Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nubreed

    veterán

    válasz ceia #85 üzenetére

    Szerintem is így van.
    Egyrészt multiscreen világban élünk. Hogy lenne már egy 4-5" mobil vagy 7-10' tábla egy pc-vel összehasosonlítható? Mikor a táblákat nagyon elkezdték nyomni, jöttek olyan "jóslatok", hogy itt a pc korszak vége. Nem a tábla gépek népszerűsége miatt csökken a pc piac. A PC gyártók nem vették észre vagy nem akarták észrevenni, hogy a növekedés nem tartható fent a végtelenségig. Az évek alatt tapasztalható brutális teljesítmény növekedéssel visszanyalt a fagyi, az egyre gyorsabb CPU-k GPU-k, memóriák miatt az embereknek eszük ágában sincs gépet cserélni. Az embereknek valahol jogosan tele lett a töke azzal, hogy új windows=új gép. Ma már ebbe nincs belekényszerítve az ember, egy 4-5 éves akkor jól összerakott gépen vidáman elfut a Windows 7/8 is Linuxról nem is beszélve. Egyedüli mozgatórugó a cserére a játék, illetve néhány speciálisabb terület, pl 3D renderelés, kép/video szerkesztés, CAD, stb amikhez sosem elég a kraft de ha valaki nem foglalkozik ilyenekkel akkor ma már nincs is belekényszerítve hogy új PC-t vegyen. Szerintem a pc gyártóknak nincs más út, be kell látniuk ezt, és fel kell készülni ezekre a piaci trendekre. Ráadásul a most a Microsoft sem tette meg nekik azt a szívességet, amit még régen sokszor, hogy brutális teljesítény növekedést követelt meg az új windowshoz, hiszen a jelek szerint a Windows 8 még a 7nél is gyorsabban fut ugyanazon konfigon. Ettől függetlenül Windows 8 nekem se kell, amíg van támogatás a Win 7-re el leszek vele.

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

Új hozzászólás Aktív témák