Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz Cifu #11 üzenetére

    Marha jó poén, ha felhőszolgáltatást akarnak eladni egy cégnek, aminek a telephelyén netelérése jobb hijján ADSL alapú
    Az, hogy a magyar falusi sertéstelepnél gyenge a netkapcsolat az irodában, az mit mond el általában a felhőalapú infrastruktúrákról? Na ugye, semmit.
    (Jó hogy nem az éhező afrikaiakkal jösz)

    Biztonságról beszélni úgy, hogy az adatokat egy külső cégre bizzuk... hát érdekes.
    Mint ahogy nagyon sok egyéb dolgot is külső cégre bíznak. A cégek többségének nem éri meg saját, valóban biztonságos adattárolási megoldást üzemeltetni. Az meg egy vicc, hogy a kis cégnél a sufniban üzemelő pc-szerver akár csak megközelítené azt a biztonsági szintet, amit egy profi, erre specializálódott szolgáltató tud nyújtani.

    Félreértés ne essék, jó dolognak tartom a felhőt bizonyos dolgokra, de ez a hír / cikk vagy micsoda, nekem inkább reklámnak tűnik, mint valós tájékoztatásnak...
    Ebben egyetértek, nekem leginkább a konkrétumok hiányoznak belőle. A felhő sokfajta szolgáltatást jelenthet, vannak előnyei és hátrányai is, tehát egy kicsit kevés, ha egy cikk csak annyit mond, hogy "a felhő fasza, aki mást mond, téved".

  • Canis rufus

    tag

    válasz Cifu #19 üzenetére

    Miért nem ? Amíg nem nyílt forráskód, addig annyi backdoor lehet benne gyárilag amennyit akarnak. Nem nem tudom bizonyítani, de egy milliószor több az esélye hogy van a windows-ban mint bármelyik nyílt rendszerben.

    Akkor nem lenne 3. félnél ismét az adatod ha saját rendszert fejlesztene a cég, vagy egy meglévő nyílt forráskódút használna. Csak ezt divat elfelejteni mert mindenhol windows van, aztán mint tudjuk ez a legetikusabb cég.

    "Nem rá van bízva, mert a rendszert te felügyeled."
    El tudod olvasni a forráskódját? Nem. Akkor felügyeled? Nem.

    [ Szerkesztve ]

  • anulu

    félisten

    válasz Cifu #26 üzenetére

    "Üzemeltetési kérdés..."

    ha ezt valaki nem tudja megérteni, azzal szerintem felesleges vitába szállni. :)

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • Canis rufus

    tag

    válasz Cifu #29 üzenetére

    Nem, nem te határozod meg. Te csak egy bizonyos részt határozol meg. Pontosan ez a lényege a backdoor-nak. Te azt nem látod, vagy ha látod is ki fogod engedni mivel mittom én a wlcomm vagy akármi része.

    Én sosem fogom megérteni az olyan embereket akik szerint a zárt forráskód biztonságos és átlátható.. És közben a felhő meg nem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Canis rufus

    tag

    válasz Cifu #36 üzenetére

    Hogyan értessem meg veled, hogy a backdoor nem úgy fog futni hogy

    "backdoor.exe internetet igényel, engedélyezi vagy sem?"

    vagy

    "a patriotactforcia.exe internetet igényel, engedélyezi vagy sem?"
    :W

  • cucka

    addikt

    válasz Cifu #26 üzenetére

    Ez még jogos is lenne, de attól még a Felhő alapú szolgáltatásoknál továbbra is a sávszélesség az egyik kritikus pont szerintem.
    Az olcsón elérhető sávszélesség mértéke és az internetes szolgáltatások (pl. a cloud) elterjedése inkább egymásra ható folyamatok, praktikusan az egyik nem előfeltétele a másiknak.

    Bizonyos szintig egyetértek, ám nem ennyire sarkosan közelíteném meg a dolgot. Az ugyanis két irányból is mehet akkor (mi szükség akkor ezt kihangsúlyozni, mi szükség van esetleg tükör-szerverekre, stb.)
    Ha egy átlagos cég szeretné biztonságban tudni az adatait, akkor
    - Megcsinálja maga. Sokba kerül, szakértelmet és komoly befektetés igényel. Sok esetben ez nem járható út, főleg úgy, hogy többnyire ez kívül esik az adott cég profilján.
    - Fizet egy mérsékelt átalánydíjat egy nagy szolgáltatónak, aki ezt megoldja valahogy. Az, hogy ez cloud-ban történik-e vagy sem, a szolgáltató üzemeltetési problémája, nem pedig az ügyfélé.
    Emiatt gondolom úgy, hogy a cloud egy működőképes modell. Megoldást kínál létező problémákra.

    Üzemeltetési kérdés...
    A cloud maga egy üzemeltetési kérdés.

  • cucka

    addikt

    válasz Cifu #59 üzenetére

    Még egyszer: a "félelem" arra vonatkozott, hogy a Cloud nem való minden magyar cégnek. Ez pedig jogos a sávszélesség problémák miatt.
    Abban egyetértek, hogy a Cloud ne való minden cégnek, de szerintem nem elsősorban a sávszélesség a probléma, hanem az, hogy kevés olyan eset van, amikor tényleg tisztán látszik, hogy az infrastruktúra átmozgatása valós előnyökkel fog járni. A jellemző kiscéges helyzet, amikor végül is csak dokumentumokat kell tárolni, na az pont nem ilyen eset.

    Te jöttél azzal, hogy egy kiscég PC-szervere nem, lehet olyan biztonságos, mint egy ilyen cég szolgáltatása. Én meg erre reagáltam hogy ez üzemeltetés függvénye. Simán megoldható...
    Ez olyan, mint ha azt írtad volna, hogy operációs rendszert bárki írhat, mert hát nem kell hozzá semmi, csak egy c fordító, szóval az oprendszer fejlesztés pusztán a ráfordított idő kérdése.

    Elméletileg igaz, bármi megoldható, a baj ezzel, hogy a cégek túlnyomó többsége ezt nem akarja megoldani. Ha egy cég irodáját újra kell festeni, akkor azt általában nem fogják házon belül megoldani. Ha olajat kell cserélni a céges autóban, azt sem. Kis cégnél még a könyvelés sem házon belül történik. Meg semmi sem, ami nem vág a cég profiljába. Miért pont a számítástechnikai rendszerek üzemeltetése lenne ez alól kivétel?

    mod: Még annyit a fentiekhez, hogy láttam már olyat is, hogy nagy cég, saját maga üzemelteti az informatikai infrastruktúráját, oszt' mégis elkezdték kihelyezni az online szolgáltatásaik egy részét a cloud-ba. Az ilyen színvonalú (földrajzilag) elosztott rendszerek sokkal többet tudnak nyújtani, mint egy egyszerű online tárhelyet azoknak a kiscégeknek, akik nem akarnak rendszergazdát fizetni.

    [ Szerkesztve ]

  • buherton

    őstag

    válasz Cifu #79 üzenetére

    Április.1 :DDD Jah bocsi az már elmúlt...

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Cifu #83 üzenetére

    Nem is kötelez arra, hogy érezékeny adatokat bízz rá. Én is csak a jegyzeteimet tárolom Dropbox-ban illetve most már Google Drive-on, de amit itt látok, hogy mindenki élből elutasítja mintha semmire nem lenne jó.

    (#84) bambano: ha-ha :P nem talált, én csak egy cloud user vagyok. :)

    [ Szerkesztve ]

    Thanos was right.

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Cifu #87 üzenetére

    Lehet, hogy te konkrétan nem beszéltél arról de azért én úgy éreztem még a korábbi cikkeknél is, hogy bizony semmire se jó. Itt ennél inkább "csak" arról volt szó, hogy "fizetett hirdetés".

    Más:

    "Biztonságportál: Egyre több vállalat mindennapjaiba költözik be a cloud computing különféle nyilvános és privát felhőalapú szolgáltatásokon keresztül. A nyilvános cloud szolgáltatások milyen módon formálják át a hagyományos hálózatbiztonsági megközelítéseket, gyakorlatokat. Melyek azok a kockázati tényezők, amelyeket mindenképpen kezelni kell?

    H.G.: A felhőalapú szolgáltatásoknak még sokan ellenállnak, de szerintem csak idő kérdése, hogy mindenhova, ahol az üzemeltetés, a biztonság és a józan ész rendeli, eljussanak. El kell fogadnunk a fejlődést, és arra kell törekednünk, hogy szabályozott körülmények között, sztenderdek alapján vehessük igénybe ezeket a szolgáltatásokat. Kell egyfajta hagyomány. Manapság mindenki tudja, hogy a pénzét bankba kell tennie, mert ez a szokás, így alakult a hagyomány, ez a rendszer jött létre. Azonban senki nem fogja megvizsgálni a bank trezorját vagy számítógépes rendszerét mielőtt elhelyezné a pénzét, mert a bank működése egyrészt kemény szabályokhoz kötődik, másrészt komoly szabványokon alapul. Ennek a környezetnek kell kialakulnia a cloud computing esetén is, hogy a valós, tényeken alapuló bizalom megteremtődjön."

    Forrás
    :R

    (#86) bambano: 90%-ban egyetemi saját jegyzetek meg 1-2 munkahelyi doksi.

    [ Szerkesztve ]

    Thanos was right.

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Cifu #101 üzenetére

    De én nem erről a cikkről beszéltem. Elbeszélünk egymás mellett, már jó pár hozzászólással ezelőtt átterelődött a téma az általános cloud véleményekre amihez én fűztem hozzá egy magánvéleményt. Eszem ágában sincs belekeveredni a "vállalati" vitákba, bár erről is meg van a saját véleményem, de nem eresztem rá senkire, nem kell aggódni. :)

    Thanos was right.

Új hozzászólás Aktív témák