Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #24845312

    törölt tag

    válasz bambano #27 üzenetére

    Nem, nem gondolom azt hogy van alapja, hanem nem tudom, hogy van-e alapja. Nagyon nem mindegy. Fogalmam sincs, hogy egyes kutak kevernek-e bármit is az üzemanyaghoz, amit nem kéne, vagy sem. Nem állítottam egyetlen hsz-emben sem, hogy igen, de az ellenkezőjében sem vagyok biztos egyáltalán. A kutak által kiadott üzemanyagok között ég és föld a különbség bizonyos kutak esetében, az tuti. Van a nagy átlag, amelyeknél semmi különöset nem veszel észre tankolás után, meg vannak azok a kutak, ahol egyértelműen észreveszi az ember, hogy valami nagyon nem oké az ott tankolt benzinnel. (Persze vannak pozitív irányú eltérések is az átlagtól, ahol olyan benzint kapsz, hogy tényleg már a gázpedál érintésétől is ugrik egyből az autó 5.-ben is.)

    A vezetett km-ek száma lényegtelen is, hiszen ha nem tankolsz a problémás kutak egyikénél sem, akkor úgysem találkozol az átlagosnál jóval gyengébb üzemanyaggal. Ha esetleg jársz majd valamikor Győr környékén, tudok neked ajánlani olyan kutat, ahol a 95-ös benzin esetében garantáltan megtapasztalhatod az érzést az autóddal, amit úgy tudnék a legkönnyebben leírni, hogy kb olyan, mintha vízben próbálnál futni. Ha 700 km-ig tart az ott tankolt tele tank benzin, akkor 700 km-en át csak így fog menni az autó. Minden alkalommal ez van ha ott tankol az ember, és így volt ez már 10 évvel ezelőtt is. Kerülöm is az ott tankolást amíg csak lehet, de azért évente pár alkalom sajnos becsúszik náluk is.

    Való igaz, hogy szokták dicsérni a külföldi (osztrák, német) üzemanyagok minőségét, de nem csak az ingázók, hanem az ott élők is. Persze lehet, hogy ők (is) csak konteóznak. Budapest-Bécs útról nem tudok nyilatkozni, lehetséges, hogy tényleg lejt Budapest fele, és emelkedik Bécs fele annak ellenére is, hogy Bécs tengerszint feletti magassága alacsonyabb, mint Budapesté. (Győr-Budapest-Győr, vagy Győr-Bécs-Győr viszonylatában nem igazán vettem észre különbséget az autóm fogyasztásában.)
    Külföldön (szlovák, cseh, osztrák, horvát, szlovén, olasz, francia viszonylatban) tankolt benzinekkel nekem eddig csak Szlovéniában volt gondom, ott sikerült az egyik kútnál (vagy MOL, vagy OMV volt) olyan benzint tankolnom, amivel 3.-ban padlógázzal ment úgy az autó, mint egyébként 5.-ben kis gázzal. Többször megálltam, megnéztem a kerekeket, guminyomást, kb mintha egy lakókocsit húztam volna, annyira nem ment az autó. Egészen a következő tankolásomig (ami már másik kútnál történt).

    Hengerfejes téma. Nálam amikor hengerfejes volt az autó, kb 25 km-en ment el 1,5 liter víz. Ennek egy része a kipufogón keresztül, egy része meg a kiegyenlítő tartályon keresztül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák