Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkopali

    addikt

    válasz opr #17 üzenetére

    Már rég jártam arra, de Angliában már harminc éve is voltak automata WC-k: bedobtad a pénzt, bementél, csináltad, kijöttél. A cucc meg minden lefertőtlenített utánad, a következő csilli-villibe ment be. Szóval ez nem akkora nagy feladat:)

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • válasz opr #17 üzenetére

    Értem csak Ford Mustang (2014) jöhet.

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

  • nemlehet

    őstag

    válasz opr #17 üzenetére

    Nyugaton jól működik az autóbérlés, vagy az egyéb autó megosztási szolgáltatások. Itthon is van a GreenGO meg társai, akik használják ritkán mondják, hogy tele volt f*sva az egész vagy bármi baj lenne vele.

    Amúgy én is úgy gondolom, hogy hamar be fog ez mászni az életünkbe. Miért is?
    1. Jelentősen csökkenti a dugókat: Egy automata rendszerben nem kell pl lámpás kereszteződés, sőt meg se kell álljon egy autó. Gyárakban látni néha olyan önjáró targonca rendszereket, hogy haj... 10-20 km/h-val döngetnek el centikre egymástól.
    2. Segít a parkolási problémán: Ha eljön értem a kocsi, haza tudom küldeni amíg nem kell. Eleve lehet nem is kell 2 kocsi a családnak. Apu elmegy munkába reggel, hazaküldi a verdát anyu meg használja egész nap, aztán délután elküldi apuért megint. Nyilván van akinél nincs így, de az emberek többsége a 24-ből max 1-2 órát használja a kocsiját egy nap ami elég pazarló.
    3. A legtöbb ember valójában nem szeret vezetni, nyűg, probléma nekik és veszélyforrás. Hány olyan kisgyerekes anyukát ismerünk aki csak azért vezet mert muszáj? Hány olyan idős úrvezetőt ismerünk akitől legszivesebben elvennénk a jogsit? Plusz pl a dugóban ücsörgésben marha nagy vezetési élmény van :D Tehát ha szeretek is vezetni akkor se élhetem ki, mert egyszerűen a hétköznapi autóhasználat nem alkalmas rá.
    4. Már a mostani rendszerek is jobbak mint az emberek. Ez tök egyértelműen látszik, emlékeim szerint pl a google rendszerével szemben a hivatalos sofőrök is alul maradnak statisztikailag. Innentől kezdve elég képmutató azt mondani, hogy nem merem rábízni az életem a gépre. Miért a szomszédasszony mellé se mersz beülni? Soha nem kértél meg egy kollégát, hogy dobjon el valameddig? Mert ha igen akkor bizony jóval nagyobb kockázatot vállaltál mint egy önvezető rendszerrel.
    5. Amint az államok és az egyéb lobbiszervezetek rájönnek, hogy mennyit tudnak spórolni az egésszel nagyon gyorsan ki fog veszni a narratívából a veszélyek hangoztatása és minden egyes baleset vagy vitás szituáció felfújása. Egy Tesla baleset országos hír amerikában. Ez reális vagy inkább média hiszti?

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák