Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
Neki biztosan megéri
Mondjuk esetleges járvány esetén jól hangzik, hogy nem mozog nagy távolságokat a többség.... de elég tucatnyi aki viszont világot jár...Nameg ha valami rendkívüli esemény történik, akkor az emberek is "nemnormálisan" viselkednek: az is lehet, hogy bezárkóznak otthon, de az is lehet hogy pánik szerűen világgá mennek... és gondolom az utóbbi pont akkor történik meg, amikor helyi fenyegetettség van (pl: járvány), míg ha közvetettebb a fenyegetettség, akkor inkább zárkóznak be otthon.
-
parandroid
félisten
Sosem értettem, hogy miért számít ez, hogy az egyének megfelelő óvintézkedések mellett követhetők. Ha jobban belegondolunk, valójában az egyén biztonsága érdekében ez egy roppant hasznos szolgáltatás lenne/lehetne.
Igen sok kémfilmet nézünk a mai világban, ahol a főhőst 19 ország titkosszolgálata üldözi, és mindenáron rejtve kell maradnia, hogy ne öljék le. Most komolyan: egy hétköznapi embernek hol árthat az, hogy egy esetleges bűncselekmény, baleset, vagy bármilyen más vészhelyzet esetén visszanézhetik, hogy az adott időszakban merre járt? Ha nem követett el semmit, akkor bizonyítva van az ártatlansága, ha pedig egész addig tagadott, hogy már pedig ő a közelébe se ment az eseménynek, akkor meg fogtunk egy potenciális gyanúsítottat, lehet tovább folytatni a nyomozást közvetlen bizonyíték után - merthogy a földrajzi tartózkodás azért az esetek többségében csak közvetett bizonyíték bármire.
Már szóba került autós topikokban, és továbbra is kitartok amellett a véleményem mellett, hogy igenis minden autót szereljesen fel valami lehetőleg olcsó és nagy mennyiségben is könnyen gyártható fekete dobozzal, aminek a manipulálását szigorúan büntessék, és ami az autó állapotáról és helyzetéről is tároljon adott esetben megfelelő jogosultságokkal (bírói végzés, vagy rendőrségi körözés esetén) lekérdezhető információt. Hamar véget ehetne vetni a cserbenhagyásos gázolásoknak, és leegyszerűsödnének a helyszínelések, nyomozások is.
p
[ Szerkesztve ]
I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.
-
félisten
válasz parandroid #2 üzenetére
Teljesen egyetértek.
Általában az parázik, aki nem teljesen tiszta.
Pl. egyik ismerősöm egy ideig állandóan az emberi jogokról, és az anonimitás fontosságáról beszélt, és még a telefonját is kikapcsolta, bizonyos esetekben (...).
Azóta gyógyult meg, amióta új barátja van, és nem kell csalnia a régit...[ Szerkesztve ]
Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html
-
Alchemist
addikt
Két irányból is lehet gond a dologgal (kb. ezek miatt szoktak a jogvédők háborogni):
a) XY szerez magának befolyásos haragost (előfordul az ilyesmi), aki hozzáfér az adataihoz és helyzeti előnyhöz jut a lehetséges kellemetlenkedéseket illetően. Merthogy az információs hatalom mindig magában foglalja a lehetséges személyes visszaéléseket.
b) A törvények nagyobb része nem un. erkölcsi alapokon, hanem érdekviszonyokon alapul.
Ráadásul a végrehajtók teljesen érzéketlenek, hogy esetleg tévednek valakinek a kárára vagy rosszul ítélnek meg egy helyzetet.
Sok mindent lehet az emberről "hatóságilag vélelmezni"... és bárkit be lehet kaszlizni, ha éppen rossz időben, rossz helyen járt...
A mai "jogállami" viszonyok mellett, színezve a "terrorizmus elleni harccal", jogosan tart attól az egyszerű ember, hogy a Nagy Testvér tévedésből vagy jelentéktelen dolog miatt a tyúkszemére léphet.A témánál maradva, érdemes megnézni a Brazil c. filmet... régen jót szórakoztunk rajta, ma már sajnos túlságosan is reális.
Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.
-
félisten
Értem én, de mégsem tudok emiatt túlságosan megrendülni.
Engem is bevittek a fakabátok, mert 2006-ban a Kossuth tér közelében dolgoztam, és volt pofám a rövidebb úton hazamenni a túlóra után... ehhez még a megfigyelés sem kellett.[ Szerkesztve ]
Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html
-
Raymond
félisten
Lehet jobban el kene merulnom a temaban, de egyszeruen keptelen vagyok felfogni mire volt jo ez a kutatas. A cikkben is felsorolt eredmenyekbol talan csak a ket kilometert megado adat volt ugy-ahogy erdekes. Ahoz nem ertem minek kellett a 6 honapos kutatas hogy kideruljon az emberek az idejuk legnayobb reszet ket helyen toltik (otthon es munkahelyen vagy otthon es iskolaban) esetleg csak egy helyen (a nyugdijasok/munkanelkuliek otthon). Es ezzel le is van fedve a 100 ezer felhasznalo gondolom tobb mint 90%. Az hogy max 10 km-ert utaznak tobbnyire es 60-nal sem jarnak meszebb szinten nem meglepo. A munkahely/iskola tavolsaga kb. ennyire lehet es a gyakrabban latogatott baratok/rokonok/szorakozohelyek sincsenek meszebb altalaban. Ha meg igen oda ritkabban megy az ember (amire a kutatas alatt is rajottek ugy latszik).
Privat velemeny - keretik nem megkovezni...
-
P.H.
senior tag
"A hálózatok kutatását igen magas színvonalon képviselő szakember és társai arra áldozták idejüket, hogy megfigyeljék: a mobilok használói milyen útvonalakat járnak be mindennapi életük során, vagyis valójában technológiai segédlettel (helymeghatározás) viselkedéstani kutatásokat folytattak. S hogy mi volt a cél? Aki ismeri Barabási kutatásait, annak nem meglepő, hogy a hálózatkutatás szakembere gyakorlati célok szolgálatában végzi kísérleteit: jelen esetben a 100 ezer mobilhasználó tényleges, a fizikai világban történő mozgása kapcsán a járványok terjedésének természetéhez szerettek volna közelebb jutni, illetve – mivel elméleti szempontból igen hasonló a probléma – az esetleges érdemi eredmények a logisztikusoknak, közlekedésmérnököknek nyújthatnak segítséget tervezői munkájuk során."
Ötlet szintjén: azonkívül, hogy az eredmény nagy részben azt mutatja, hogy otthon ülők vagyunk, érdemes lenne fordítva is tesztelni. A valóban utazásból élők (kamionsofőrök, területi képviselők, stb...) mekkora szeletet képviselnek a mai társadalomban, mekkora (összes és légvonalbeli) távolságokat járnak be adott időszakban és az áthaladó forgalom mekkora részét teszik ki?
[ Szerkesztve ]
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙
-
Wolverine
félisten
Egyszerű: ez nem volt adatokkal alátámasztva, nem volt egyértelmű, az emberek hány százalékára igaz a kevés mozgással járó magatartás...
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)
-
serab
csendes tag
Engem az érdekelne, mit mutatna ennek az online megfelelője. Itt valamennyit meg is írtam a dologból: [link]
-
lapa
veterán
válasz parandroid #2 üzenetére
röviden: annak az elméleti lehetőségét szeretnék kizárni / megelőzni az emberek, hogy egy adott esetben szerencsétlenné (diktatórikussá) váló államrendben kész technológia legyen a lázadók elnyomására.
sőt, állítólag van még olyan is, hogy nem is tudják az emberek, hogy diktatúra van éppen.
szerintem.
egyik híres ember mondta valamikor rég: "az dobja rám az első követ, aki bűnök nélkül való." no ekkor szétszéledtek az álszakállas nők. te mennyire vagy biztos benne, hogy minden perced makulátlan és nem vagy megfogható ilyen adatok birtokában?
-
dabadab
titán
"Az hogy max 10 km-ert utaznak tobbnyire es 60-nal sem jarnak meszebb szinten nem meglepo."
Persze, igazabol Newton torvenyei sem voltak igazan meglepoek, megis, a Principia hatarozottan fontos munek szamit a fizika torteneteben.
Eppen most olvasgatom Barabasinak a cikkben is linkelt konyvet (a magyar forditas csapnivalo) es az alapjan minden bizonnyal nem az erdekli, amit mindenki el tud mondani, hogy a legtobb ember nem megy messzire, nehanyan meg igen, hanem az, hogy konkretan milyen eloszlas szerint teszik ezt meg hogy mifele matematikai modelleket lehet krealni ennek modellezesere.
DRM is theft
-
dabadab
titán
válasz parandroid #2 üzenetére
"miért számít ez, hogy az egyének megfelelő óvintézkedések mellett követhetők"
Igazabol az szamit, hogy mik azok a "megfelelo ovintezkedesek". A konkret eset nem tunik aggalyosnak - ellentetben azzal a hazai tortenettel, amikor vmelyik nagy cegnel a beosztottjaikat kovettek hasonlo modszerekkel a fonokeik (a tudtuk nelkul, munkaidon tul is).
A problema masik oldala az, hogy mekkora hatalmat adunk mindenfele szerveknek - ugyanis a tortenelmi tapasztalatok azt sugalljak, hogy ezt a hatalmat (inkabb elobb, mint utobb) elkezdik nem rendeltetesszeruen hasznalni, raadasul ezt annal kisebb a "lebukas" veszelye, minel nagyobb ez a hatalom (masreszt meg persze, valamennyi kell nekik, mert anelkul meg nem tudnak ellatni a feladatukat).DRM is theft
-
fishi
tag
"Persze, igazabol Newton torvenyei sem voltak igazan meglepoek"
Ezzel nagyon nem értek egyet. Gondolj bele, pl. amit az első törvényben kimond*, az látszólag szöges ellentétben áll azzal, amit a mindennapok során tapasztalsz, akkor hogyne lenne meglepő? (Pont ezért volt nagy megfejtés, mert teljesen el kellett vonatkoztatni.)
* Minden test nyugalomban marad, vagy egyenes vonalú egyenletes mozgást végez mindaddig, amíg egy külső erőhatás ennek megváltoztatására nem készteti.
Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''
-
dabadab
titán
Rosszul fejeztem ki magam: a kovetkezmenyeik nem voltak meglepoek - legalabbis elso blikkre -, hiszen azt, hogy hogyan mukodik a vilag, mindenki sajat maga tapasztalta. Itt is ugyanezt latom: ha fogunk egy rakat adatot, feldolgozzuk, keszitunk belole modellt, abbol elso nekifutasra nem fogunk semmi olyat megtudni, amit addig nem - az erdekes reszek kesobb kovetkeznek, amikor mar nem arrol szol a munka, hogy ismert dolgokhoz kalapalunk modellt, hanem arrol, hogy a modell alapjan addig meg nem letezo dolgokat hozunk letre.
Ahhoz messze nem eleg a tudasom, hogy Barabasi munkajat vagy annak jelentoseget erdemben ertekeljem, de az is biztos, hogy barmely tudomanyos munka ebben a szakaszaban nem szokott igazan meglepo eredmenyeket hozni.
[ Szerkesztve ]
DRM is theft
-
parandroid
félisten
Mindenkinek egyszerre válaszolva:
Az a baj, hogy a különböző jogok védelme lassan nemcsak a bűnüldözést, de a normális életet lehetetleníti el. Egyre inkább az az érzésem, hogy manapság bárki azt csinálhat, amihez éppen kedve van, és lassan semmilyen módszerrel nem lehet felelősségre vonni, mert akkor belegázolnak a jogaiba. Úgy látom, hogy a mai nagy demokrácia kezd egyre inkább anarchiába átcsapni, kezdve azzal, hogy mindenkinek csak jogai vannak, a felelősséget pedig az előbbi jogokra hivatkozva ki lehet kerülni.
A diktatúra egyértelműen rossz dolog, de amit manapság a diktatúrától való rettegés kapcsán, vagy amögé bújva művelünk, az sem jó.
p
I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.
-
Cathfaern
nagyúr
Azért szerintem az a 6 hónapos kutatás inkább úgy értendő, hogy annyi ideig figyelték meg az előfizetőket. Amúgy, mint írták is, nem ezek a számok és egyszerű tények a lényegesek, de átlagembernek csak ezek mondanak valamit. Ha 2 oldalnyi valószínűségszámítási képletet írnának be ide, azt nem sok ember olvasná el.
peterkeT:
Mélységesen egyetértek. Szerintem internetnek is hatalmas problémája az anonimitás. Na nem abban az értelemben, hogy baj, hogy nem lehet egy netes személyről megmondani, hogy ki a való életben, ilyen szintű anonimitás nagyon jó és kell is. A probléma inkább a netes személyek beazonosíthatatlansága. Emiatt ugrik mindenki egy fél szótól a másik torkának és küldi el nyugodt szívvel a halál f*sz*ra, mert tudja, hogy max. újrajön más névvel és akkor mindenki elfelejti mi volt (pontosabban nem fogják tudni, hogy ő csinálta) -
TCDD
csendes tag
válasz parandroid #2 üzenetére
"Any society that would give up a little liberty to gain a little security will deserve neither and lose both." - Benjamin Franklin.
'Power corrupts; absolute power corrupts absolutely." - Lord Acton
Halt. Hammerzeit.
-
parandroid
félisten
Szép idézet, csak kicsit demagóg. Legalábbis az első. Addig működik, amíg a te károdra nem történik valami bűncselekmény, ahol a szabadságjogok védelme címén semmilyen eszköz nincs a hatóság kezében, hogy felderítsék az ügyet. Nálunk egyébként különösen rossz a helyzet ebből a szempontból, lásd az arányosság elvét az önvédelemnél, vagy a térfigyelő és biztonsági kamerákra vonatkozó szigorú előírásokat. Gyakorlatilag a saját kapudat, kerítésedet sem figyelheted kamerával, csak olyan módon, amin csak a belseje látszik, mert az utcán elhaladók személyiségi jogait ezzel megsérted. Amely érvelés így ebben a formában nem kicsit komolytalan.
A másodikkal egyetértek, de ha sikerül normális rendszert kiépíteni, akkor az elfajzások lenyeshetők, mielőtt komoly kárt okoznának. A népképviselet pedig erre való (lenne) egy fejlett demokráciában.
p
I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.
-
TCDD
csendes tag
válasz parandroid #19 üzenetére
Eszköz volna éppen, akarat viszont nincs. Ugyanis hiába rabolnak ki, nem jön ki a rendőr, hacsak nem folyik vér. (Nem vicc - mondhatnám a vaterás esetet a Buzz!-ról.)
A kamerákat nézni kell valakinek, utána ki kell menni, helyszínelni kell, jegyzőkönyv, papírmunka - ez pedig az átlag fakabátnak nem hiányzik. Egy ismerősömet megverték este az utcán, felhasadt az arca. Odament a rendőrhöz, hogy kedves biztos úr, megvertek, valamit tenni kéne. Tudod, mit mondott? "Mit járkál itt vérző szemöldökkel?"
Amúgy pont Londonban készült róla egy tanulmány, hogy a kamerák nem csökkentették érdemben a bűnözést. A mobilok követése pedig végképp nem fogja - gondolod, hogy aki bankot rabol, magával viszi a telefonját?
Ez olyan, mint a határellenőrzés, vagy a távközlési telekommunikációs adattárolás - nem a te védelmedet szolgálja. Aki terrorista, valószínüleg nem fog egy "Ali, holnapra hozd a bombát" Word-dokumentummal a notiján mászkálni, akkor meg mi értelme van?
Az pedig, hogy "csak az féljen, akinek vaj van a fején" egy vicc. Ha letöltöttél már valaha bármit, már félhetsz is, hiszen a visszaosztással bűncselekményt követtél el.
Sikerülne egy normális rendszert kiépíteni - LOL, kolléga, LOL. Amint kiépül egy rendszer és a vezetői hatalmat kapnak, a saját céljaikra fogják asználni, mert ilyen az emberi természet - power corrupts. Néphatalom, mint olyan, nem létezik, mert semmilyen eszköz nincs a kezedben a beavatkozásra.
Halt. Hammerzeit.
-
parandroid
félisten
Ez a pesszimista megközelítés, az enyém az optimista. Vagy még inkább idealista. Az igazság valahol a kettő között van.
Törvénytisztelő állampolgárként én mindenesetre a saját és családom biztonsága érdekében hajlandó vagyok feladni valamennyit a magánéletemből. Ez az én egyéni véleményem. Nyilván másnak más az értékrendje. Mindenesetre ha elérhető áron beszerelhető lesz az autóba/telefonba/gyerekbe építhető követőrendszer (akár GPS, akár másmilyen), hajlandó vagyok fizetni is azért, hogy baj esetén azonnal be lehessen azonosítani, hogy a számomra fontosak hol tartózkodnak. És az sem érdekel, hogy így lebukok kocsmázás közben, amikor a párom aggódik értem, és megnézeti a service providerrel, hogy hajnalban éppen hol járok. Sőt, az sem érdekel, ha a service providerem technikusai bent az irodájukban azon szórakoznak, hogy nézik, hogy már a negyedik húsboltba megyek be, mert sehol sem találtam szimpatikus pulykamellet. Bár igazából nem értem, miért tennék, hiszen nekik úgyis csak egy szám lennék a monitoron.
Ezen az alapon egyébként parázhatnánk eleget, hogy az ISP-dnél ki figyeli, hogy merre jársz éppen az interneten, pedig valójában biztos lehetsz benne, hogy senkit nem érdekel. Az más kérdés, hogy ha a te ip-dről feltörnek és kifosztanak egy bankszámlát, akkor házkutatási paranccsal kopogtatnak a rendőrök az ajtódon. És ez így is van rendjén.
p
I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.
-
bbazsy
őstag
...de valahogy kutatásainak mindig egy a vége, s feltételezem, hogy a legtöbb olvasó fejében felmerül a kérdés – s így van ez nagyszerű, laikusoknak szánt, rengeteg revelatív információt tartalmazó könyvének esetében is –: Megéri ez? Mire jó?
sztem az említett könyvben erre a kérdésre választ is ad..
láttam a magyarországi előadásait, olvastam a könyvét. sztem hatalmas koponya, a kutatásai meg közel se nevezhetőek feleslegesnek.. cikkben is ki van emelve pl a járványok terjedése, könyvében az AIDS -el (is) foglalkozott.. ez nem hasznos?
mod: a véleményem meg nekem is hasonló. ilyenekre, főleg titkosítva engem is figyelhetnek.. [bár azért az érdekes lenne, ha véletlen a saját telefonját is megkapná]
mod2: azt hiszem a minden tudás egyetemén fent vannak a BMEs előadásai, ajánlom mindenki figyelmébe..
[ Szerkesztve ]
..
-
TCDD
csendes tag
válasz parandroid #21 üzenetére
A probléma az, hogy egy ilyen rendszer nem ad biztonságot, ahogy azt már az előbb kifejtettem. Az általa gyűjtött információk alapján viszont megkülönböztethetnek vallási/etnikai/poltikai hovatartozás szerint, és az a baj.
Az is kérdés, hogy hol van mindennek a határa. Mennyi az a kevés biztonság, amit még feláldozol?
Toávbbra sem értem, hogy ha lehet követni, hogy hol vagy, az hogyan ment meg attól, hogy agyonverjenek. Hiszen a tettes is tudja, hogy követhető és nyilván nem fog magával telefont vinni, mint ahogy betöréshez sem visz személyit.
Halt. Hammerzeit.
-
parandroid
félisten
Felejtsd el a bűncselekmények esetében az elkövetőt, és kövessük az áldozat telefonját (amíg lehet, ez már jó kiindulópont és életet menthet), illetve maradjunk akár a baleseteknél, vagy a rosszulléteknél, esetleg természeti katasztrófáknál. Nem is említve a nem előre eltervezett bűncselekményeket, vagy a cserbenhagyásos eseteket. Az elvesztett készülékek megtalálása ezek mellett már csak hab a tortán.
p
I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.
-
TCDD
csendes tag
válasz parandroid #24 üzenetére
Nem előre eltervezett bűncselekményből igen kevés van. (Anyám bíró volt hosszú évekig.)
Rosszullét - 112 annyi ereje valszeg mindenkinek van, hogy ezt bepötyögje, ha meg nem, akkor mire kiér a segítség (ami ugye manapság nem egyhamar történik), már késő.
Cserbenhagyásos gázolás - mondjuk igen, itt működhet.
Elveszett telefon - általában ellopni szokták, nem csak úgy elvész. Ha pedig ellopják, SIM-kárty kuka.
Természeti katasztrófa - pl. földrengés esetén a telefon semmit sem mond arról, hogy az illető él-e még. Mi van, ha a telefon nem működik, de a tulajdonos még él. És ha fordítva van? Mind olyan kérdések, amelyek nem könnyítik mjeg a mentők dolgát, hiszen végső soron úgyis fel kell kutatni mindenkit.
[ Szerkesztve ]
Halt. Hammerzeit.
-
parandroid
félisten
Érvek, ellenérvek mindenre vannak. A kéréds az, hogy ezek mérlegelése során ki milyen következtetésre jut. Én továbbra is a személyes példámat hozom fel: ha létezne elérhető áron olyan szolgáltatás, hogy egy vészhívással lekérdezhető legyen a családtagjaim tartózkodási helye, azt azonnal igénybe venném, függetlenül az adatvédelmi aggályoktól.
p
I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.
-
lapa
veterán
válasz parandroid #26 üzenetére
bocsánat, de azért te már egy önként fizetős kereskedelmi szolgáltatásról beszélsz, nem rendőrállamról, ahol követve leszel ha tetszik ha nem. befizetni én is befizetnék, de ha azt mondanák kötelező és a rendőrségen valaki nézheti mivan - na azt nem szeretném. képzeld el egy haragosod bemegy az őrsre és az ismerős hekusnak letejelve az kiadja neki azt, hogy mikor hol jártál.
-
parandroid
félisten
-
lapa
veterán
válasz parandroid #28 üzenetére
ha jól sejtem alapból nem loggolják hogy mikor hol vagy, legalábbis gondolom. merthogy akkor miért nem kérték el az egész állományt, miért volt elég ilyen kis minta?
meg azért a mobilszogáltatónál talán komolyabban auditált rendszerek vannak, nem nyúlkapiszka mindenki a cellainfókkal. ha meg nem, akkor **szhatjuk. mindenesetre inkább legyenek ott az adatok, mint a korrupcióra szakosodott szervnél. gondolom azért kevesebb az "ismerős".
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest