Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Hi!King #26 üzenetére

    Nem.
    A fogyasztó kifizet egy otthoni, lakossági, statisztikus sávszélességre. A szolgáltató erre tervezi a hálózatát és a költségvetést is.

    Ezek után bepofátlankodnak ilyen streaming szolgáltatók, akiknek nem statisztikus, hanem garantált szolgáltatásra van szükségük, elvárják tőled, mint isp, hogy fejlesszen, hogy az ő üzletük jobban menjen, ők ne kapjanak előfizetői panaszokat, majd zsebreteszik érte a teljes zsozsót.

    Az isp meg nyelje le a veszteséget a garantált és a statisztikus sávszélesség között, de fizesse meg a költségeket.

    Ez sehol nem fog hosszú távon működni.
    Lehetséges megoldások:
    1. az isp előfizetői közül azok, akik streamingelnek, magasabb díjat fizetnek
    2. a streaming szolgáltató beszáll a fejlesztésbe
    3. az isp tönkremegy, és akkor megemelkednek az árak
    4. a szolgáltatás tropára megy és mindenki csak a vállát fogja vonogatni.
    5. senki nem vállal semmi költséget, akkor az isp előfizető lemond a streamingról.

    Itt megjelennek olyan vélemények, amely szerint az 1-es verzió az optimális, amivel két baj van:
    - csak az idióta kapálózik azért, hogy ő többet fizessen, ha van más megoldás
    - annyival többet kellene fizetned, hogy eldobnád az agyad a költségalapú árazástól.

    közgazdaságilag a második verzió a korrekt, ahol a haszon képződik, ott képződjön a költség is.

    a többi verzió meg nem egy jövőálló megoldás.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Hi!King #51 üzenetére

    "Nem rémlik az internet eddigi történetének olyan korszaka, amikor ne növekedett volna folyamatosan a forgalom": pedig soha nem volt olyan, hogy ennyire robbanásszerűen, hirtelen két nagyságrendet ugorjon a forgalom. volt folyamatos organikus fejlődés. de ekkora ugrás soha nem volt.

    "A kis szolgáltatók nem attól nem versenyképesek, mert az ügyfél Netflixezik, mert akkor a nagyok sem lennének versenyképesek": ezt már akartam írni korábban is, neked is, másnak is.

    szerinted én kavarom az anyagot az eu-ban?
    szerinted az fordult elő, hogy a dt meg a többi nagy isp boldogan elvan a milliárdos bevételeivel, bezzeg Bambanő vidéki sufni isp-je rogyadozik és ezért Bambanő veri a tamtamot Brüsszelben?

    szerinted mi a valószínűbb? hogy én lobbizok, pláne eredményesen lobbizok, vagy az, hogy a dajcse telekom meg a többi lobbizik?

    nyugodtan fogadjátok el, hogy a nagy telco cégek lobbiznak Brüsszelben, nem én, meg nem a hozzám hasonló kis isp-k, mert minket nem hallgatna meg senki. ebből pedig az is következik, hogy a nagy telco cégeknek is fáj ez a történet, vagyis nem mérethatékonysági probléma van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Hi!King #73 üzenetére

    miért, az nem piactorzító hatás, hogy a netflixnek profitja van az én befektetésemből? hint: de
    minél jobban megy a netflix szekere, annál nagyobb veszteséget okoz az internet szolgáltatóknak.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Hi!King #76 üzenetére

    "Továbbra sem értem mi köze van a streaming szolgáltatóknak az ISP hálózata és a fogyasztó közötti forgalomhoz?": azon kívül, hogyha az isp-nek a "last mile"-ja nem működik rendesen, akkor a netflix a hajára kenheti a diszkjei tartalmát, valójában semmi...

    "Akkor az ISP miért nem vele akarja megfizettetni ennek a költségét a saját hálózatán?": te meg akarod fizetni ennek a valódi költségét vagy mégis inkább jobb lenne neked is, ha az isp megküzdene az eu-val meg a streaming szolgáltatókkal és neked maradna az olcsó internet???

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Hi!King #84 üzenetére

    teljesen jól aludnék az előfizető vesztés miatt, ha az összes internetes tartalom közül csak azok esnének ki, amelyek lopják a sávszélességemet.

    lehet, hogy te olyan helyen élsz, ahol van választási lehetőséged, de az ország jelentős része nem ilyen.

    na, majd most megtudod, milyen a piaci verseny, most olvastam a hírt, hogy a digi 2 rugóval emeli az egyszolgáltatásos internet díját. Pedig a digi idén már emelt egyszer, tehát az indoklása nettó hazugság. Ha ezek után a tegnaptáv is emel, a cég is emelni fog, ahol én dolgozom, és akkor meglátod, milyen ez.

    nem a tartalomszolgáltatókra terhelnénk a költséget, hanem néhány tartalomszolgáltatóra a költség egy részét.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Tapsi

    addikt

    válasz Hi!King #103 üzenetére

    Netflixen egy FullHD stream mérete 5 Mbps. A telekomnál a legkisebb köthető díjcsomag 250 Mbps, amiből 80 Mbps a garantált. Tényleg nem érzem azt, hogy mi lennénk a gecik, amikor azt mondjuk, hogy sorry, de ebbe férjen már bele a streamelés!

Új hozzászólás Aktív témák