Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz jerry311 #6 üzenetére

    "Most van section 230. Most nem felelősek a feltöltött tartalmakért."
    Én ezt értem. Pont ezzel állítottam szembe azt, hogy ennek ellenére mégis mindenbe beleszólnak. És teszik ezt, hol "nyílt sisakkal", hol pedig sunyi módon (shadowban). Ja, és bármi is történik, jogorvoslati lehetőséged nincs.
    Értem-értem, hogy magáncég, de na. Képzeld el, hogy lenne egy fagylaltozóm, ahová bizonyos embereket nem engednék be. Miért? Mert csak, vagy mert megsértetted a házirendet vagy mert épp nincs rajtad sapka. Szerinted milyen balhé lenne belőle. Lehet be is kéne zárjak. All-in-all, ez szerintem messze nem lehat csupán annyival elintézni - főleg ekkora cégek esetén - hogy mert ezek "magáncégek" ...

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz jerry311 #8 üzenetére

    "Kitilthatsz majdnem bárkit ... Ha kiderül (...), hogy a tiltás (...) törvénytelen módon történt, akkor viszont leküldenek kutyába és rád eresztik a Viagrával kezelt bálnát."
    :) Vagyis amit a Facse, Twitter megtehet nagyban, azt te nem mert hiába tiéd a bolt, a törvény rád vonatkozik (abba most bele se menjünk, hogy ha nem a törvény, akkor úgy neked eshetnek ilyen-olyan emberjogi aktivisták, hogy csak kamillázhatsz) míg a tech. óriásokra kb. semmi.

    #9 Juhaszatti
    " ... de morális annál inkább." - óóó, ezt hagyjuk! Pont le se ...
    Elég csak utána olvasni mit meg nem engedett magának a választások alkalmával pl. a Twitter. Mr. Dorsey szépen bele is mondja a kamerába / mikrofonba, és bűnbánó arccal megígéri, hogy ilyet soha többet, meg egyébként is, csak néhány alkalommal tettek ilyet, meg olyat, de már az érintett account-okat visszaállították, stb. Csakhogy ez az események után X nappal kb. mint halottnak a csók ..

Új hozzászólás Aktív témák