Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    itt én picit nem értem a helyzetet... De bambano majd megmonnya minnyá :D

    1: most pontosan milyen költségekbe akarják hogy beszálljanak? Mert nagyon nem mindegy hogy üzemeltetésbe vagy fejlesztésbe akarják hogy menjen lóvé...

    2: Ennek milyen keretei lennének? Józsika bt pénzt kapjon pl netflixtől mert az ő userei x mennyiségű adatot forglamaztak netflixtől? Ezt ki számolja el és hogy hogy transzparens maradjon? A netflix nézze hogy az adott user melyik isptől érkezik, és monitorozza a saját adatforgalmát a user felé majd egy egységes összeget utaljon el? Ki mondja meg hogy ez mennyi legyen? Meg ez azért biztos hogy korlátos kell legyen, mert ha user 1 adatforgalmára user 1 előfizetési díjánál többet utalhat el a netflix, akkor tömegesen jönnek a mini ispk automatizált netflix, yt, akármi botokkal mert az lesz az új aranybánya.

    3: Egy elképzelt világban, ahol az isp mondjuk kap fejlesztésre pénzt a nagyoktól, és nem "közbe-szerzi" az eszközöket ami azért valljuk be ha a googlinak lehet benyújtani a számlát elég hamar még a nagyok számára is elég fincsi túlárazási hullámot indíthat nem csak keleteurópában, akkor megvan hogy usában netflix fizet a sávszélért és az ispmnek amiért én kontentet fogyasztottam... Mindenki boldog... Kivéve aki a két infrastruktúra közötti kommunikációt adja, mert ők nem látnak ebből semmit, és érzésem szerint ez egynél több entitást takar amikor én pl netflixet nézek itthon. Azokkal mi legyen? Mert valszeg azoknak is vannak költségeik, üzemeltetés és fejlesztés szinten is.

    Az ötlet egyébként valahol érthető is lehetne, van az a szög, de a realitása ennek a szememben elég kicsi... A politikusok már egy ideje vergődnek ezekkel a cégekkel hogy ott kéne adót fizetni ahol a profitot termelték, de ez legjobb tudomásom szerint még mindig nem megy, pedig a politikusok ebben igencsak érdekeltek. Ehhez képest láttuk hogy az internetet annyira értették itthon is a honatyák hogy valaki meglátta a bix havi forgalmát, felszorozta 150-el mert az a szerencseszáma és tetszett neki ami kijött úgyhogy be akarta vasaltatni. Ebben az állam bácsi jelenleg nem látom hogy hol lenne érdekelt...

    Nekem ettől kicsit ilyen artisjus vibe-om lett, ami bár értem hogy miért van és miért jó "nekünk" usereknek, de attól még heveny öklendezést vált ki ha eszembe jut hogyan osztozik a befolyó pénzeken a szakma érdemi része...

    Arról nem beszélve -mert ez mondjuk tőlünk nyugatabbra nem akkora divat- de tökre érdekelne, hogy a streaming szolgáltatások terjedésével pl kicsiny medencénkben hogy alakulnak az adatforgalmi grafikonok a torrentezéssel szemben... A környezetemben nem egy olyan embert ismerek aki pont a torrentezést lőtte ki mert a netflix/hbogo etc miatt már gyakorlatilag teljesen fölösleges számára egész nap tolni le-fel a forgalmat... Nem vagyok biztos abban hogy egy netflix 4k függő mondjuk többet forgalmaz mint egy középmezőnyben futó torrentező...

    De én nem értek hozzá úgyhogy csak kérdeztem :U

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Gargouille #47 üzenetére

    Ha nem is a netre de a nagyobb csomagra biztos. Ha havi 25 gigat forgalmazok böngészést meg alap dolgokkal, akkor ahhoz a gigás net minek kell? Fb fal gorgetes, insta, index és társai nem igazán szaturálják a hálót, bőven sok lenne a negyede is... lásd telefonon pl ennyit csinálok mobilneten, és élek...

    Btw akkor meg az activision meg a játék szolgáltatók? Kijön egy új cod vagy bármi, az 100 giga alsó hangon...azok is nőnek évek óta nem csak a filmek.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz bambano #54 üzenetére

    "nyugodtan fogadjátok el, hogy a nagy telco cégek lobbiznak Brüsszelben, nem én, meg nem a hozzám hasonló kis isp-k, mert minket nem hallgatna meg senki. ebből pedig az is következik, hogy a nagy telco cégeknek is fáj ez a történet"

    nem kizárt hogy a nagy telco cégeknek ez fáj, a biztosítók jelentős részének is fáj a kgfb... Ettől még nem véletlen hogy adnak, és az se hogy akár bukóval is, mert máshol meg termel profitot rajta... Az én hitelkártyámon se keres a bank egy vasat se sőt a visszatérítésekkel nettó ráfizet, és sokan vagyunk így, de az otp még nem akar ettől csődbe menni, sőt a hitelkártyákon is zsíííírosan keresnek...

    Ezek jelentős része tőzsdén van, a növekedés növekedése meg nem állhat meg. Ennél kevesebbért is lehajolnak azok is, ha a googli és társai gusztustalanul mély zsebéből lehet egy kis lóvét kiszedni, hát lobbiznak érte hogy legyen, hiszen ott is egy limitált előfizetői számmal, folyamatosan stagnáló vagy csökkenő fajlagos csomagárak mellett kell egyre növekvő profitot realizálni... És már nem nagyon lehet itthon se versenyezni sok helyen az ügyfelekért a sávszélesség emelésével, a gigás digi helyett vehetnék én is kétgigás t-t de halálosan fölösleges lenne, mert semmit nem látok belőle mint user a napi felhasználás során... Így sem érződik lassúnak a steam-ről a letöltés miközben a gyerekek disney+-t néznek a tableten és asszony 4k filmet streamel a tv-n... Így viszont meg tudja sápolni úgy a usert, hogy nem ő a gonosz, és a versenynek se tesz rosszat. Mert ha fizet a netflix a német t-nek, azt a német netflix előfizető fogja kiköhögni az előfizetési díj emelkedésével... És nem a t lesz a csúnya goni, hanem a netflix, aki felköhögi az emelt díjat az hoz némi bevételt a t-nek indirekt módon, aki nem az meg nem forgalmaz többet így meg nincs gond.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz bambano #87 üzenetére

    de te most valami hekkereknek szolgáltatsz netet hogy ilyen ügyesek vagy technikailag hogy kéne elképzelnem ezt a lopom a sávszélt?

    Én előfizettem a diginél egy gigás csomagra, megvan ászf-ben a maximális elvi sávszél és a garantált is, konkrétan le van írva hgoy adatkorlátom nincs. Tényleg érdekelne hogy fordulhat elő olyan, hogy a user ellopja a te sávszélességedet... De most így komolyan...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz bambano #91 üzenetére

    aha.. akkor már kezdem érteni. Azt mondjuk még elmondhatnád hogy ezt a határt ezt te-ti rögzítettétek ászfben, vagy egy ilyen szerintem jellegű, "aki többet forgalmaz mint amit én reálisnak gondolok az tolvaj" jellegű, viszonylag megfoghatatlan, erősen egyoldalú és nem túl előre mutató nézőpont...

    Most akkor az van, hogy ha netezgetek olvasgatok az jó, mert alig forgalmazok, és a gigás netnek mondjuk semmi értelme, de többet fizetek azért. Viszont ha yt-n kezdek valamit nézni, és a garantált sávszélemet elkezdem szaturálni akkor tolvaj vagyok, mert én aláírtam egy szerződést amiben a szolgáltató garantált egy sávszélt és leírta hogy adatkorlát nélkül van, és ennek van egy ára amit kifizetek...

    Ez így erősen lopásnak minősül valóban :R
    Egyébként pont most írták hogy emel árat a digi, hajrá, szabad a placc

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Busterftw #96 üzenetére

    én egyébként tényleg meg akarom érteni hogy miért írja ezeket... Láttam már sokszor ezt a vitát, de valahogy sose derült ki, hogy miért lopás ha ő garantál nekem valamit amiért én fizetek, és azt mondjuk kihasználom esetenként mert megnézek egy filmet.

    Persze értem én hogy anyagilag a legjobban megérős a sok, a netet semmire se használó user, mert adott sávszélre többet rá tud ültetni, meg a háta közepére kívánja a garantált sávszélt mint fogalmat is, de én még emlékszek arra, amikor még nem volt ilyen nmhh rendeletben és ahogy telítődött körülöttünk az infra úgy ment béka segge alá a sebesség, a szolgáltató meg vonogatta a vállát hogy hát mik vannak... Huszada se??? Próbáltaújraindítani? Aha.. .hát akkor ez van, nemtetszik el lehet menni a csába. Ja nincs más? Akko? True strory btw

    Én tökre megértek mindent, azt is hogy a repülők is így üzemelnek, de ott ha overbook miatt mégis odamegyek és kárpótlást kell fizessenek, akkor nem küldenek el anyámba hogy mégis hogy képzelem, az egész légi személyszállítás overbookolva van by default és én egy köcsög tolvaj vagyok hogy kifizetett jeggyel meg mertem jelenni időben a kapunál...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Busterftw #99 üzenetére

    Erre nem tenném a fejem... Mármint nem hiszem hogy allokalnak bárhol bármilyen home use csomagnak garantált sávszélességet dedikáltan, iszonyat nagy bukó lenne. Én kifejezetten nagy fogyasztó vagyok, a nas egész nap megy, több gép és nas offsite mentése csorog rá, körmentésekkel családban, telefonok mentenek oda, plex szerver, etc, mellette van netflix, hbo go, disney+, ytp, és a digis gigás garantált korlát körül így is ritkán mozgok... Az estek 80%aban alatta vagyok vastagon... Most érted... Céges user az más, de ott más, fontosabb vállalások is vannak amiért drágább, uptime, fix ip, jobb support, etc...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák