Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkopali

    addikt

    válasz Inv1sus #3 üzenetére

    te valószínűleg a szerencsések közét tartozol, és ez rendben is van
    ám itt a közoktatásról van szó, és nem ártana nem elfelejteni és komolyan venni az esélyegyenlőség minimális alkalmazásának elvét
    jómagam nagyon szomorú lennék, hogy ha csóró családból érkező, egyébként okos és tehetséges gyerekek azért nem kapnának indíttatást az informatikával való foglalkozásra, mert az amúgy kötelezően kijárandó iskolákban nem férnek hozzá ingyen és bérmentve a lehetőséghez
    ők még így is hátrányban lesznek, de legalább motiváltakká válnak, hogy ha törik-szakad, megoldják, hogy ezzel foglalkozzanak
    ehhez (hogy kapjanak perspektívát) viszont kell a minimális hozzáférés és lehetőség
    mijafaszért van a közoktatás, ha nem ezért?

    [ Szerkesztve ]

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • dajkopali

    addikt

    válasz Mexildos #34 üzenetére

    A tanulásnak csak egy része, és nem is a legfontosabb része az ismeretanyag elsajátítása. Sokkal fontosabb a szemléletmódok, a sajátos ismeretszerzési és alkalmazási technikák, az adott szakterülethez való globális hozzáállás megismerése, az adott szakmai közösség viselkedésmódjainak felvétele stb. Ez nem megy személyes oktatói jelenlét nélkül - pontosan ezért halott a mai napig a távoktatás. Bizonyos dolgokat lehet önállóan elsajátítani, de sokkal több olyan van, amit nem - ismerős az, hogy kutatói, tudományos iskolák?
    Ráadásul, amit most leírtam, az csak felnőtt emberekre érvényes, vagyis az önálló tanulás csakis a felsőoktatásban jön szóba. Az életkori sajátosságok miatt sem az általános, sem a középiskolában nincs helye ennek, nem működik, hiszen az ottani oktatás olyan erős és fontos szociális kereteket is biztosít és követel meg - mivel hogy mindez kell az egészséges fejlődéshez -, hogy ennek elhanyagolása katasztrofális következményekkel járhat - emellett pedig az irányított és kikényszerített tanulás szükséges és természetes gyerekeknél. Például az illető számára kimarad a rendszerszerű alapozás, ami később megbosszulja magát, és bár bizonyos szakmai szegmensekben igen kiváló lehet, ám szociálisan egy fekete lyuk, nem képes munkakapcsolatok kialakítására, alkalmatlan kutatási csoportokban való részvételre, túlfejlett a szakmai önbizalma, alacsony fejlettségű az önkritikai érzéke, zárt lesz a gondolkodása stb.

    [ Szerkesztve ]

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • dajkopali

    addikt

    válasz dabadab #53 üzenetére

    a legtöbbször egyetértek veled, de most nem
    én még matekból tanultam általános iskolában a kettes számrendszert - épp akkor is "kísérleti tankönyv" volt ráírva az egyébként soha nem használt matekkönyvünkre -, és én, aki egy idő után nagyon sokat szenvedtem a matekkal, pont ezt a részt, a számrendszereket találtam könnyűnek és érdekesnek tízévesen

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

Új hozzászólás Aktív témák