a "fejlődés" ütemét.

    Zanik: Miért ne lehetnének sikeresek a nem mainstream címek is? Mindenki másféle. Mindenki mást akar. A minecraft olcsó volt, és legózós élményt nyújtott. Egyszerű és könnyű. Iszonyatos sok gyerek függött rá (igen, felnőttek is, de a környeztemben elsősorban gyerekek között terjedt). És megint mondom, olcsó volt. De ezek nem a nagy volumenű, komoly történettel rendelkező összetett játékok, mint amit Carasc0 is hiányol manapság.

    "Hisz a grafika (vagy azon belül a felbontás) csupán csak egyetlen, fontos(!), de nem kizárólagos összetevője egy jó játéknak"
    Ezt senki sem cáfolta. Én sem írtam egyetlen szóval sem azt, hogy csak és kizárólag a grafika a lényeges. Pont abban a hsz-ben amire válaszoltál, írtam hogy "kell a sebesség, AMELLETT !!!!!! hogy a játéknak is jónak kell lennie". Mert a rocket league sem csúnya játék, pörgős és gyors, ahogy annak lennie kell. Most gondold el, ekkora siker lett volna ha 800x600 a maximuma és mondjuk megy 20-25 fps-t? szinte sportágként játszanák, ha ilyen lenne?

    Viszont továbbra is indie és hasonló címeket hasonlítotok nagy volumenű játékokhoz. Egy minecraft nem egy Witcher 3. Egy rocket league nem egy Dragon Age Inquisition. Egy Fez nem egy GTA 5. Ez olyan mintha az Uncharted 4-et hasonlítanátok a Flappy Bird-höz. Pedig az utóbbi is nagy siker volt.

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • Carasc0

    őstag

    válasz Menthirist #51 üzenetére

    Akkor csak röviden!

    1. Te mindent megmagyarázol. Általában az olyannak nincs igaza. Én magam részéről elállok a téma folytatásától az okos enged alapelven.

    2. Android fejlesztőként így látod a dolgokat?......Most már mindent értek. :C

    3. Arra a 15 évvel ezelőttis leírásomra adott reakciód alapján csak a fejem tudom fogni...Ne, kérlek ne kategória. :O

    4. Sajnálom hogy a témát feszegettem. Mea culpa...Haragszom magamra! :W

    [ Szerkesztve ]

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • danih

    addikt

    válasz MAXIMIZE #4 üzenetére

    Nem csak helyi hálón megy, én másik wifi-n / 4G-n is próbáltam - multiplayer fps-t nem lehet vele játszani, de ha jó a háló akkor teljesen korrekt élményt nyújt - jobbat, mint amit előre elkézpeltem.

  • Menthirist

    veterán

    válasz Carasc0 #52 üzenetére

    "Te mindent megmagyarázol. Általában az olyannak nincs igaza."
    Ez ám aztán a szabály. Még véletlenül se hozd fel mondjuk egy tanárodnak, aki szintén meg szokta magyarázni a dolgokat. De tudod mit? Igen, aki össze tudja szedni a gondolatait és meg tudja magyarázni az álláspontját, csak tévedhet.

    "Android fejlesztőként így látod a dolgokat"
    Egy szóval sem mondtam hogy android fejlesztőként dolgozom. Ha ezt a blog bejegyzésemből szűrted le, akkor van egy olyan érzésem hogy sok felsorolt érvedet is hasonló éleslátással, körültekintéssel szerezted.
    De külön imádom hogy úgy kezelsz mintha bármit is tudnál rólam, az szakmai előéletemről és hozzáértésemről, stb. Maradjunk annyiban hogy van némi tapasztalatom ezen a téren.

    #55: :W :((( :W

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • Carasc0

    őstag

    válasz Menthirist #54 üzenetére

    Ne! kérlek ne! :O

    Bocsánat a hogy professzor úrat megszólítottam!

    [ Szerkesztve ]

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • interstate76

    addikt

    válasz Carasc0 #50 üzenetére

    A Commandos az egyik kedvenc játékom (azon a gépen is fent van, amiről most pötyögök): okos, izgalmas, kihívást jelentő játék, ami annyira lekötött, amíg annakidején a végére nem értem, hogy függőnek éreztem magam. :D

    (#54) Menthirist Mindenkinél szempont a belbecs ÉS a kinézet is. A lényeg a súlyozáson van, hogy kinél mi élvez prioritást. Én mindig az ÉLMÉNY szót emelem ki, ha játékról beszélünk, és a kinézet szerintem kb. fél órás élményt ad, ha nagyon szép egy játék. Rácsodálkozhatsz 2 héttel később is, hogy milyen szépen csillog a nap a 200 méterre lévő irodaház 48. emeletének ablakán, de nem emiatt játszol vele 2 évvel később is néhanap.

    Szerénységem szubjektív megállapítása: 55" méretű TV-n 3-4 méterről játszva nagyon messze van a döntő szemponttól az, hogy 1080 vagy 720p-ben fut egy játék (a konzol vs PC témához pedig csak annyit, hogy összehasonlíthatatlanul nagyobb élmény ott fifázni vagy autókázni, mint PC-n volt valaha is - mondom ezt úgy, hogy a mai napig RBR-fan vagyok, utóbbi game fent is van a laptopomon). De a 24" méretű monitoromon 1 méterről játszva is sokadrangú dolognak tartom, hogy 720 vagy 1080p.

    [ Szerkesztve ]

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

  • Carasc0

    őstag

    válasz interstate76 #56 üzenetére

    Nem meglepő! :) Nem hiába etalon game! :R

    Professzor úr számára: Egy tanár nem megmagyaráz, hanem elmagyaráz dolgokat. :R De lehet rosszul tudom ezt is. Amennyiben igen, hétfőn frusztálva merek menni tanítani.

    [ Szerkesztve ]

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • Menthirist

    veterán

    válasz interstate76 #56 üzenetére

    Számomra totál nem arról szól a látvány csak hogy hű de csillog, stb. Arról a hangulatról amit nyújt. Amikor igazi ködben kell sétálni, amikor a lenyugvó nap sugárzik az esős aszfalton, és így kocsikázok, vagy amikor tényleg gyönyörű napsütésben sétálok a városban a karakteremmel (amikhez hozzátartozik a megfelelő fény-árnyék minőség, a GI, textúra, stb), stb. És igen, hozzátartozik a mozgás folyamatossága. Hogy amikor jobbra nézek, akkor azt folyamatosnak lássam, vagy amikor gyorsan megfordulok. Ezek mind olyan dolgok amik nem csak hogy fél órás élményt nyújtanak, hanem folyamatosan emelik a játék hangulati faktorát.

    "nem emiatt játszol vele két év múlva"
    Nem egy, nem két olyan játék van, amibe "kikapcsolódásképp" megyek vissza. Nem azért mert konkrétan ki akarom játszani az egészet újra, hanem mert kikapcsol. Ilyen a Dragon Age Inquisition-ben Stormcoast, Watch Dogs-ban eső után autókázni, vagy épp Dead Island legelején a turistaparadicsom. Utóbbi kettőben nem a játék maga fogott meg, nem azért veszem újra és újra elő mert a Watch Dogs vagy a Dead Island olyan fergetegesen jó játék lett volna, hanem azért mert egyszerűen rajongok ezekért a hangulati elemekért benne. És ebben a látványnak erős szerepe van.

    Én egyrészt egy 40"-os fullhd tévén játszok kb 1,5 méterről, illetve előttem van két 27-es fullhd monitor, nagyjából 50-60 centire max. Plusz van egy 15-ös retinás macbook pro előttem, amin a 2880x1800-as felbontásán a fotók szinte kipattannak a monitorról, olyan fantasztikus, akár sima weboldalak esetén is. Szóval részemről mint mondtam már, úgy vagyok hogy láttam mi van a fullhd-n túl. És láttam a különbséget, pedig nincs 20/20-as látásom. Örülök hogy neked fel sem tűnik hogy fullhd vagy 720p, hogy 30 vagy 60 fps... Sajnos nekem nagyon is. Pedig elhiheted, olcsóbb lenne nekem is, ha nem zavarna.

    Carasc0: ha már nyelvtann*ciba mész át, úgy néz ki végképp elfogyott a muníciód. Remélem a gyerekeidet is ilyen szinten próbálod kioktatni az iskolában. Legalább ott is azt tanítod hogy aki megmagyaráz dolgokat, az legtöbbször téved? Jó kis útravalóként szolgál a jövőjükre nézve.

    #59: nekem az összképhez minden hozzátartozik.

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • interstate76

    addikt

    válasz Menthirist #58 üzenetére

    "Örülök hogy neked fel sem tűnik hogy fullhd vagy 720p, hogy 30 vagy 60 fps..."

    Nem mondtam, hogy nem tűnik fel, azt mondtam, hogy nem meghatározó az ÉLMÉNY szempontjából. Fps-ekről pedig nem beszéltem. Egyébként értem, amit mondasz, de nem szerencsés így beszélgetni valamiről, nagyon utálom a csúsztatgatósdit. Rosszabb, mint a 15 fps. ;]

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

  • interstate76

    addikt

    válasz Menthirist #58 üzenetére

    "nekem az összképhez minden hozzátartozik."

    Még az is, hogy olyasmit adsz a vitapartner szájába, amit az nem mondott?

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

  • Menthirist

    veterán

    válasz interstate76 #60 üzenetére

    Mit is?

    Carasc0: Akkor továbbra is oktasd csak ki ilyen stílusban a diákjaidat, akik nem értenek veled egyet, és meg MEGmagyarázzák az álláspontukat. Sőt mondd is meg nekik azonnal hogy valószínűleg tévednek. Gondolom őket is mindenféle neveken nevezed, mint "professzor úr". Így viselkedik egy prominens tanár, gratulálok. Szerencsére ilyenektől megóvott a sors.

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • Carasc0

    őstag

    válasz Menthirist #58 üzenetére

    Én nem kioktatok! Megtanítom, amit meg kell. Aki nem érti, annak ismételten elmagyarázom, pontosabban prezentálom hogy megértse. De még véletlenül sem megmagyarázom. De kár neked bármit is írnom. Úgy is megmagyarázod hogy az nem úgy van. Professzor úr.

    interstate76: 720p mai napig vállalható a játékoknál. Egyik barátom igaz drágán vette a laptopját, sajnos hiába a dedikált VGA, mégsem futott stabil 30fps-el fHD-n pl. az MKX. Kénytelenek voltunk 720p-re visszaállni és máris mosolyogva vitte haza a gépét. Örültem mert végre egy ember aki képes volt megelégedni vele, s elfogadni azt a tényt hogy ami nem megy, az nem megy. Professzor úr szerint ez elfogadhatatlan hiszen fejlődni kell. Jobb gépet kellett volna vennie a barátomnak. De hát sajnos erre volt keret.

    [ Szerkesztve ]

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • Carasc0

    őstag

    válasz Menthirist #61 üzenetére

    Feladom! Sehogysem jössz rá a lényegre. Pedig megpróbáltam!

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • Menthirist

    veterán

    válasz Carasc0 #63 üzenetére

    Pedig magasságos Tanító Bácsi olyan nagyon akarta! Hát most megkapja a kompromisszumát amit annyira nagyon szeretett volna. Ezek a büdös kölkök nem elégednek meg annyival, ami van, hanem jobbat, többet akarnak. A mihasznák!

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • interstate76

    addikt

    válasz Menthirist #61 üzenetére

    Hogy mit? 2 hsz-t kellene visszaolvasni, ne terelj már, hogy nem tudod, miről beszélek...

    1. Nem mondtam, hogy nem veszem észre a különbséget 720p és 1080p között. Azt mondtam és mondom, hogy a játékélmény szempontjából ez nem annyira meghatározó, mint ahogy azt te kommunikálod. Másképpen: egy gyenge játék, egy lineáris céllövölde gyenge marad 4K felbontás mellett is, egy hangulatos, kihívásokkal teli, ötletes gammát meg úgy tolok végig 720p-ben, hogy lesz@rom a pixeleket.

    2. FPS-ekről pedig nem beszéltem, nem tudom, honnan vetted, hogy nem veszem észre a 30 és a 60 fps közti különbséget.

    A lényeg, dióhéjban, nem először: nem attól jó egy játék, hogy egy távoli toronyház ablakain csillog a napfény, hanem a hangulata miatt. Ezt lehet vitatni, de attól én még nem fogom másképp látni: a látvány fél órán keresztül visz el a hátán egy játékot, az élmény miatt viszont végigjátszom egy kevésbé szépet is. Nem egy nagyon rondát, hanem egy kevésbé csilli-villit. Hogy a hangulathoz/élményhez hozzáad a látvány is? Nyilván. Prioritásbeli különbségek vannak köztünk, nem arról szól a történet, hogy néhányan vakok. A lényeg az 1-es pontban. Részemről over, nem tudok mit hozzáfűzni (abbahagytam volna már 3 hozzászólással ezelőtt, csak nem szeretem, ha félrefordítják a mondandómat).

    (#62) Carasc0 Teljesen egyetértek a 720p tekintetében.

    [ Szerkesztve ]

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

  • Menthirist

    veterán

    válasz interstate76 #65 üzenetére

    Általánosságban beszéltem mindkettőtökhöz, így elnézést kérek ha kevertem volna valamit, amit nem annak az illetőnek szántam. A visszakérdésem azért volt, mert nem ez az egyetlen fórum és egyetlen téma, amiben egyszerre társalgást végeztem, így hiába volt az csak 2 hsz-el ezelőtt, számomra összességében az vagy 20-al azelőtt volt. Való igaz hogy nem mondtad hogy nem látod a különbséget a kettő között. Feljebb én is kiemeltem tucatszor, hogy igen, nem a felbontástól vagy a sebességtől lesz jó egy játék, és igen, legyen inkább jó fullhd a játék mint szar de 4k (viszont hogy őszinte legyek már csak NAGYON kivételes esetben hunyok szemet pl 800x600-ra elsősorban nosztalgikus okokból). De számomra befolyásolja a játék megítélését. Most viszont már nem azt mondod hogy fél órás élményt ad, hanem hogy fél órán át viszi el a hátán a játékot. Ezt gondolom te sem érzed egyenértékű kijelentésnek. Ezzel már én is egyetértek, csak a grafika nem leplezi sokáig ha a játék maga nem jó. Mostanában sokat toltam az eredeti Master of Orion 2-vel. Ha most láttam volna elsőnek, várhatóan igen gyorsan bezárom, az hogy még mindig ennyire élveztem, az részben a remek játékmenetnek, de bizony nem kis részben a nosztalgiából fakad. Viszont ha lenne lehetőségem, azért nagyobban játszanám, ezért is fizettem be az Early Access Master of Orionra.

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • interstate76

    addikt

    válasz Menthirist #66 üzenetére

    Összességében azt tudom mondani, hogy no problem, máshol vannak nálunk a hangsúlyok, ami teljesen normál.

    2 dologra még gyorsan reagálnék:

    "Feljebb én is kiemeltem tucatszor, hogy igen, nem a felbontástól vagy a sebességtől lesz jó egy játék, és igen, legyen inkább jó fullhd a játék mint szar de 4k (viszont hogy őszinte legyek már csak NAGYON kivételes esetben hunyok szemet pl 800x600-ra elsősorban nosztalgikus okokból). De számomra befolyásolja a játék megítélését."

    Nálam is befolyásoló tényező a grafika. Sőt, aki mást mond, az hazudik.

    "Most viszont már nem azt mondod hogy fél órás élményt ad, hanem hogy fél órán át viszi el a hátán a játékot. Ezt gondolom te sem érzed egyenértékű kijelentésnek."

    Ugyanazt értem alatta, még ha másképp is fogalmaztam meg (másodjára talán jobban sikerült).

    [ Szerkesztve ]

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

  • Menthirist

    veterán

    válasz interstate76 #67 üzenetére

    korrekt

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • interstate76

    addikt

    válasz Menthirist #68 üzenetére

    Szintén. :R

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

  • Syz

    senior tag

    válasz interstate76 #69 üzenetére

    Nagyon más vizekre eveztetek már mint amiről valójában a hír szól :)

    "Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

  • interstate76

    addikt

    válasz Syz #70 üzenetére

    Jah, sok volt az OFF. Mindegy, már úgysem nagyon élt a topik, amikor bejött ez a "mi a jó és mennyire fontos egy játékban"-téma.

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

  • cskamacska

    addikt

    válasz Carasc0 #50 üzenetére

    "Vannak olyan játékok, amelyek a mai napig a figyelem középpontjába kerülnek, már csak a nevük említésekor is. Pl. STALKER, FEAR, Starcraft, Warcraft 2, Battlefield 1942. Az első 2-t még én is előveszem mert annyira jó élményt ad, hogy cseszek arra hogy a grafikai élmény totál elavult."

    Jó hogy felhoztad ezeket, mert megjelenésekor _mindegyik_ a kor grafikai/technikai élvonalába tartozott.(még a Warcraft II is, C&C sem volt szebb DOS VGA módban, és ezekhez képest vizuális orgazmus volt a Starcraft Win95/98 alatt)

    Az hogy egyes multi játékoknál a közösség, vagy a kihívás miatt kevésbé kap hangsúlyt a technikai kiválóság, az nem jelenti azt hogy ne lenne összességében még így is elég fontos.

    Ami általában kimarad a "teszkógazdaságos nextgen vs GPCMR" vitákból, hogy a Wii U amin egyébként tradíciókból/kényszerből fakadóan tényleg a játékmenetre gyúrnak amennyire telik, ott pénzügyileg ez nem annyira kifizetődő. Már csak azért sem, mert még sok teszkógazdaságos nextgen hívő szerint is van egy szint amit meg kell ütni, a Wii U pedig nem teszi. Nos így van ez a hardkór pécésekkel is, csak egyszerűen az elvárások magasabbak.

    más

    Zanik: "Sőt, lefogadom több játékos játszik ma 1080p alatt (hahó, mobiljátékok!), mint felette!"
    Sub 1080p elterjedtségére a mobilokat felhozni eléggé necces, mikor az 1440-es felbontás a futótűzként terjed a felső, 1080 a középkategóriás telefonoknál, 1-2 év múlva a mobiloknál teljesen minimum lesz az 1080p játék, mikor a teszkógazdaságos nextgen konzoloknál a 720p lesz az átlagos. :P (pontosabban nem, mert a Quantum Break szerű átméretezés miatt dinamikus lesz, na de érted)

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • Omli85

    őstag

    válasz cskamacska #72 üzenetére

    Egy értelmesebb 1080p-t tudó telefon annyiba kerül mint egy konzol ha már itt tartunk...
    Sőt tovább megyek érdekes, hogy sokan azon pörögnek, hogy milyen fail teljesítményben ez a konzolgeneráció... Aham értem és ha tudná a konzol a 4K 60FPS-t mint ami itt sokaknak egyenlő a nextgen téveszmével és a konzol ára 4x vagy 5x annyi lenne akkor az jobb lenne ? :D Persze pc masterrace meg minden de könyörgöm amíg a vga a gépemben kb annyiba került mint egy komplett konzol akkor miért is hasonlítsam a kettő teljesítményét egymáshoz ? :D

    A témához visszatérve, igazából ha kicsit emelnének a streamelt képanyag bitrátáján már tejesen jó lenne ez a 720p is én kicsit ezt érzem alacsonynak local hálózat esetén lehetne magasabb ami azért egy fokkal jobb minőségű képet jelentene mint amit most tud.

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • interstate76

    addikt

    válasz Omli85 #73 üzenetére

    Amikor az xbox360 kijött, hardveresen kifejezetten bivalynak számított, mégis megvolt ugyanez a gyerekes köpködés a pécések egy részétől. És ezt úgy írom, hogy javában PC-fan voltam annakidején, de akkor is viccnek tartottam, amikor egy pécés meg akarta magyarázni egy konzolosnak, hogy amit ő csinál, az sz@r, meg most is annak tartom. :N

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

  • b.

    félisten

    válasz cskamacska #72 üzenetére

    A wii u bőven többet tud mint a 360 és a ps3 , igaz nem egy időben jött ki,de nem is a mostani genhez hasonlítandó. Azokon is még sok millió ember játszik, szóval azért a WII u képes lenne megütni bőven a megfelelő mércét, persze nem PC vérpistiknek.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Fecus11

    tag

    sziasztok.tudna vki segíteni abban hogy a 3000MHz es 2 magos,4Gb ram-al rendelkező pc-ém milyen játékokat vinne?

  • Chris Kiki

    senior tag

    válasz Fecus11 #76 üzenetére

    Azért ez a kérdés eléggé LOL ebben a topikban :)

    [ Szerkesztve ]

    Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

Új hozzászólás Aktív témák