Új hozzászólás Aktív témák

  • kelna91

    senior tag

    válasz lezso6 #615 üzenetére

    Nem tudom, mi ebben a demagóg. Szerintem teljesen valid érv, hogy nézzen körül kicsit a világon, és jöjjön rá, hogy a magyarok és a régió más népei mennyire elfogadók.
    Ők maguk is (nem csak itt a fórumon) elismerik, hogy egy csomó atrocitás csak a fejükben létezik. Ez a "megverik a nácik az utcán" elképzelés is annyira erőltetett. Szeretnék? Naná. Megteszik? Naná, hogy nem. Miért? Mert a törvény szigorúan védi a mindenféle kisebbségeket, és durván megtorolná, ezért kordában tartják az indulataikat a nácik is. És ez a véglet. Akkor hogyan viselkedik a többségi társadalom? Szóval szerintem hagyjuk ezt a vonalat.

    Megnézhetjük azt is, hogy mire mehet Magyarországon egy homokos. Ha olyan nagy lenne a kirekesztés, akkor nyilván nem találnánk meg őket a sikeres emberek között, igaz? Hiszen éppen elég nehéz tehetséggel, munkával sikert elérni, hírnevet szerezni, hát akkor milyen nehéz lehet egy olyan "hátráltató tényezővel", mint a homoszexualitás!

    Alföldi Róbert, Friderikusz, Kulka János és még lehetne hosszasan sorolni. Mindegyiküket tömegek éljenzik, olyanok is, akiket Cyberpunk bizonyosan homofóbnak titulálna, sőt még talán saját magukat is. Csak az emberek többsége képes árnyaltan gondolkodni, és úgy értékelni a tehetséget, hogy közben elítéli az életvitelét vagy egyes tulajdonságait. Mint írtam már, csak bizonyos kisebbségek tekintik a devianciájukat identitásuk központi elemének.

    Ebből a gondolkodásmódból következik az identity politics, vagyis hogy valaki az általa definiált önazonosságának megfelelő csoporthoz csatlakozik, és annak a csoportnak minden követelését, vélekedését átveszi, teljesen uniformizálódik a csoport gondolkodásmódjával. Ez vezet a politika polarizálódásához, és a mostani kulturális háborúhoz. Ezt csinálják egyébként a pártok is, csak nem ilyen nyíltan és nem ilyen durván.

Új hozzászólás Aktív témák