Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz dezz #26 üzenetére

    Fizika tanárok kedvenc megjegyzése, hogy: "Fiam, égő az, hogy az izzót annak nevezed." :)

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • tuser

    aktív tag

    válasz dezz #26 üzenetére

    Osram T8 36W 954 1,7k

    A másik ( 840 ) a lámpatesthez volt ( 2 db ), azt a Bauhausból szereztem :) .

    A villogás/nem villogás/dimmelhetőség/távvezérlés&állapotellenőrzés&...(DALI)/fcső élettartama ( gyújtási mechanizmus )/... mind az előtéten múlik, így nem épp az a legolcsóbb elem. Fényerőszabályozható Osram ~16k, 2x36W nem fényerőszabályozható 8k körül.

    Ha mázlid van, találsz a zsibvásáron/teszveszen/... bagóért ( pl. én 2k -ért ), amiről a tulaj azt se tudja eszik e vagy isszák ( pl. inverternek hírdeti :DDD ).

    Addig is lehet (alul)hajtani 20W -os Pleomax elektronikával ;) .

    (#25) :
    A lednek pont az a baja, hogy nem szórt fényt ad, ezen kívül ami ma megfizethető kategória azt ( kis túlzással ) egy halogén is megugorja ( fényerő-fogyasztás tekintetében ) :( . Elviekben ( ha jól rémlik ) valahol 170 lm/W körül kéne lebzselniük ( baromi drága, hűtőbordás, irányítottból van is ilyen ), de az átlag ... :(

    Fel-le kapcsolgatást elég jól bírják a majd' egy évtizedes Tungsamok ( speiz, wc ), az 500 -ért vett Pleomax se nagyon akar elhalálozni a fürdőszobában, a 4-5 éve vett Osramok is elvannak az átjáróban, előszobában ;] . Mondjuk bóvliból valamikor próbálgattam 1-2 típust ( pl. realm ), azok tényleg érdekes színt, fényerőt tudnak produkálni, élettartam az átjáróban volt vagy 3-4 hét.

    A színhőmérséklet kérdése elég szubjektív. Én az ízzó fényét nem csíptem ;) . 4000-4500 K szerintem korrekt. Se túl kékes, se túl sárga, valaki a 3500 -at szereti, valaki a 6500 kékesfehéret, valaki a 2500 -as "komfortsárgát" ;) .

    4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

Új hozzászólás Aktív témák