Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz doc #108 üzenetére

    Igazatok lehet, de amikor gyorsan kell megoldás, akkor a bejáratlan út nem segít ebben. Ellenben abban igen, hogy megtanulja az ember az OS specifikus dolgokat.

    A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

  • gliskard

    senior tag

    válasz doc #108 üzenetére

    sajnos nagyon egyszerű – vagy default támogatja az osx vagy nem. Utóbbi esetben lehet mókázni mint win alatt.

    [ Szerkesztve ]

  • #54625216

    törölt tag

    válasz doc #114 üzenetére

    Én már jártam úgy, hogy a cucc (kínai usb mikroszkóp) a hivatalos windows driverrel nem működött, mac-en meg driver nélkül igen (simán felismerte webkamerának). :DDD

  • hallador

    addikt

    válasz doc #130 üzenetére

    Persze Linux-ot meg már 15 éve, tehát nálatok az ellenörzött környezet egyenlő az AD authenticationne? Érdekes. Nálam mást jelent, lehet, hogy nem ugyanazt ismerjük az AD-ről? ;)

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz doc #134 üzenetére

    Igen szerintem is off, hogy nem olvassátok el ami írok utána neked áll még feljebb. Nem magyarázkodni kell utólag megmagyarázni kell, meg offolni, meg megsértődni, hanem értelmezni amit a másik ír. Lehet hogy ez csak nálam alapkövetelmény otthon misem változott...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Hegyirabló

    veterán

    válasz doc #146 üzenetére

    Volt. Három hónap és mindössze 40-50 használat után hibás lett. Kereskedő visszavette, bizalom megszűnt ehhez a modellhez, és azt javasolták, hogy ha biztosra akarok menni, és elkerülni ezt a hibát, akkor M1-et ne vegyek, hanem majd az újat, mert az kiforrottabb lesz.

    Aquila non captat muscas.

  • Hegyirabló

    veterán

    válasz doc #149 üzenetére

    Papírt írtam alá velük Doki, hogy nem beszélek erről (mert az ügyvéd sajtónyilvánosságot ígért nekik), de ha visszamész a jövőbe, hozhatnál nekem egy Air 2022-t! :)

    #150 Xero

    Csak érdemes-e, egy éves modell, vagy kihúzni öt hónapot laptop nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    Aquila non captat muscas.

  • válasz doc #163 üzenetére

    Konkrét példát tudnál írni, hogy miért messze jobb :F
    A telefonnal való integrációt szoktam felhozni érvként egy egy beszélgetésben.

    Gondolkodnom kellett, de a time machine mentés is nagyon tetszik (itt még csak a full mentésre volt szükségem).

    Ellenben a windows ablakkezelésben szerintem sokkal jobb. El tudom képzelni, hogy kis kijelzőn mindent is teljes méretben érdemes használni, de nálam a monitoron egymás mellett vannak megjelenítve az appok (persze a megnyitott alkalmazások helyét jobban is megjegyezhetné a windows (meg a macos is, de itt a nem gyári appoknak nem megy csak)).

    Szerintem van amiben az egyik, van amiben a másik OS a jobb.

    [ Szerkesztve ]

    A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

  • válasz doc #165 üzenetére

    Köszi, így már értem.

    Én a desktop vonalat néztem. Valóban más laptop esetén sajnos windowson rengeteg ideig tart a leállítás, sleepet nem használom.

    A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

  • hallador

    addikt

    válasz doc #165 üzenetére

    Nem értünk egyet.
    A MacOS semmivel nem stabilabb, mint egy Mint. Én is 18 éve használok Linuxot, és most vettem magamnak egy MacBook AIR-t de meg sem közelíti a Linux szintjét, a MacOS egy fabalta. Szó szerint, idiótábbnál idiótább billentyűzet kombinációk, nagyon lehet látni a MacOS-nek, hogy az Apple nagyon akálódszik, hogy a utolárje ebben a Windows-t, de nagyon nem megy nekik. Az FN+ctrl+commant+xzz billentyűzetkombinációk amit a Mac 3-4 billyentyűvel képes megoldani, azt egy Mint 2-ből megoldja, ez mind azért van, mert a MacOS, egy teljesen egérre optimalizált rendszer, és amint én nem egerek akarok használni, akkor rohadtul kényelmetlenné válik a rendszer.
    Majmolja a Linuxot ebből a szempontból, de nem megy nekik. (Ugye azok a funkciók amit ma a MacOS tud a KDE-ben jelentek meg még 20 éve, tehát annyira nem mondanám, hogy nem nyúlták. )

    Az olyan nagyon idegesítő dolgokról nem beszélve, hogy egy szövegben nem képes kijelölni két különböző szót, mert ezt a rendszer már nem tudja.

    A MacOS, csak annak Just Works akinek nincs igénye, egy informatikust a halálba kerget a butasága, és az, hogy amit a Linux csípőből tud, na azt itt vért pisilve oldod meg, és csak külső programokkal. Szóval annyira nem jó a MacOS.

    A Frissítésekről nem beszélve, ami röpke 30 - 50 perc. Egy Linux 3 perc alatt frissül, még egy verzió váltás sincs 30 perc, nemhogy egy sima update. Arról nem beszélve, hogy ma már nem nagyon láttam olyat, hogy akár a VMware Workstation is kernel modulokat keresgélne, mert automatikusan forgatja le egy Mint. És ha valami baj lenne, akkor a Linuxokat 2 nap alatt befoltozzák a MacOS-t meg vagy igen vagy nem. Szóval a kettő elég messze van egymástól.

    Ha imádod az egeret, és hajlandó vagy pöcsölni vele, akkor a MacOS a Te rendszered, ha viszont esetleg akár egy ctrl+c,ctrl+v billentyűzet kombinációt akarsz használni, na a command billentyűt ennél szarabb helyre nem tehették volna.
    Külön van a ctrl, külön a command, és külön az option. Ez azért fasza, mert ezt egy bármilyen nem 25 éve tervezett rendszer ma megold egy billentyűvel. Ezért mondom, hogy az Apple nagyon kapálózik, hogy hajazzon egy modern oprendszerre, mint pl a Linux Mint. de nagyon nem megy nekik. Igaz fut rajta a Photoshop! Szóval valamit valamiért.

    Arról nem beszélve, hogy sebességre és kompatibilitásra, a Mint elveri. Stabilitásban is hozza a MacOS szintjét, én még Mint-et MacBook minőségú hardveren nagyon nem láttam szétfagyni (HP EliteBook).

    Amiért megvettem ezt a gépet, mert valóban hangtalan, és tényleg annyira van gyors, hogy egy napot is kibír, anélkül, hogy tölteni kelljen,

    De azért ha ilyen gép lenne PC fronton, akkor kellene a töknek a MacOS....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • .:ZS:.

    senior tag

    válasz doc #174 üzenetére

    Nem akarok vészmadárkodni, de szerintem ne innen próbálj meg nyugdíjban menni. Nem látok sok jövőjét a linuxnak desktopnak enterprise környezetben, amikor még egy macbook is olcsóbbra jön ki havi szinten mint egy ócska HP laptop+Linux kombó :DDD

  • hallador

    addikt

    válasz doc #172 üzenetére

    Én Mint-en használok pl Type II virtualizációt, és nem ritkán 6-8 VM fut a gépen, ami nem csak a memóriát, hanem a processzort memóriát, háttértárat, de a networdot is tekergeti, ha itt Nam fagy szét a Mint, akkor nem nem tudom hol?
    A Mac-en nem menne ez, mert egyrészt nem tudja, másrészt, meg az M1 nem tud 16 GB memóriánál többet kezelni, ezért erre sem alkalmas.

    mondjal mar nehany peldat legy szives, mert en 15 ev alatt nem talalkoztam ilyen kombinaciokkal (leszamitva a fent emlitett screenshotot). Egyebkent ha nem tetszik valamelyik shortcut, nyugodtan atallithatod barmelyiket

    COMMAND + OPTION + H —> Hide Background APPs
    COMMAND + OPTION + H —> Minimalize Background APPs
    COMMAND + OPTION + W —> Close Background APPs
    CTRL + COMMAND + Q —> Lock Screen
    SHIFT + COMMAND + Q —> Logoff User
    PrintScreen: COMMAND+CONTROL + SHIFT + 3,4,5
    Force exit freeze app: COMMAND + OPTION + ESC
    Log Off Current User: COMMAND + SHIFT + Q
    New Folder: COMMAND + SHIFT + N
    DELETE: COMMAND + DELETE (Tehát nincs Delete billentyűzet)
    < —> SHIFT + OPTION + Y
    > —> SHIFT + OPTION + X
    # —> SHIFT + OPTION + 3
    * —> SHIFT + OPTION + ,
    Macen ezt megoldottak egyszeruen: a COMMAND billentyu
    :D Ja...
    Nem tudom, ezek Minten szerintem nem ennyire elbonyolítottak! Tehát ha jól értelek, akkor a command felett van közvetlen három billentyű x,c,v az jó helyen van? Összetömörítve? Nem tudom Te eddig egy kombinációt mondtál, ami kényelmetlen lehet, de valójában a magyarázatod, egyedül a MacOS-re kihegyezve valid, mindenhol máshol egyszerűen szar. Ennyi, hisztizhetsz, hogy szerinted mennyire jó, nem az. Ez a Just Works, meg ilyen fasza duma, csak nem igaz. Félre ne értsd megmagyaráztad, de ettől nem lett jó!
    Az is jó duma, hogy át tudom állítani, csak utána minden máshol lesz, és lehet vele szenvedni...

    Mit ertesz 'sebesseg' alatt? Hogyan hasonlitottad oket ossze? Szerintem manapsag mar nincs ertelme arrol beszelni hogy egy oprendszer 'sebessege' milyen, az teljesen az alatta levo vastol fugg.
    A 'kompatibilitast' meg nem ertem... Mivel valo kompatibilitasrol beszelunk?

    Miben veri el? Én System engineer vagyok, Mindenben. A terminálja mindenre is használható, ameddig a ZSH azért hmmmm. Hát kevesebb dologgal lesz kompatibilis, mint a bash. Persze be lehet állítani mindenre környezeti változót, meg akinek hat anyja van.
    Arról nem beszélve, hogy mi azért eléggé használunk bemutatókra pl virtuális gépeket, ma az M1 ebből a szempontból igen gyenge. A memória semmi, max 16 GB amire ma semmire nem jó, az M1 processzor, meg "önmagába redundáns", de ugyanannyi dologgal is komaptibilis magával. Ja hát ez nem a MacOS hibája, de azért igencsak korlátozza azokat, akik esetleg egy értelmesebb oprendszeren dolgozik. A Linux simán leveri ebben a MacOS-t. Persze ott a kép manipuláció, a videó szerkesztés, valamint a DevOps, de ott már sántít amire igazából még ok, de azért ha jobban megnézem 10-ed annyi program fut rajta mint egy Mint-en, és 1000-ed annyi mint egy Windows-on. Sebességben meg semmit nem hoz egy Minthez képest.
    Amiben OK, hogy az M1 processzor tényleg nagyon nagyot üt... Meg, hogy nincs ventillátor, és tényleg bírja egy napot.

    Akkor ennyi erővel én is mondhatnám, hogy a MacOS miért csak Mac-en támogatott? Szerintem a Windows nem stabilabb, mint egy Linux. Sőt. Ha egy Windows-t annyira megterhelek mint egy Mint-et, akkor a Windows használhatatlanná válik, mert belassul. Arról nem beszélve, hogy a Vírusirtó a frissítési mechanizmus, és a többi miatt a Windows-ok sajnos nem nyújtanak azon felül sokat, hogy bömböl a ventilátor.

    Nyilván meg akarom tanulni a MacOS-t nekem ez tanulás, de mondjuk olyat, hogy Just Works meg nem.
    Az olyan dolgok, hogy:
    A Billentyűzete azért eléggé messze van egy komolyabb üzleti géptől. Kopog öblös hangja van, lehet érezni, hogy nem sokat költöttek az ergonómiára a fiuk. Ez volt a legolcsóbb. Azért egy EliteBook, Latitude 7/9000 elveti nem kicsit billentyűzetben.
    A touchpad nagy, de semmivel nem jobb mint egy komolyabb business gépé, ezek ilyen a múltból itt maradt urban legendek. Ma egy EliteBook touchpad pont ugyanazt és ugyanúgy tudja mint az Apple. Soha nem fogja helyettesíteni a fizikai egér gombokat, mert annyira nem jó.
    A gép alatt lévő csúszás "segítők", mert olyan kemény műanyag van a gép alatt, hogy egy bármilyen 100 000 Ft-os notebook megirigyelhetné. Csúszkál össze vissza az AIR, azért ennyiért lehet, hogy beleférhetett volna egy csúszásgátló műanyag is, de itt is mint a billentyűzetnél sikerült spórolni.
    A Hangja sokkal jobb, mint egy business gépé, de egy consumer eszköz legyen is jobb, mert erre van tervezve.
    A Kijelzője sokkal jobb, mint egy drága notebooké, azért egy Dreamcolort nem ér utol, de ennyi pénzért parádés. Az tény. Az annyira nem tetszik, hogy a kijelzőn annak tükröződése miatt minden meglátszik. De a kilejző minősége ezért kárpótol.
    Munkára biztos, hogy nem Mac-et vennék, mert arra nekem nem alkalmas nekem. Egyszerűen idegesítő az operációs rendszer.

    A minősége alapvetően elég jó, nem jobb mint egy komoly üzleti gépé, de megállja a helyét azok mellett, használhatóságban már nem egy liga.

    Az M1 proci meg parádés, már ha épp létezik rá olyan program amire szüksége van az embernek, mert ha nem, akkor az M1 épp nem jó erre.

    Amire gyártották (otthoni használat) annak viszont a tetejét képviseli. Tehát az XPS, vonalat hozza.Ottonra nem kell semmilyen speciális szoftver, ott az M1 briliáns, minden másra meg ott van a Linux. Én csak tanulni vettem. Erre szuper.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • válasz doc #188 üzenetére

    Ezzel egyet értek én is (mármint, hogy mindenkitől azt hallom beleértve azokat is, akik nem szeretik, hogy a touchpadja a legjobb). Lehet csak félreértem, de szerintem csak a touchpad-ek között. Sokkal szívesebben használom a lenovo laptopon lévő trackpadet. Nekem kényelmesebb, hogy nem kell az ujjaimat a billentyűzettől elvenni és még alá is van támasztva a csuklóm.

    A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

  • hallador

    addikt

    válasz doc #189 üzenetére

    MINDEN oprendszerre igaz hogy ha elotte nem hasznaltad, akkor meg kell szokni. Akar Windowsrol valtasz Linuxra, akar Linuxrol Mac-re, ez pontosan ugyanugy mukodik. a Just Works meg... lentebb kiveseztuk

    Na látod, leírtad amit én, csak azt nem értem nálatok, hogy miért gondoljátok azt, hogy ha leírod amit a másik ezzel elismerve, hogy igaza van, majd úgy állítod be, hogy te írtad volna. Ebbél te még meg tudsz élni, nem csoda, hogy ott tart az az ország ahol :D

    Aztán összekevered az M1 memórikezelését a Pro-val? Ennyire sötét nem lehetsz én ilyet nem írtam.

    Annyira bizonyítani akarod a nem létező igazad, hogy már össze vissza írkálsz minden hogy megtévezd a hozzá nem értőket, csak itt Te nem értesz hozzá, és nyomod a süket szoveget.

    A memória semmi, max 16 GB amire ma semmire nem jó, - tehat vettel egy Toyota Yarist, es azon hisztizel hogy lenyomnak a Porschek az autopalyan? :D Igen, ahogy irtam, az M1 a jelenlegi Apple felhozatalban az abszolut low-end belepo szint. Ha tobb memoria kell, akkor annak megfelelo platformot valassz. Az en uj MacBook Prom 32GB RAM-mal erkezik, kerhettem volna 64-gyel is, de az nekem itthonra felesleges.

    Tehát te egy évvel ezelőtt vettél egy Pro-t amikor csak M1 volt :D Te nagyon magy mágus vagy mester! Ha jól gondolom, téged tertanak fel troll-nak ha már nincs mit írni.

    A Mac-en nem menne ez, mert egyrészt nem tudja, másrészt, meg az M1 nem tud 16 GB memóriánál többet kezelni, ezért erre sem alkalmas. - marmint MIT nem tud a Mac szerinted? type 2 virtualizaciot? de, tudja. Vagy egyszerre 6-8 VM-et futtatni? De, tudja.
    Az alap M1 valoban nem tud 16 GB-nal tobbet kezelni, mivel az az abszolut low-en architektura.

    Tehát szerinted? Az M1 amikor kijött, mert én akkor vettem, low end volt, és még egyszer Te mit vettél volna, amikor csak ez volt.

    hat, nem vasarlas UTAN kene megnezni hogy amit vettel azon mi fut :D

    Én nem te vagyok, megnéztem, mint mondtam én tanulni vettem a MacOS erre is jó. Nem sok mindenre. Meg akartam tanulni, sikerült, de ennyi. De ideális annak aki nem akar semmi olyat ami nem speckó.

    Ha pedig valakinek más a véleménye mint a Mac felkent fő trolljának még nem lesz a MacOS egy jó rendszer.

    Az pedig tényleg a legallja, hogy képes vagy valakit minősítgetni, mert ez a fabalta MacOS nem tetszik neki. Ebből is látszik, hogy Te igazából egyik rendszert sem ismered, megszoktad ezt a MacOS-t aztán ha mást eléd raknak, akkor csak a fikázásra telik. Na erről ennyit....

    Ugye a Just Works nem igaz, Te azt állítottad, hogy az. Hazudtál. Ilyen ez.... :R

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák