Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz .:ZS:. #173 üzenetére

    Egy enterprise környezetbe illeszkedő Linux distro fenttartása iszonyatosan drága. - En most lenyegeben ebbol elek, ugyhogy nem banom :DD

  • hallador

    addikt

    válasz .:ZS:. #173 üzenetére

    Igen a RHED, és a SLED valóban sokkal többe kerül, és nem is használják sokan.
    Igen erről van szó, a Windows nagyon jó, ha van elég lokális erőforrás, pontosan, azaz nem notebookot használsz, akkor valóban jó. Amint notebookot használsz a Windows öszvérré válik. Ha csak nem 1 milló környéki workstationról van szó, ami még csak csak hozza azt amire szükség is lehet.
    Enterprise környezetben a Windows lesz a legolcsóbb. ez ok, ha elviseled a hülyeségeit, én nem viselem el. Röviden ennyi.
    A WSL2-t pedig nem szeretem, mert szerintem soha nem fog helyettesíteni egy Linuxot. Mert nem.
    Az MS valóban nagyot lépett előre a Desktop szinten, de valahogy nagyon nem tudtam megszokni pl a W11 erőforrás használatát.
    Munkára nálam marad a Mint. Minden másra meg jó lesz a MacOS. Szórakozni kiváló, hozzátéve, ha lenne ilyen teljesítményű processzor ami ennyit fogyaszt PC fronton azt használnám Linux-al. De nincs.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz .:ZS:. #175 üzenetére

    A másik, hogy nálunk hp van úgy 13 000 db. Eddig bevált, szóval mindenkinek más a tapasztalata, de hogy ócska lenne... Persze persze...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz .:ZS:. #181 üzenetére

    Tehát ha jól értem, akkor olyan gépeket vett a cég, ami nem arra való, amire használják? Vagy?
    Nálunk nem vesznek pl fejlesztésre EliteBook-ot, erre való a ZBook.
    A rossz hír ez, hogy neked nem ez EliteBook-al van bajod, hanem a kategóriával. Ugyanis, az összes olyan notebook amit nem arra használnak amire való, az így fog viselkedni.

    Ugye az EliteBook tipikusan irodai gép, nem fejlesztésre, és egyéb komolyabb munkára való.
    Aztán pl azért nem gondolom, hogy átlag Linux felhasználás mellett ilyeneket csinál egy notebook. Ez akkor van, ha nem asztalon használjátok, hanem az ágyban stb.

    Hozzáteszem, ha nálam pl amit írtam 6-8 VM fut és akkor sem csinál ilyet, akkor vajon mire használhatják, és hogyan, ha ennyi gép ilyeneket csinál... Azaz keményen tekergetve van a gép.

    Nálunk a gépek 30 %-t ZBook-okra cserélték, pontosan az olyan problémák miatt, hogy a fejlesztők a Home Office nak köszönhetően mindent csináltak, csak nem úgy használták a gépeket, amire gyártották.
    És előírták, hogy a gépeket asztalon, nem napon hagyva és úgy kell használni, ahogy elő van írva. Mit gondolsz mi történt azóta volt ugyan ilyen probléma, de kb 1-2. Az azelőtti 10 - 12 / évvel szemben. Ugye ilyen gépszámnál ez még benne van a hibaarányban.

    Arra a PWM cicergésre gondoltál ami a Dell csúcs gépekben már 15 éve ott van? :D

    A másik amit én nem értek, de nálam van a probléma tuti. Miért használ egy ekkora cég Linux-okat, ha nem tudja akarja nem cél a gazdaságos üzemeltetés? Miért nem Windows-t használnak? Csak azért mert ki az a hülye, aki arra költi a pénzét, ami nem gazdaságos hosszútávon.

    A Google de több nagy cég is saját Linux disztrót fejlesztett pl akkora fejlesztő számnál megérheti.

    Hozzáteszem, ha egy Mac-et úgy használsz, mint amit leírtam, akkor a MacBook Pro/Max is elkezd majd púposodni, mert csodák nincsenek. Az AIR nem mert ennek meg más a lényege.

    Ha rossznak találtad az EliteBook-ot, akkor majd a Mac-nél az átlagos billentyűzet, a dedikált egér gomboktól mentes touchpad, a mindent lehet elölről tanulni, mert mocskosul idegesítő, hogy minden máshol van, de legalább semmire nincs dedikált billentyű, de legalább vannak idiótábbnál idiótább logikától minden szinten mentes kombinációban.

    A Just Works az akkor igaz, ha internetezel a géppel, minden más esetben lehet minden 0-ról tanulni. Ezt nem szokták megemlíteni a kollégák.

    Jelen pillanatban egyedül az AIR ami megéri (passzív nem hangos nem melegszik, sokáig bírja.), a Pro/Max nem hoz a sebességen felül semmit, de legalább van benne 2 ventilátor is ami ugyanúgy fog bömbölni egy év múlva, mint a Windows-os EliteBook. Mert ugye csodák nincsenek.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz .:ZS:. #183 üzenetére

    Erről mi is tudunk, de nálunk nem voltak ilyen problémák, vagy szerencsénk volt, és nem jött elő, vagy user error. Ez érthető, na de erre ha jól emlékszem, akkor a HP elég hamar javította. Nálunk ilyen hiba miatt nem voltak ekkora problémák.(Hozzáteszem ez a probléma nem csak a HP-nél fordult elő, hanem a Dell-ek is csinálták, és a Lenovo.-k is, persze ez nem menti fel a rossz BIOS-t.)
    A Linux kérdésben pedig OK, ez kb így van ahogy írod, ebben egyetértünk. A Linux annak való, aki együtt tud élni vele, a Linuxot is tanulni kell mint a Mac-et. De a Windows-t is, ha Mac.en szocializálódott valaki. Hét ez ilyen.
    Amúgy igezed van, OFF ez a téma már. Azért jót beszéltünk.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • doc

    nagyúr

    válasz .:ZS:. #175 üzenetére

    Koszi az aggodast, de nem kell :D Mac-re is aruljuk a termeket, ami azt illeti, ha az ugyfelek MacBookra valtananak, en kimondottan orulnek neki, sokkal egyszerubb lenne tamogatni mint a tobb evtizedes Linux disztrokat. Vannak ugyfeleink akik peldaul meg Centos5-ot (!!) hasznalnak, vagy IBM 390-es servereket. Nem egy gyorsan adaptalodo szegmens :D Az meg hogy egy laptopokbol allo geppark mennyibe kerul, az emlitett ugyfeleket teljesen lenyegtelen, meg a kerekitesi hiba szintjet sem eri el naluk :)

  • válasz .:ZS:. #195 üzenetére

    Pöcökegérre reagálva: céges L470-m van. Önálló életet él. Már rgé elengedtem, de még az egér megy. Cseréltettem is már emiatt is. A csere darab is ilyen "jó". Kár érte, mert a következő szerintem nekem is egy air lesz (remélem az újra is visszakerül a magsafe töltő).

    Kollégák esetében látom, hogy a "bika" laptopokról lassan ugyan, de kezdenek áttérni az ultrabook vonalra (könnyű, hosszú üzemidő, csendes). Cserébe akinek kell az értelmes teljesítmény, annak van egy erős desktop gépe (mint nekem is).

    Igazából egy 16"-os macbook air magsafe porttal lenne számomra ideális (itt most elengedtem, hogy mennyibe is kerülne).

    A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

  • hallador

    addikt

    válasz .:ZS:. #195 üzenetére

    Egyetértünk erre való, és a pöcögegérben is.
    MInőségben tényleg nagyon frankó az AIR. Meg hangtalansága, akkuja, és amúgy nagyon fasza gép lett. Az oprendszere nálam nem nyert, de azért nem dobom ki.
    Amire kell arra jó! OTTHON! Mondjuk németül tanulni, meg magammal hordozni, netezni, töltő nélkül, erre vettem. Semmi több! Munkára hát....

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák