Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz #40553216 #215 üzenetére

    Akkor most válaszolok pár kérdésre. Visszafelé talán könnyebb lesz, mert egy novellának is elmenne terjedelmileg a hozzászólásod, ami egyébként masszív személyeskedéssel, és (céltalan) találgatásba fulladó eszmefuttatásba fordul. Önmagában ennyi is elég lenne, hogy ne válaszoljak rá, de az a helyzet, hogy a másik táborban, ez az elkeseredett düh, agresszióvá manifesztálódik rendszeresen. Mert ugye nehéz megemészteni, hogy van egy olyan szoftver fejlesztő vállalat, ahol 21 milliárd $ profit is összejön, és ami nem összeegyeztethető a zárt forráskódú szoftverek szarok világnézettel, meg azzal sem, hogy az emberek és a cégek gyűlölik ezeket, "mivel otthonra is vacak, hát még szerver környezetbe" stb. Ugyanis ha így lenne, akkor hogy jön össze a több tíz milliárdos nyereség ?:)

    Amikor pedig rájönnek arra, hogy kicsiny világképük veszélyben forog, akkor jön a modern kori Zrínyi féle kirohanás, amiket én személy szerint mindig élvezettel olvasok :)

    Egy szösszenet az elejéről, tőled nekem, nekünk:

    "Attól, hogy te meg hozzád hasonlók, akik inkább az MS termékek kritikátlan istenítésében találják meg életük egyetlen élvezeti forrását, nem tudnak értelmes választ adni sok feltett "

    Honnan tudod, hogy ez az életünkben az egyetlen öröm? Éled az életünket, vagy esetleg megfigyelsz bennünket? Esetleg feltételezel? Az a helyzet, hogy volt egy kis időm belenézni azokba a topicokba, amik releváns információkkal bírnak ténykedésedet tekintve. Igen Windows témákról van szó, miről is másról.Nos el kell mondanom, hogy nem lepődtem meg, azt találtam, amire számítottam. Akkor mi is feltételezzük, hogy neked pedig ennek az ellenkezője? A szabad szoftverek terjesztése és magasztalása? Mert a Windowszos témákban, hírek fórumain írt hozzászólásaid jelentős részében, vagy Windows fikázás van, vagy nyílforráskód éltetés, esetleg a kettő keverése.

    Láttál engem Linuxos topicban, Linuxot fikázni? Egyáltalán nem is tudom jártam e olyan topicban. Kivétel az Android aminél azonban kijavítottál, hogy sajnos az nem teljesen Linux, meg a Google kezében van és ez így nem az igazi.
    Asztali Linuxot nem használok. Ebből sosem csináltam titkot, de nem szoktam kritizálni sem. Ha azt írom, hogy asztali fronton elterjedtségét nézve közelében sem jár a Windowsnak, az nem fikázás, még csak nem is kritika, hanem száraz tényközlés. Egyébként halkan jegyzem meg, hogy nekem van vásárolt SuSe Linuxom még 2004-ből, amikor még nem OpenSuSe Linux volt a neve, és amikor még csak az egy CD-s verzió volt az ingyenes. Debrecenben vettem a LanSoftból.

    "Miért? Csak azt a rendszert lehet szidni, amit NEM használsz? Nem ez lenne a tiszta trollkodás?

    Azt pont nem! Az én értékrendem szerint azt etikus kritizálni, ami ha nem ingyenes, akkor megvásárolt, géphez kapott előtelepített példány... szóval amiért így vagy úgy de fizetett az egyén. Igen, akkor joga van azt mondani, hogy kérem, ezért a termékért fizettem, és egyáltalán nem vagyok vele megelégedve! Hogy előtte, mellette, közben, utána, Linuxot, vagy egyéb rendszert használ, az mellékes. A lényeg, hogy ne az a felállás valósuljon meg - amit egyébként sajnos sokszor tapasztalok -, miszerint van egy réteg amelyik már akkor köp, amikor meghallja a Windows nevet, és vagy nem is hajlandó használni - soha nem is tette, és ez még a jobbik verzió -, vagy menjen csődbe az MS felkiáltással, azért futtatja a warez Windows-t, mert játszani inkább mégis azon játszana, de ha valami gondja van olyan arccal szidja a terméket, mintha minden jogalapja meg is lenne hozzá! Tehát fontos, hogy olyan kritizálja, és csak azt a verziót, amit vagy korábban rendszeresen használt, vagy most is használ!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák