Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rodrigez

    senior tag

    válasz Kaiku #1 üzenetére

    Ráadásul már az előállításuk is akkor ökológiai lábnyomot hagy mint egy Jeti a hóban. :)

  • wolfman

    veterán

    válasz Kaiku #1 üzenetére

    Nekem is hasonló jutott az eszembe rögtön, mivel baromira marketing szagú az egész. A pozitívumokat kiemeljük, a negatívumokra ráülünk, aki kételkedik azt nem hallgatjuk meg.
    Tudtommal pl. egy elektromos autó elhasználódott akkumulátora jobban szennyezi a környezetet, mint egy belsőégésű gépjármű egész élete során kibocsájtott széndioxid. Ha most ezt bevisszük még a házunkba is akkor azonnal gondolni kell arra is, hogy hogyan tudjuk újrahasznosítani vagy környezetbarát módon megsemmisíteni azokat.

    Az is vicc, hogy ez az ár csak az akkumulátorra vonatkozik, a rendszer lelkét képező elektronikára nem.

    A cikkből nekem az jön le, hogy nem kizárólagosan csak hálózatról szeretnék tölteni az akksikat, hanem elsősorban napelemről (vagy éppen házi szélerőművel), mert a lényege a hálózatról való leválás lenne.
    Természetesen naív dolog rögtön itthoni viszonylatban gondolkozni, de ha mondjuk pár éven belül elterjedne (mondjuk 2020-ig már közforgalomban is megvásárolható lenne a rendszer), tutira biztos vagyok hogy a kormány rögötn kitalálna valamit amivel beszabályoznák az energetikai függetlenséget, mert itt nincs olyan hogy valaki nem fizet valamiért (környezetvédelmi adó a környezetbarát napelemekre és kollektorokra ugye).

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • adamssss

    veterán

    válasz Kaiku #1 üzenetére

    Megujulo energiaval, foleg napenergiaval. Erre talaltak ki, nem a halizati energiat akarjak vele taroltatni.

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Kaiku #165 üzenetére

    Az "ólom akkumulátorok" rövid ideig tartó, 1-2 másodperc, nagy áram leadására valók. A hosszú ideig tartó kis áram leadása "nyírja ki gyorsan".

    Komolyan, akkor miért forgalmaznak legalább kétfélét?

    2. Gyakorlatilag kétféle akkumulátor tipust különböztethetünk meg; az indító (járművekben) és a ciklikus (hajókon, napelemes rendszerekben, szünetmentes tápegységekben, stb.) akkumulátor tipust. Az indító akkumulátort arra tervezték, hogy rövid idejű, de nagy áram leadására legyen képes (pl. önindító). Az ilyen akkumulátorok ólomlemezei vékonyabbak és az anyagi összetételük is eltérő a ciklikus akkumulátorokétól. A ciklikus akkumulátor kevésbé képes rövididejű nagy áramok leadására, viszont sokkal jobban bírja a huzamosabb kisütést/feltöltést. A ciklikus akkumlátorok lemezei vastagabbak és az akku képes túlélni többszöri akku mélykisütést is. Az indító akkumulátorokat nem lehet ciklikus akkumulátoroknak szánt feladatokra alkalmazni. Az ún. kettős felhasználású akkumulátor (Dual Purpose Battery) csak egy kompromisszum a fenti két akku tipus között.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Kaiku #165 üzenetére

    Mondjuk úgy, hogy az ólomakkuk alkalmasan nagy impulzusszerű áramleadásra.

    A tartós alacsony terheléssel járó problémák meg kezelhetőek. Pár ezer forintos áron már kaphatóak szulfátvédelmi eszközök, a kicsit komolyabb akkutöltők programja is tartalmaz ilyen üzemmódot, egy házi áramellátást vezérlő célhardver pedig tök magától értetődően pontos üzemállapot-adatok alapján tartja karban az akkut.

    Üdv: MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • sirály12

    őstag

    válasz Kaiku #164 üzenetére

    "A hülye napelemeket meg se említsd mert azok borzasztóan környezet szennyezőek! Semlegesítésük nagyon drága, ha egyáltalán lehet is őket semlegesíteni. Arról nem is beszélve arról, hogy öregednek a napfény beesési szöge nagymértékben befolyásolja a hatásfokukat."

    Enyi marhaságot már rég olvastam egyszerre!
    Mit is nem lehet újrahasznosítani egy napelemben? Az üveget? Az alumíniumot? Vagy a Szilíciumot?
    Mert ugye ezekből állnak, és szinte 100%-ban újrahasznosíthatóak! Épp ezért az újrahasznosításuk nem drága!

    Meg milyen beesési szög befojásolja a hatásfokukat az öregedéskor?
    Kicsit nagyon félreérted a dolgokat!
    Amikor öregszik egy napelem akkor csökken a hatásfoka, de ez olyan lassú folyamat, hogyha veszel egy napelemet most, akkor az kb a halálodig elkíség, mert a 20-30 éve felszerelt panelek is kb 80-90%-ot tudnak az eredeti hatásfokukhoz képest!
    És persze azok még sokkal rosszab minőségű panelek, mint a mai modernek!

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

Új hozzászólás Aktív témák