Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz kleinguru #164 üzenetére

    Konkret peldat? Huhh, ez nehez... Nagyon elcsepelt, de tenyleg 'just works'. Nem kell vele szenvedni, patyolgatni, mukodik es kesz. Ezzel szemben a Linux meg mindig a 20 evvel ezelotti allapotanal tart, amin pl dolgozom es a terminalon kivul nem is megy rajta semmi (az ablakkezelon kivul) a multkor egy szo nelkul fogta magat es osszehalt, kidobva a login screenre (termeszetesen normalis session management nincs, mig MacOS-en egy ujrainditas utan nagyjabol eszre sem venni hogy volt reboot, meg a terminal fuleit es historyjat is helyreallitja, addig itt ehhez szenvedni kell, es akkor sem lesz tokeletes).
    A Windows sokkal stabilabb mar mint volt par eve, de itt is elofordulnak bugok a mindennapi hasznalat soran, raadasul mindig mindenhez ujra kell inditgatni, ami tiszta rohej... Az Application Store-ral, a multidesktoppal, az ablakkezelessel es a hasonlo fejlesztesekkel jo iranyba indultak el (az most mas kerdes hogy mindezek a Linuxnal es a Mac OS-nel mar evtizedek ota megvannak), es erosen nott a hasznalhatosaga, de meg mindig rengeteg aprosag van amitol egyszeruen kenyelmetlen lesz... Azt szoktam mondani, oreg vagyok en mar a sz*pashoz, nekem a gep az mukodjon. Ahogy felnyitom, azonnal, ha lecsukom, azonnal aludjon el (ne kelljen vele 2-3 percet varni mig leall a procihuto, mint a mostani windowsos gepemen), a ketto kozott pedig mindig mukodjon roccenes nelkul.

    [i]"nálam a monitoron egymás mellett vannak megjelenítve az appok "[/i] - ezt szerintem mindharom jelenlegi desktop OS tudja, bar erdekes modon szerintem a MacOS-ben jelent meg utoljara (marmint gyarilag beepitve, 3rd party megoldas eddig is volt ra)

    [i]Szerintem van amiben az egyik, van amiben a másik OS a jobb.[/i]
    Ezzel egyet tudok erteni :) Ha jatszani akarok akkor PlaySta... ize... Windows :D Ha kenyerpiritotol a betonkeveron at a hatalmas vallalati szerverig mindenhol futnia kell, akkor Linux. Minden masra ott a Mac OS :D

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz kleinguru #164 üzenetére

    Sosem használtam még teljes képernyőn appokat se külső, se belső kijelzőn Mac-en, nekem teljesen értelmetlen.

    Ellenben amit kifelejtesz, hogy tökéletesen skálázódik a desktop macOS alatt. Windows az vicc ehhez képest... notebookon hatalmas fegyvertény hogy tudod állítani a területet amin dolgozhatsz úgy hogy nem cseszi szét az appok megjelenítését, nincs semmi vizuális glitch, működik ahogy kell. Sokkal jobb vele on-the-go produktívnak lenni, 3 kattintás és van egy nagyobb munkaterületed ahová kifér több dolog.

    Szvsz Windows-ban egy dolog jó, a snap, de az meg egy külsős appal is elérhető macOS alatt.

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Új hozzászólás Aktív témák