Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    15%-ból (gondolom, ezen a mikroelektronikai cuccokat kell érteni) 10, azaz 2/3 a stand-by? Azaz a stand-by fogyasztás a normál 66%-a lenne? Ez úgy hülyeség, ahogy van... Szerintem itt valaki nagyon félreértett valamit... Esetleg a 15% 10%-a... Más szóval, a stand-by a 10%-a a fullosnak. De még ez is inkább a régebbi cuccokra igaz... (Kivéve az STB-t, mert abban tényleg folyamatosan megy a tuner és a dekódolás, hogy percenként frissülhessen a hogyishíjjak műsorújság, stb.)... Nem baj, azért lehet költeni az uniós pénzt (is). Talán még valami értelmes is kisül belőle, esetleg.

    Hacsak nem az idle fogyasztásról van szó, nem pedig a stand-by-ról! Nagy különbség.

    (#1) lapa: Egyészt az ott nem idle volt, hanem szintén stand-by, aminek 25W is sok, másrészt terhelve is régen volt 135W fölött, egy ideje meg már 60W közüli a normál fogyasztás. [link]

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    "A kutatás arra a kihívásra válasz, hogy a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) becslése szerint a háztartások energiafelhasználásának ma már 15 százalékát az elektronikus eszközök generálják, ám erősödő trendről van szó, ez az arány az eszközök terjedése miatt 2020-ra megduplázódhat, 2030-re pedig elérheti a 45 százalékot."

    Persze, aztán újabb 10 év múlva elektronikai kütyük 10x annyit fognak fogyasztani (a havi mérlegben), mint az összes többi háztartási fogyasztó együttvéve... (Mondjuk, akkor a fűtést rájuk is lehet majd bízni. :) Csak az a bibi, hogy nem csak télen mennek.)

  • dezz

    nagyúr

    válasz lapa #10 üzenetére

    "a vámpír legalsó sora nem standby, hanem idle."

    Már miért lenne az? A konzolokat talán szokás éjjel-nappal bekapcsolva hagyni? (Most az ilyen Foldingokat hagyjuk.)

    "és attól, hogy sokadik nekifutásra sikerült befejezni a ps3-at"

    Ájvé... Mond az valamit, hogy csíkszélesség-csökkentés? Tudod, amin az Xbox360, a Wii, a PC-s procik és GPU-k, stb. mind átmentek és átmennek.

    "még ugyanúgy el lett adva pár százezer darab félkész első gen. szóval nem teljesen értem mire gondolsz."

    Azóta meg 41 millió az újabbakból. Akkor miért is kellene az első gen.-t alapul venni?

    És hol lesz a tévéd 2030-ban? :D A mai tévék ilyen 1-2W-okat esznek in stand-by, abból bizony nem jön ki a 2/3.

    (#11): Ja, hogy azért lesz 45%, mert a többi elektromos cucc fogyasztása fog visszaesni? Hát ez mágis csak tűrhetetlen... :) Egyébként terawattos adatokkal is dobálóznak ott, csak éppen nem tudjuk, hány háztartásra vonatkozik az adat, és most mennyi is. Mindenesetre, ha a 2/3-os stand-by summával számoltak, nos akkor szerintem kissé elszámolták magukat...

    julius666: Érdekes, én jópár nem-értelmiségit ismerek, akik kurvára utálják a kompakt fénycső fényét. És azt hiszem, én is ölnék, ha nem használhatnám tovább a halogénlámpáimat. De várjunk csak! Hiszen azok talán még a kompaktnál is hatékonyabbak! Talán mégsem áldozik le olyan hamar a wolfram-szálnak. :) (Vagy ezekben nem az van?)

    (#13) lapa: Hát, azért egy normálisabb fényű LED ma is több ezer forint és egy rendes lámpához kell belőle vagy 10 darab... Az ilyen 5mm-es, filléres LED-eket tartalmazó lámpák inkább a vicc kategóriája.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz julius666 #15 üzenetére

    "A sima halogénlámpákban valóban wolfram szál van, de ezeknek nem igazán jobb a hatékonyságuk a sima izzós lámpáknál."

    Dehogynem. [link]
    Az viszont igaz, hogy kevertem a fém-halid (fém-halogénnek is mondják, pedig halogén =/= halid) és hasonló lámpákkal.

    "Javaslom tartsd közel a kezed egy spotlámpához, mekkora hőt sugároz ki."

    A 20W-os asztali lámpámra gondolsz, vagy a 300W-os állólámpámra? Oké, mind a kettő elég meleg. :) Viszont fogtam már több wattos LED-et is (hűtőborda nélkül), az sem volt hideg... :)

    "2. tecsó gazdaságos energiatakarékos izzó, amiről félig hiányzik a fénypor és a kisugárzott energia fele az UV tartományban van."

    Ez ugye csak vicc?

    4. A legtöbbnek olyan a fénye, hogy úgy érzi az ember magát, mint egy kriptában... A jobbak -- mennyivel? -- meg igencsak drágák.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz julius666 #17 üzenetére

    Mondjuk nagyon nem mindegy, hogy UV-A, -B vagy -C... Megvan az az eset, amikor egy diszkóban az eszes rendezők nem a megfelelő UV lámpákat használták, aztán fél óra alatt leégett a teljes közönség... :W

    Az utóbbira értettem. Esetleg leírnád, "hogy csináltad"? Amivel én találkoztam, az mind nagyon csúnya volt. Pedig volt olyan is, ami elvileg meleg fényű volt, és tényleg amolyan rózsaszínes volt a fénye, de akkor sem jó. Igaz, "sajnos" mi hozzá vagyunk szokva a 300W-os halogénhez (nem a watt a lényeg, szabályozható), amihez képest a hagyományos égők is rondák... :) (Párom tisztára rosszul van, ha kiég, és pár napig simával kell világítani. :D )

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz lapa #19 üzenetére

    Csak most már leírhatnád, ezt a kijelentést mire alapozod? Mi értelme lenne? Én már leírtam, mi szól ellene.

    "kóstolgatsz engem ezzel a ps3 dologgal is"

    Tessék? :F Eszem ágában sincs kóstolgatni, pusztán az elfogultságból fakadó téves állításokat cáfolom.

    "pedig a mondanivalóm egyszerű: messze nem volt indokolt a 170w idle, nem szabadott volna ilyet a piacra engedni. pont."

    Az első generációs Xbox360 idle fogyasztása is alig volt kevesebb (157W [link])... A játék közbeni fogyasztásban mégkisebb volt a különbség ([link]). Stand-by-ban meg (amiben a leghosszabb időt töltik a gépek) a PS3 volt a jobb (1.9W vs. 2.5W). Ráadásul az első gen. Xbox360 jóval hosszabb ideig maradt piacon...

    "gondolom a tripla fogyasztást a csíkszélre fogni inkább csak humorból gondoltad."

    He!? Egyáltalán nem... Szerinted mi a fészkes fenétől lett jobb a későbbi gépek fogyasztása, ha nem ettől? Szerinted mitől fogyaszt ugyanannyit egy egymagos proci 130nm-es csíkszéllel, mint egy négymagos 45nm-essel (egy magra vonatkoztatva pedig negyed annyit, magasabb órajelen)? Ezúttal esetleg hasonlítsd össze figyelmesebben a fogyasztásokat a CPU és GPU csíkszélekkel: [link]

    "egyébként elfogadom, hogy a hosszútávú standby-t felüllőtték, de goondolom mindössze a jelenlegi állapotokat extrapolálták. jelenleg meg ahogy írtam vannak ilyen jópofa standby értékek."

    Néhány kivételtől eltekintve (STB) már ma is elavultnak számítanak. Mégegyszer: szerintem valójában az idle fogyasztást akarják eme új, nagy mikroelektronikai cégek részvételével zajló nagy projektben lejjebb vinni, szinte alapkutatási szinten, nem a stand-by fogyasztást (amit ma is könnyedén meg lehet tenni).

    "a halogén nem sokkal jobb, mint a hagyományos izzó. magasabb hőmérsékleten izzik a szál, valamivel (10-20%-kal) jobb a hatásfok. a kompakt ezerrel veri fogyasztásban."

    A gyakorlatban: a halogén 65%-kal jobb, mint az átlag hagyományos égő, a kompakt pedig 150%-kal. [link] (Érdekes ez a 0,5-ös "power factor" az utóbinál, miáltal a 100W-os hagyományosnak nem a 20W-os felel meg, mint a gyártók állítják, hanem a 40W-os!)

    "kereskedelmi forgalomban nemigen kapsz rendes ledeket még"

    Már úgy érted, LED-es lámpákat, vagy nem?

    2700K-3300K? Ez meg már túl meleg is, nem? Egyébként nem csak a színhőmérséklet a fontos, hanem a spektrum! Ha minnél több frekvencia megtalálható benne, mind pl. a napfányben. Pl. ha monokromatikus piros, zöld és kék LED-ekkel világítunk, akkor a fehér papír fehér lesz, de a legtöbb holmink sötét lesz, mert a színei más-más frekikből fognak állni, mint a LED-eké. A fénycsövekben és fehér LED-ekben lévő fénypor spektruma is elég hiányos... (Ellentétben a hagyományos égők, különösen a halogén égők fényével.)

  • dezz

    nagyúr

    válasz lapa #22 üzenetére

    Nekem nem sikerült megértenem... Ez jó. Visszaolvasva, nem válaszoltál a kérdésemre, már előzőleg sem. Nos, azt kell mondjam (nagyon szomorúan), nem lesz legközelebb, hiszen így nem lehet hasznos kommunikációt folytatni.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz tuser #24 üzenetére

    "A 954 5, a 840 3 sávos, a keverésből ( 954-840 ) pedig gyakorlatilag nappali fényt kapok ( mind színhőmérséklet, mind színvisszaadás mind fényerősség tekintetében )"

    Ez nem hangzik rosszul... Ki fogom próbálni. Mennyibe kerülnek? Ha mégsem válik be (pl. a halogén közelébe sem ér), mit csináljak vele? :)

    "ha hangulat, akkor a csillárt nyomod fel 5-6 db CWW ( 2500K ) 5W -os Osram égővel."

    Hmm, így már kezd egy kicsit macerás lenni (a halogént egyszerűen lejjebb vehetem, fokozatmentesen). Meg ugye további költekezés. Majd egyszer kiszámolom, mennyi idő alatt jön (mind)ez vissza.

    "Nem értem a mamókákat és az "értelmiségi" egyedeket miért ragaszkodnak a wolfram szálhoz ... most fűteni vagy világítani akarnak :)) ?"

    Pl. ezért: "CFL -ből a régi ( Made in Hungary ) Tungsram, az Osram valamint a Pleomax ( Samsung ) értékelhetők, a többi bóvli kategória." :)

    Jim Tonic: Végülis, a wolfram szál sem ég (lággal), hanem izzik... :)

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Jim Tonic #27 üzenetére

    'Ég a lámpa ég, el ne aludjék!' :)
    Szóval, ez még mindig jobb, mint amikor azt mondják a kompaktra, hogy izzó. :P

  • dezz

    nagyúr

    válasz tuser #31 üzenetére

    Ja, hogy ez fénycső, efölött elsiklottam. Azt én nem igazán szeretnék a nappaliba. Kompaktból esetleg hasonló?

Új hozzászólás Aktív témák