Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • feketebirka

    csendes tag

    válasz Hadeska22 #64 üzenetére

    a lassú boot azért szokott lenni, mert minden hulladékot felraknak az oktatók/diákok/véletlen betérő játékosok. minden reggel kell csinálni image-ről egy reinstall-t, és ennyi. ezt sok (normális) egyetemen csinálják.

    a diákok hozzáállásával ott a probléma középiskolában, hogy van 1-2-3 gyerek, aki általában nagyon ért (a tanárnál sokkal jobban) az anyaghoz. ők a tehetséges gyerekek, akik serdülésük mellékhatásaként halálra szivatják a tanárt. A többi 30 kölök meg ezen röhög, és tanulni viszont semmit nem tanul.

    Az első nyelv kérdése eléggé vallási jellegű szerintem. Sajnos egy 3.5 éves BSc képzésbe nem feltétlen fér bele két programozási nyelv átható megismerése. Az objektum orientált szemléletet szerintem kisebb korban kell elkeldeni nyomatni, pl az excel makro programozás nagyon jó erre. Azért gondolom a C-t jó alapnak, mert arról meglehetősen egyszerű Java-ra, C#-ra vagy C++-ra váltani. De pl Java-ról C#-ra, vagy vissza .. hát nem tudom. Az MIT-n pl python-nal kezdenek (vannak nyilvános kurzusok).

Új hozzászólás Aktív témák