Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .:ZS:.

    senior tag

    válasz theboobaq #26 üzenetére

    Egy teljesen integrált gép is sok esetben javítható lehetne. Persze valamelyest drágább lenne, mert szakember és megfelelő berendezések kellenek hozzá, de az már egy korrekt tradeoff lenne, hogy megkapod az integráltság minden előnyét, cserébe ha javítani kell, akkor nagyobbak a költségek. Ehhez persze az kéne, hogy az Apple elérhetővé tegye a sematikus rajzokat és főbb komponenseket egy megfelelő szerviz számára (pl egy M1x proci.)

    Többek között erről szól a "Right to repair". Érdemes Louis Rossmann nevére rákeresni Youtube-on.

  • .:ZS:.

    senior tag

    válasz hallador #167 üzenetére

    Érdekes, hogy azonos témában, emberek mennyire másképp látják a dolgokat, de ez persze teljesen rendben van :)

    10+ éve dolgozom aktívan linux környezetben a kernel szinttől a cloud native app fejlesztésig. Számomra a stabil és használható linux ott szűnik meg, ahol egy akármilyen desktop környezet képbe jön. Azt szoktam mondani, hogy a Linuxnak egyetlen használható falhasználói felülete van az pedig a bash. Nem is kell több. Régen volt egy jó Linux desktop környezet ami gyors, stabil és funkcionalitásban köröket vert a korabeli macOSre és Windowsra, ez volt a Gnome 2.x amit a Gnome 3-al gyakorlatilag kivégezték és ezzel szinte a teljes Linux desktopot is.

    A Microsoft pedig nagyon nagyott lépett előre a fejlesztők felé a WSL2-vel és a Visual Code-al. Rendkívül kényelmesen és jól használható kombináció ha van elég lokális erőforrás. De önmagában a Visual Code elég egy sima laptopon, ha van egy távoli SSH elérésű Linux szerver és máris megoldott, hogy Windowson nézem az Outlookot, fut a Visual Code szintén natívan windowson, de valójában egy linuxon debuggolok. Ennek ellenére én is most Macbook irányba mozdultam munka fronton és pont az általad említett HP EliteBook miatt. Csak annyit mondanék, hogy szégyen amit a HP csinál ezen a fronton...

    Illetve csak egy kis bónusz: Egy enterprise környezetbe illeszkedő Linux distro fenttartása iszonyatosan drága. Láttam olyat, hogy a monthly sw operations fee-je egy céges linuxnak 25x drágább volt mint a Windows és ebben benne volt a Windows licensz költsége is...

  • .:ZS:.

    senior tag

    válasz doc #174 üzenetére

    Nem akarok vészmadárkodni, de szerintem ne innen próbálj meg nyugdíjban menni. Nem látok sok jövőjét a linuxnak desktopnak enterprise környezetben, amikor még egy macbook is olcsóbbra jön ki havi szinten mint egy ócska HP laptop+Linux kombó :DDD

  • .:ZS:.

    senior tag

    válasz hallador #180 üzenetére

    Szerk: Szó sincs RHED,SLED-ről. Sima ubuntu alapú rendszer amit komplett teamek heggesztenek, hogy beilleszthető legyen egy igazán nagy enterprise környezetbe.

    Hmm, nálunk szerintem annál is több van. Nem tudom nem ócskának hívni azt, ahol globális cég szinten kell korlátozni a max töltést mert púposodik az összesben az akkumulátor illetve konkrétan gyulladt is ki példány. És nem, nem túlzás, tényleg mindegyikben felpúposodott. Emellett kénytelen volt a cég kiadni figyelmeztetést hogy senki se hagyja a laptopját felügyelet nélkül töltőn.(Nyílván, mert kvázi baleset és tűzveszélyes).

    Emelett már csak hab a tortán, hogy a pwm vezérelt fényerőszabályzást sikerült úgy megoldani, hogy a pwm frekvencia áthallással cicereg a hangszórón ha nem full fényerőn megy a kijelző. Csendes környezetben iszonyatosan irritáló. Ez az EliteBook.

    Ez nálam az ócskábbnál is ócskább kategória. Ilyeneket a legolcsóbb budget laptopokban sem láttam.

    [ Szerkesztve ]

  • .:ZS:.

    senior tag

    Nagyon off lesz már a topik, de pontosan úgy és arra lettek használva amire valók. Irodai gépként. A fejlesztők sem ezeken fejlesztenek hanem távoli elérésű build szervereken. A probléma az volt, hogy a HP hibás BIOS-al adta ki ezeket a gépeket, rossz volt a töltés vezérlés. Ezért az összes gépben tönkre ment az akkumulátor. Később a HP ezt el is ismerte, és adott ki javítást, de ekkorra már a teljes flottábban veszélyesen degradálódtak az akksik. Emiatt gyakorlatilag az összes akksit cserélni kellett. Addig amíg ez a procedúra nem zajlott le, amit nem kell mondanom hogy ilyen nagyságrendben nem napokról vagy hetekről beszélünk addig mindenkinek együtt kellett ezzel élni.

    A linuxra visszatérve ez pedig mind céges politika kérdése. Egyszer régen bevezették, amikor még olcsóbbnak tűnt. Aztán az MS költségei drasztikusan csökkentek, emiatt már nem versenyképes. Ma már csak a “hívőknél” maradt a linux desktop, mert egyelőre nem akarják őket “felzaklatni”. Mindenki mást finoman kérnek, hogy lehetőség szerint ne azt válasszon :))

  • .:ZS:.

    senior tag

    válasz hallador #194 üzenetére

    A "trackpoint" vagy ahogy mi szoktok hívni "pöcök egér" valóban egy nagyon jó dolog, ha valaki megszokja, de sajnos egyre kevesebben akarják megszokni. Speciel amióta EliteBookom van én is leszoktam róla, inkább hurcibálom az egerem. Volt szerencsém kipróbálni, használni mindhárom nagy gyártó (HP, Lenovo, Dell) megoldását. Azért látszik, hogy ezt eredetileg az IBM találta ki, úgyhogy ebben még mindig a Lenovo a király. A másik kettő fasorban sincs.

    Azzal meg vitatkoznék, hogy az M1 mire elég meg mire nem. Nálunk speciel most a fejlesztők is M1 Airt fognak kapni, már aki macet választ. Csak ott jön majd szóba a pro, ahol kell a GPU is.

    Arra, hogy citrixel belépj egy remote linuxra desktopra (csak mazoistáknak) vagy Visual Code+remote SSH-val fejlessz remote linuxon, mellette menjen a Teams, az Outlook, meg a böngésző és néhány SSH kapcsolat, bőven elég egy M1 air. Cserébe néma és az is marad. Nem úgy mint az EliteBookom ami 3,5 év után már olyan mint egy Mig29-es akkor is ha a Teamset megnyitom :))

  • .:ZS:.

    senior tag

    válasz kleinguru #196 üzenetére

    Nekem nem volt szerencsém az L szériához, de volt munkahelyemen, néhány kolléga már azt kapott és nagyon nem szerették. Sajnos az volt az "olcsósított" Thinkpad. Nekem x széria volt, x220, x260, az ugyanaz (volt akkoriban) mint a T széria, csak 12.x méretben. Ott ilyen gond nem volt. Azok a gépek elpusztíthatatlanok voltak. Amikor lejárt a kihordási idejük, sok kolléga megvette őket, biztos vagyok benne, hogy a mai napig mennek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák