Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz bambano #54 üzenetére

    "pedig soha nem volt olyan, hogy ennyire robbanásszerűen, hirtelen két nagyságrendet ugorjon a forgalom. volt folyamatos organikus fejlődés. de ekkora ugrás soha nem volt."

    Csak olvastam, én nem vitatkoztam veled, de mintha 5 évvel ezelőtt is ugyanezt írtad volna.

    Egyébként mikor pl. az ADSL és a kábelnet elkezdett terjedni úgy 2000 körül, akkor nem volt ugrásszerű forgalomnövekedés a letöltések megugrása miatt? Gondolok az akkor divatos letöltő alkalmazásokra, valamint a webes tartalmak is egyre méretesebbek lettek. A 90-es évek végefelé még szénné tömörített jpeg-ek voltak meg szegényes weboldalak, és relatív kevés egyéb file letöltés, a 2000-es években viszont rengetegen töltögettek zenét, filmet, szoftvert. Akkoriban volt olyan is, amikor kibaszták a szolgáltatók a legnagyobb forgalmú magánszemélyeket.

    "szerinted én kavarom az anyagot az eu-ban?
    szerinted az fordult elő, hogy a dt meg a többi nagy isp boldogan elvan a milliárdos bevételeivel, bezzeg Bambanő vidéki sufni isp-je rogyadozik és ezért Bambanő veri a tamtamot Brüsszelben?"

    De nem nagyon érdekel a DT hisztije sem. Ők is emelhetnének árat, de nem teszik, mert verseny van. Ma nominálisan is kevesebbet fizetünk a netért, mint 10 éve fizettünk, közben sokszorosára nőtt a forgalom, de az infrastruktúrát is fejlesztették az ISP-k, viszont a technikai fejlődés miatt nyilván a költsége nem annyiszoros.

    Egyébként eleve fordított az összefüggés, a forgalom nem azért növekedett sokszorosára, mert megjelentek a streaming szolgáltatók, hanem a nagyobb sávszélesség lehetővé tette, hogy tömegesen streameljünk nagy felbontású videót.

    Az hogy lobbiznak a cégek, még nem biztos hogy igazuk van. Én is jobban járnék, ha mással fizettetném ki a költségeimet.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz bambano #54 üzenetére

    "nyugodtan fogadjátok el, hogy a nagy telco cégek lobbiznak Brüsszelben, nem én, meg nem a hozzám hasonló kis isp-k, mert minket nem hallgatna meg senki. ebből pedig az is következik, hogy a nagy telco cégeknek is fáj ez a történet"

    nem kizárt hogy a nagy telco cégeknek ez fáj, a biztosítók jelentős részének is fáj a kgfb... Ettől még nem véletlen hogy adnak, és az se hogy akár bukóval is, mert máshol meg termel profitot rajta... Az én hitelkártyámon se keres a bank egy vasat se sőt a visszatérítésekkel nettó ráfizet, és sokan vagyunk így, de az otp még nem akar ettől csődbe menni, sőt a hitelkártyákon is zsíííírosan keresnek...

    Ezek jelentős része tőzsdén van, a növekedés növekedése meg nem állhat meg. Ennél kevesebbért is lehajolnak azok is, ha a googli és társai gusztustalanul mély zsebéből lehet egy kis lóvét kiszedni, hát lobbiznak érte hogy legyen, hiszen ott is egy limitált előfizetői számmal, folyamatosan stagnáló vagy csökkenő fajlagos csomagárak mellett kell egyre növekvő profitot realizálni... És már nem nagyon lehet itthon se versenyezni sok helyen az ügyfelekért a sávszélesség emelésével, a gigás digi helyett vehetnék én is kétgigás t-t de halálosan fölösleges lenne, mert semmit nem látok belőle mint user a napi felhasználás során... Így sem érződik lassúnak a steam-ről a letöltés miközben a gyerekek disney+-t néznek a tableten és asszony 4k filmet streamel a tv-n... Így viszont meg tudja sápolni úgy a usert, hogy nem ő a gonosz, és a versenynek se tesz rosszat. Mert ha fizet a netflix a német t-nek, azt a német netflix előfizető fogja kiköhögni az előfizetési díj emelkedésével... És nem a t lesz a csúnya goni, hanem a netflix, aki felköhögi az emelt díjat az hoz némi bevételt a t-nek indirekt módon, aki nem az meg nem forgalmaz többet így meg nincs gond.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák