Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolverine

    félisten

    válasz Mexildos #34 üzenetére

    Nem mindenki képes autodidakta módon, segítség/irányítás nélkül hatékonyan tanulni.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Mexildos #34 üzenetére

    Szóval akkor iskola se kell? Vagy mégis honnan jött ez az ordas nagy baromság arról, hogy 8 és 15 év közötti gyerekek majd otthon "autodidakta" módon megtanulnak mindent? A másik probléma, hogy az előírt tanterv nem tanítható csökkentett óraszám mellett a 3. pedig, hogy alkotmányellenes.

    A gyereknek a házi feladatot kell otthon megcsinálni, "autodidakta" módon majd a felsőoktatásban kell tanulnia.

    Thanos was right.

  • dajkopali

    addikt

    válasz Mexildos #34 üzenetére

    A tanulásnak csak egy része, és nem is a legfontosabb része az ismeretanyag elsajátítása. Sokkal fontosabb a szemléletmódok, a sajátos ismeretszerzési és alkalmazási technikák, az adott szakterülethez való globális hozzáállás megismerése, az adott szakmai közösség viselkedésmódjainak felvétele stb. Ez nem megy személyes oktatói jelenlét nélkül - pontosan ezért halott a mai napig a távoktatás. Bizonyos dolgokat lehet önállóan elsajátítani, de sokkal több olyan van, amit nem - ismerős az, hogy kutatói, tudományos iskolák?
    Ráadásul, amit most leírtam, az csak felnőtt emberekre érvényes, vagyis az önálló tanulás csakis a felsőoktatásban jön szóba. Az életkori sajátosságok miatt sem az általános, sem a középiskolában nincs helye ennek, nem működik, hiszen az ottani oktatás olyan erős és fontos szociális kereteket is biztosít és követel meg - mivel hogy mindez kell az egészséges fejlődéshez -, hogy ennek elhanyagolása katasztrofális következményekkel járhat - emellett pedig az irányított és kikényszerített tanulás szükséges és természetes gyerekeknél. Például az illető számára kimarad a rendszerszerű alapozás, ami később megbosszulja magát, és bár bizonyos szakmai szegmensekben igen kiváló lehet, ám szociálisan egy fekete lyuk, nem képes munkakapcsolatok kialakítására, alkalmatlan kutatási csoportokban való részvételre, túlfejlett a szakmai önbizalma, alacsony fejlettségű az önkritikai érzéke, zárt lesz a gondolkodása stb.

    [ Szerkesztve ]

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • dabadab

    titán

    válasz Mexildos #34 üzenetére

    A jelek szerint abszolut nem voltal kepes elsajatitani semmit sem a pedagogiarol autodidakta modon illetve a tarsadalomtudomanyi ismereteid is eleg hianyosak (a jelek az pl. nem jutott el hozzad, hogy vannak emberek, akik nem Bp-n laknak vagy nem jarnak gimnaziumba se, illetve ugy altalaban eleg sokan elnek messze az altalad megszokott kozeposztalyi szint alatt).
    Mit mond ez rolad vagy az allaspontodrol? :U

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • fri

    tag

    válasz Mexildos #34 üzenetére

    Hát...amit leírtál, arra elég sokan reagáltak...ezeket nem ismételném el...mert ugyanezeket írtam volna le válaszomban.

    Sajnos nem szabad elfelejteni az a réteget akinek jelenleg köze sincs a számítógéphez...a " bodzagyüjtögetéshez" ért, meg a mercikhez... :N

    Az Word és Excel oktatáshoz meg sajnos még felnőtteknek sem elég két-három nap. Tapasztalatból tudom, oktattam olyanoknak akik egyébként számítógépes rendszerben dolgoznak !

    És igen, a látásmód a lényeg, hogy felismerjék, mi mindenre lehet használni, nem csak hitelkártya másolásra...igen rosszindulatú voltam de sajnos pont ez a közönség az akik nem is tudják, hogy van internet, mert valami pc-guru megcsinálja nekik a "cuccot"" ! A havanna lakótelep mellett lakom, sajnos ismertem "olyat" akinek amikor meséltem neki a szgépről, egyből azon gondolkozott, hogyan lehetne másra használni de még a kapcsolót sem találta volna meg.
    És pont ez a kör az aki képtelen autodidakta módon tanulni is ! Írni olvasni sem tanulnak meg, nemhogy számítógépet kezelni. A kettes számrendszer meg szép dolog de ezen a szinten teljesen felesleges. Kérdezze már meg valaki a titkárnőt a cégénél, hogy mi az a kettes számrendszer, és tudja-e, hogy mi történik a gépében ! Olyan valakit kérdezzetek meg aki keni-vágja a word-öt, excelt ! Nem tudja és nem is érdekli ! Miért is kellene ? Ha gondja van szól valakinek...esetleg pont neked. És a probléma megoldásához neked sincs szükséged semmilyen számrendszerre. Nem fogod a biteket számolgatni a vezetékeken :DD

    Kedvet kell csinálni az embereknek, felmutatni az értelmét ! És sajnos nem tudsz elavult gépet venni, mert a pályázatok előírnak bizonyos színvonalat, nem is véletlenül.

Új hozzászólás Aktív témák