Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz #41133696 #232 üzenetére

    A SuSE Linuxhoz még egy dolog: tudod mennyi terméktámogatás járt 20 000 Ft-ért hozzá? Emlékeim szerint 90 nap.

    A 32-bites OEM Windows XP-hez, amit egyébként a Tescoban egy CD író mellé adtak ajándékba 2003-ban, egészen idén áprilisig tudott a szomszédom (mivel 2009-ben neki adtam el a gépet, cd íróstól, XP-stől), a Microsofthoz fordulni. Bár utoljára 2009-ben tette ezt, mert akkor volt baja a .Net keretrendszer magyar nyelvi fájljának telepítésével. Pedig elhajthatták volna, hogy forduljon a PC gyártóhoz, mivel OEM rendszer volt! Nem tették, segítettek. Na ez a különbség :)

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #41133696 #232 üzenetére

    Nem a profittal van bajom. Az a baj, hogy láthatóan nem érted, mit írok. Így teljesen felesleges. Úgy értelmezel, ahogy a prekoncepciód kívánja. Itt is, és a 211-es hsz-edben is. Erre te nyilván nem úgy gondolsz mint személyeskedés, pedig konkrétan azt feltételezed, hogy lopok. De maga ez a „megemészteni” kifejezés is prekoncepciózus személyeskedés. Mondjuk ehelyett megkérdezhetnéd, miért is azt írom, amit. De nem. Te viszont végtelen lelki érzékenységet mutatva sértődsz meg. De hagyjuk!

    „Ugyanis ha így lenne, akkor hogy jön össze a több tíz milliárdos nyereség?”
    Vendor lock-in kifejezés mond valamit? Azon túl egy érdekes dokumentumköteg, a Halloween dokumentumok.

    „Honnan tudod, hogy ez az életünkben az egyetlen öröm? Éled az életünket, vagy esetleg megfigyelsz bennünket? Esetleg feltételezel?”
    „- minek használ MS terméket? Mert Linuxon nem megy a COD?
    - meg úgy egyáltalán milyen a telepített MS termékének a jogállása?
    virágbolti verzióval tolja”
    Esetleg feltételezel?

    „meg a Google kezében van és ez így nem az igazi.”
    Ez már a te fantáziád terméke, én ilyet természetesen nem írtam.

    „Láttál engem Linuxos topicban, Linuxot fikázni?”
    Nem, te ennél ügyesebben csinálod. Összehasonlításban mindig azt emeled ki, hogy profi felhasználásra profi hardware-rel kizárólag a Windows használható, Linuxszal meg szenvedés. Pedig vannak listák, és ezek alapján nem is olyan nehéz választani:
    Lenovo
    Ubuntu
    SUSE
    Red Hat

    „Az én értékrendem szerint azt etikus kritizálni, ami ha nem ingyenes, akkor megvásárolt, géphez kapott előtelepített példány”
    Gondoltam, hogy így van. Emiatt volt érdekes a megfogalmazásod, ugyanis pont a mondanivalód ellentettjét írtad le.

    „vagy menjen csődbe az MS felkiáltással, azért futtatja a warez Windows-t”
    A mondat első felével egyetértek, a másodikat sosem pártoltam. Sőt! Mindig mindenkit lebeszélek a warezről, és ha látom, hogy Linuxnak esélye sincs, akkor meg sem említem. De ezt is leírtam számtalanszor, csak ez valahogy elkerüli a te figyelmedet is.

    „mert játszani inkább mégis azon játszana”
    Őőőő, kb. ’98 óta nem játszom számítógépen.

    A helyesírásról még érdekelne a véleményed. Azokat pont nem személyeskedésnek, de még csak nem is nyelvtannáciskodásnak szántam, mivel ahogy azt előzőleg is írtam már, csak azért „keményítettem” be, mert a Wordét állítottad a legjobbnak. Hát akkor bizonyítsd! Amit esetleg te személyeskedésnek éreztél ezen a téren, az pusztán ama diszkrepancia miatt volt, hogy
    1. abban az egy hsz-edben én tizenkét hibát találtam (korábban kilencet mondtam, pedig akkor is tizenkettőt találtam, de csak kilencet emeltem ki, így csak a kiemeléseket számolva rosszul adtam meg),
    2. utána ellenőriztetted a Firefox „nem jó” ellenőrzőjével, kijavítottál a kettő közül egy elírást,pedig az nyelvhelyességet nem ellenőriz.

    Nem személyeskedés miatt érdekel, hanem tényleg kíváncsi vagyok, mit mutat nálad a Word ellenőrzője. Ha megcsinálod, megmutatom, én miket találtam.

    Mivel nem MS Word topik, így a többit (tipográfiai szabályok betartása) inkább már nem is kérem, hogy megmutasd.

    „egészen idén áprilisig tudott a szomszédom, a Microsofthoz fordulni.”
    Jaja, az a legendásan jó MS telefonos szupport. Vicces, hogy

    „Emlékeim szerint 90 nap”
    Gyanús, hogy nagyon félre hordanak az emlékeid.
    SUSE distributions
    2003-ban két év volt.

    De meg tudod nézni az egyes termékek szupportjának időtartamát.
    https://www.suse.com/lifecycle/
    A 2004-ben kiadott SUSE Linux Enterprise Server 9-et éppen jövő vasárnapig támogatják. Azért az nem 90 nap.

    De mindegy is. Mai helyzet:
    How to Buy SUSE Linux Enterprise Desktop
    megveheted ezeket a szolgáltatásokat.
    Mondjuk a 100 €/éves, cucc jelentősen olcsóbb, mint az, amit az MS oldalán találtam:
    Microsoft szakértői támogatás
    ahol is 44764 Ft egyszeri segítség munkanapokon 8-18 óra között (telefonon és online), csak telefonon éjjel-nappal 89528 Ft/esemény.
    Tényleg, többször feltettem már a kérdést, de sosem kaptam rá választ. Hogyan vannak az MS árak ilyen vállalati szupportnál, tehát mibe kerül egy gépre egy évre a licencdíj? Mert csak OS-licenc árakat találtam különböző kereskedőknél, de abban -- úgy gondolom -- a szuport árai nincsenek.

Új hozzászólás Aktív témák