Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    Sosem értettem, hogy miért számít ez, hogy az egyének megfelelő óvintézkedések mellett követhetők. Ha jobban belegondolunk, valójában az egyén biztonsága érdekében ez egy roppant hasznos szolgáltatás lenne/lehetne.

    Igen sok kémfilmet nézünk a mai világban, ahol a főhőst 19 ország titkosszolgálata üldözi, és mindenáron rejtve kell maradnia, hogy ne öljék le. Most komolyan: egy hétköznapi embernek hol árthat az, hogy egy esetleges bűncselekmény, baleset, vagy bármilyen más vészhelyzet esetén visszanézhetik, hogy az adott időszakban merre járt? Ha nem követett el semmit, akkor bizonyítva van az ártatlansága, ha pedig egész addig tagadott, hogy már pedig ő a közelébe se ment az eseménynek, akkor meg fogtunk egy potenciális gyanúsítottat, lehet tovább folytatni a nyomozást közvetlen bizonyíték után - merthogy a földrajzi tartózkodás azért az esetek többségében csak közvetett bizonyíték bármire.

    Már szóba került autós topikokban, és továbbra is kitartok amellett a véleményem mellett, hogy igenis minden autót szereljesen fel valami lehetőleg olcsó és nagy mennyiségben is könnyen gyártható fekete dobozzal, aminek a manipulálását szigorúan büntessék, és ami az autó állapotáról és helyzetéről is tároljon adott esetben megfelelő jogosultságokkal (bírói végzés, vagy rendőrségi körözés esetén) lekérdezhető információt. Hamar véget ehetne vetni a cserbenhagyásos gázolásoknak, és leegyszerűsödnének a helyszínelések, nyomozások is.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz lapa #10 üzenetére

    Mindenkinek egyszerre válaszolva:

    Az a baj, hogy a különböző jogok védelme lassan nemcsak a bűnüldözést, de a normális életet lehetetleníti el. Egyre inkább az az érzésem, hogy manapság bárki azt csinálhat, amihez éppen kedve van, és lassan semmilyen módszerrel nem lehet felelősségre vonni, mert akkor belegázolnak a jogaiba. Úgy látom, hogy a mai nagy demokrácia kezd egyre inkább anarchiába átcsapni, kezdve azzal, hogy mindenkinek csak jogai vannak, a felelősséget pedig az előbbi jogokra hivatkozva ki lehet kerülni.

    A diktatúra egyértelműen rossz dolog, de amit manapság a diktatúrától való rettegés kapcsán, vagy amögé bújva művelünk, az sem jó.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz TCDD #18 üzenetére

    Szép idézet, csak kicsit demagóg. Legalábbis az első. Addig működik, amíg a te károdra nem történik valami bűncselekmény, ahol a szabadságjogok védelme címén semmilyen eszköz nincs a hatóság kezében, hogy felderítsék az ügyet. Nálunk egyébként különösen rossz a helyzet ebből a szempontból, lásd az arányosság elvét az önvédelemnél, vagy a térfigyelő és biztonsági kamerákra vonatkozó szigorú előírásokat. Gyakorlatilag a saját kapudat, kerítésedet sem figyelheted kamerával, csak olyan módon, amin csak a belseje látszik, mert az utcán elhaladók személyiségi jogait ezzel megsérted. Amely érvelés így ebben a formában nem kicsit komolytalan.

    A másodikkal egyetértek, de ha sikerül normális rendszert kiépíteni, akkor az elfajzások lenyeshetők, mielőtt komoly kárt okoznának. A népképviselet pedig erre való (lenne) egy fejlett demokráciában.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz TCDD #20 üzenetére

    Ez a pesszimista megközelítés, az enyém az optimista. Vagy még inkább idealista. Az igazság valahol a kettő között van.

    Törvénytisztelő állampolgárként én mindenesetre a saját és családom biztonsága érdekében hajlandó vagyok feladni valamennyit a magánéletemből. Ez az én egyéni véleményem. Nyilván másnak más az értékrendje. Mindenesetre ha elérhető áron beszerelhető lesz az autóba/telefonba/gyerekbe építhető követőrendszer (akár GPS, akár másmilyen), hajlandó vagyok fizetni is azért, hogy baj esetén azonnal be lehessen azonosítani, hogy a számomra fontosak hol tartózkodnak. És az sem érdekel, hogy így lebukok kocsmázás közben, amikor a párom aggódik értem, és megnézeti a service providerrel, hogy hajnalban éppen hol járok. Sőt, az sem érdekel, ha a service providerem technikusai bent az irodájukban azon szórakoznak, hogy nézik, hogy már a negyedik húsboltba megyek be, mert sehol sem találtam szimpatikus pulykamellet. Bár igazából nem értem, miért tennék, hiszen nekik úgyis csak egy szám lennék a monitoron.

    Ezen az alapon egyébként parázhatnánk eleget, hogy az ISP-dnél ki figyeli, hogy merre jársz éppen az interneten, pedig valójában biztos lehetsz benne, hogy senkit nem érdekel. Az más kérdés, hogy ha a te ip-dről feltörnek és kifosztanak egy bankszámlát, akkor házkutatási paranccsal kopogtatnak a rendőrök az ajtódon. És ez így is van rendjén.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz TCDD #23 üzenetére

    Felejtsd el a bűncselekmények esetében az elkövetőt, és kövessük az áldozat telefonját (amíg lehet, ez már jó kiindulópont és életet menthet), illetve maradjunk akár a baleseteknél, vagy a rosszulléteknél, esetleg természeti katasztrófáknál. Nem is említve a nem előre eltervezett bűncselekményeket, vagy a cserbenhagyásos eseteket. Az elvesztett készülékek megtalálása ezek mellett már csak hab a tortán. :D

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz TCDD #25 üzenetére

    Érvek, ellenérvek mindenre vannak. A kéréds az, hogy ezek mérlegelése során ki milyen következtetésre jut. Én továbbra is a személyes példámat hozom fel: ha létezne elérhető áron olyan szolgáltatás, hogy egy vészhívással lekérdezhető legyen a családtagjaim tartózkodási helye, azt azonnal igénybe venném, függetlenül az adatvédelmi aggályoktól.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz lapa #27 üzenetére

    Ezt most is el lehet játszani (lásd az említett kutatást), csak nem a rendőrségre kell bemenni ismerőshöz, hanem a mobilszolgáltatóhoz. :)

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák