Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz ntomka #61 üzenetére

    1. nem bukott meg az ismerősöm, mert mentett, csak mivel csomó időt elvesztett, nem kapott olyan érdemjegyet, mint ami a tudásának megfelel (eléggé nagy koponya volt a srác informatikában) :P
    2. Nincs problémám az opensource-val, sőt magam is személy szerint azt perferálom (mivel fizetős szoftverekre nem futja, lopni meg nem szeretek). Én csak azt mondtam, hogy amit sokan hangoztatnak, hogy "buzi m$ benyelte az okatást", és "opensource-t a népnek", az nagyon téves nézőpont. Egyébként ugyanazt a problémát fogalmaztam meg, mint te, úgyhogy úgy tűnik sikerült elbeszélnünk egymás mellett. :))

    Még ahhoz, hogy rossz az oktatási rendszer:
    csak azt tudom mondani, amit Arkhimédész: "adj nekem egy biztos pontot, és kifordítom sarkaiból a világot". Szóval ha találsz minden iskolába infótanárt, aki tényleg ért az informatikához és rendesen meg tudja tanítani a nebulókat windózra, linuxra, miegymásra s hogy ne észnélkül kattintgassanak, akkor igazat adok neked, a renszerrel van a baj.
    De a valóságban elég gyakori, hogy a diák jobban vágja a témát, mint a tanár és ezzel nem tudsz mit kezdeni.

    A másik része meg a dolognak: lehet hogy neked logikus, meg egyértelmű teszem azt, hogy egy honlapon a "vírust észleltem a gépeden, kattints ide hogy letöröld" hírdetés inkáb vírust rak a gépedre, mint letörli, de az emberek ~75%-nak nem. És nem (csak) azért, mert rosszul lettek nevelve, hanem mert nem értenek, nem is akarnak érteni hozzá. Én sem értek a jogi dolgokhoz, egy jogásztól sem várom el hogy linux alatt fordítson magának vmi opensource sz@rt.
    Az persze más kérdés, hogy az informatikához ugye mindenki ért, és ha az ismerőseimnél vmi probléma van és megkérdeznek engem az ügyben, akkor én vagyok a hülye, de ez most messzire vinne... :))

Új hozzászólás Aktív témák