Új hozzászólás Aktív témák

  • angelordevil

    csendes tag

    válasz Ezekiell #431 üzenetére

    Ok, maradjunk a benzinmotornál, ami véleményem szerint semmit nem fejlődött, mert az elvek, meg a fizika ugyan az, semmit nem változott, csak a motorok gyártástechnológiája (pl. a profiknál a csíkszélesség, magok száma, nagyon leegyszerűsítve, belsőégésű motoroknál pedig a turbo, változó szelepvezérlés, stb..)

    Van egy érdekes írás az Appleblogon, ahol a blogger azt állítja, az Intel az új dízel.
    Alapvetően vitában vagyok az íróval, de az alapvetés szerintem igaz (tetszik nekem a dízel felvetés, csak a kiindulással van baj!

    Mi a dízel ma:
    Adott energiasűrűséget a leghatékonyabban használja fel (adott térfogatból a legnagyobb nyomaték, a benzinhez képest), ma...
    Mi a dízel motor: robbanó motor, alapjaiban nem különbözik a benzin motortól
    A dízel (bizonyos szempontok alapján) jobban szennyezi a környezetet mint a benzin motor

    Mi a Toyota:
    Felismerte idejekorán, stb... :-), hogy a dízel nem megoldás, max. középtávon
    Az Atkinson ciklusu benzin motor jobb (bizonyos szempontból), mint a sima, hagyományos benzin, főleg villanymotoros rásegítéssel...
    Csinált egy hibridet... Egyszerű Intel proci (robbanómotor) + rásegítéssel - Atkinson ciklusu motor -hozza diesel paramétereket fogyasztásban, nyomatékban a villanymotorral meg ott van
    Sikeres. Sikeres? Az. Van dízel motorjuk? Személyautóban nincs...

    Mi az intel ma:
    Adott energiasűrűséget a leghatékonyabban használja fel(?)... Lásd dízel
    Mi az Intel? Robbanómotor
    Tud hatékonyságot növelni? Tud, de egyre drágábban (gyártás technológia, több tranzisztor, kisebb méret, stb...)

    Mit akar az Apple:
    Benzin motor, elektromos rásegítéssel - hibrid (ARM) - Toyota hibrid
    Ez a jövő? Nem! De átvezet a jövőbe!
    Emiatt fejleszteni kell az akkuikat? Igen! Örülünk!
    Toyotának bejött? Igen? Az Apple-nek bejöhet? Igen!

    Ki lesz a Tesla? Ez a nagy kérdés! De addig az Apple tök jól ellesz... Ők lesznek a PC-k Toyotái, vagy nem, de valakinek lépni kell! Ők lépnek. A nyavajgók meg szívnak, ebben biztos vagyok!
    Vagy felültök, vagy lemaradtok, ez van... Rossz vonatra is lehet szállni, de most csak az Apple (Toyota) vonata van, a mainstream vonalon... Kockázatos? Igen... Kockázat nélkül nincs siker!

    Az Apple most kockáztat. Van elég nagy ahhoz, hogy megtehesse. Szurkolok nekik, mert ez csak nekünk lesz jó!

    Aztán meg jön egy "Tesla"... Az Apple Toyota...

    A lényeg, sírás helyett örülni kell! Lesznek, lehetnek változások, de addig, amíg csak az x86 vonal létezik, nem lesz előrelépés, csak fingreszelés!

    Megjegyzés: mint minden példa, az enyém is sántít! A Toyota nem Ferrari árban van, mint az Apple. De a lényeget csak az nem érti, aki nem akarja :-)
    Attól még a multi cégek között a kevesek egyike az elmúlt több évtizedben, akik be merték vállalni azt, hogy rúgjuk fel a begyökeresedett alapokat! Aztán vagy sírtak, vagy nevettek. De minden évtizedben hoztak egy paradigmaváltást. Valahogy kitolták :-)

Új hozzászólás Aktív témák