Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wesder

    félisten

    válasz VinoRosso #46 üzenetére

    Kickstarterből dolgoztak független fejlesztőként. Majd a következő jàtékuk lesz àrban AAA mert azt màr az MS pénzeli. Az AAA jàtékok alapàra 70€/21k huf jàtékpénzre emelkedett.

    [ Szerkesztve ]

    I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

  • s:zozo

    aktív tag

    válasz VinoRosso #46 üzenetére

    A minőség megiint csak egy, a sok kritérium közül és aminőség is tartalmazhat több elemet.
    Grafikai, hang, kíváló programozás.
    "Ha hozzátesznek valami újat a Witcher III-hoz akkor az mi lesz 11-es?"
    Miért lenne 11? ne csinálkunk már úgy hogy nem lehet több 10 pontos játék a Witcher 3 is tud még fejlődni, de a "Szerintem lehet úgy is 10-es egy játék, hogy a kötelezőt hozza és nem mutat újat"
    Akkor nem lesz jobb mint a witcher 3 tehát nem érdemli meg a 10 pontot, mert ugyan olyan mint a witcher 3.
    Witcher 3 miben újított? miben volt jó?
    -A zseniális történet vezetés, felépítés, a mellékküldetések hatással voltak a fő küldetésre, változatosak voltak.
    -A világ felépitése (élettel telisége) szintén javult.
    -párbeszédek, gesztusok
    -mini játékok (qwent)

    "A sztori nem formai elem, hanem tartalmi, ezért én nem egy új sztorit nem nevezek újításnak"
    A megvalósítás lehet forradalmi és ha nem is mindig újítás, de szerepet játszik hogy a játék élvezetes (minőségi) legyen.

    Top user score a metacriticen?
    Ez mit bizonyit? hogy a játékosok véleménye különbözik a tesztelőitől.
    A játékosok csak azért pontoznak le egy játékot, mertt utalja a platformot, utálja a kiadót, utálja a világot. Azért ad pontot egy játéknak, mert elvakult rajongója.

  • galocza

    aktív tag

    válasz VinoRosso #46 üzenetére

    "A dobos torta a bevált receptre volt analógia nem a játékokkal való párhuzam volt a cél."
    sajnálom, félreértettem, én azt hittem, játékokról beszélünk.

    "A 10/10-el kapcsolatban sem azon megy a diskurzus, hogy a kiemelkedőknek jár-e, hanem az, hogy mitől lesz valami kiemelkedő. A kolléga szerint csak az lehet kiemelkedő, amiben valami újítás van, ami addig máshol nem létezett."
    ez ugyanúgy sarkítás, mintha azt írnám, neked a 10/10hez elég egy igazán eltalált, böcsületes iparosmunka. márpedig biztos vagyok benne, hogy te is elvársz valami pluszt, amitől leesik az állad. mert a 100% azt jelenti, hogy hibátlan. (ezért nem bízom a nemzetközi szakmai sajtóban: onnantól, hogy minden nagy kiadó aaa játéka 90-100%, vmi nem kosher.)

    nekem nem uez a lista jött be (user/pc/all time), de nem sokat számít. mondjuk enderal pont nincs az enyémen.
    az első 10ből nem játszottam: homm, witcher2től felfele witchert.
    baldurs gate2-t odaadom (talán). kiemelkedő és klasszikus, de újdonság nem sok volt.
    planescape torment: lehet, h megvalósításban nem volt újszerű, de témában, hangulatban, s dumaközpontú vs harcközpontú rpg-ként igenis műfajteremtő (meg is bukott 8).
    deus ex: próbálkozások korábban is voltak, de sajátnézetű inkább-rpg-mint-akcióból mintadarab. ebben az időben kezdtük naon megunni a klasszikus fps-eket, s kezdtünk igényelni vmiféle fejlődést képességben. lőszer, hp, szörny, kulcs, erősebb fegyver, erősebb szörnyek. uncsi, amikor van dx, nolf2, psi-ops, vagy rpg fele haladva vtmr, vtmb, morrowind. játszottam ultima underworlddel és system shock-kal, és azoktól dxig ég és föld.
    counter-strike: ez az eredeti. és eléggé eredeti. cscz 65, css 88, csgo 83 pont. asszem ez pont nekem egy nagyon nagy pont. pont.
    maradt a portal, amit elismersz és az orange box, amiben pedig benne van a portal.

    enderal: witcher kiegek is szerepelnek a listán. ráadásul egy ingyenes mod értékelését megnyomja, igen, hogy ingyenes...
    mint írtam, csak witcher 1gyel játszottam, de nagyon is különbözik a bethesda vonaltól szerintem. én pl nem szerettem benne, hogy túl sok a grind, és hogy nagy hangsúlyt helyez az akcióra (én 2balkezes vagyok 8). bááár, a tesek egymástól is eléggé különböznek, s nem előre haladunk... jobban belegondolva, ez a kérdéskör honnan is kavarodott elő?

    büdzsével kapcsolatban pedig ELMÉLETILEG szerintem az értékelést nem kellene befolyásolnia, h mennyi pénzből készült a játék, s tán az árnak sem. de befolyásolja. nálam is. elnézőbbek vagyunk egy ingyenes játékkal vagy moddal kapcsolatban, hasonlóan ha egy indie csapat munkájáról van szó, azon az alapon, hogy ahhoz képest, hogy...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák