Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    nagyúr

    válasz WinPho #122 üzenetére

    Azért írom Neked, mert logikailag ide köthető, de általános lesz a mondanivalóm.

    Az utóbbi időben világszerte divat lett, hogy a régit váltsuk le, a régivel nem kell törődni. Ez a technikai világtól az élelmezésig mindenütt jelen van. Ennek hatására akarunk a másik fölé kerülni a nagyobb és haragosabb kinézetű autóval, holott csak az utca végén lévő oviba kell a gyereket hóesésben vinni (meg napsütésben is, hogy mindenki lássa az autót). Ez egy trend. Aki ennek bedől, az vásárol és belehajszolja a családját is, aki meg nem, az nem.

    A valóság az, hogy környezetünket nem a fenti fogyasztói társadalomra, hanem az értékmegőrzőre kéne átállítanunk. Ez nem az új elvetését jelenti, hanem azt, hogy a feladat határozza meg hozzá az eszközt. Most ez úgy néz ki, hogy az eszközt kötelezően le kell cserélni, holott a feladathoz esetleg nem is jó! (Egy példa: adatmentésben a DOS a legjobb platform míg Win akármi alatt ugyanaz a feladat sokkal bonyolultabb, nagyobb eszközöket és technikát kíván.) Pontosabban meghatározva, egy terméknek van egy életciklusa. Ma a gyártó határozza meg ennek időtartamát, holott ezt a felhasználóknak kellene.

    A fentivel szorosan összefügg, hogy a multi minden esetben a gyártással köti össze a munkahelyek teremtését. Ez centralizációt jelent a legtöbb esetben, mert a munkák sok része helyhez kötött. Viszont az emberek igényeit és munkáját másik modell alapján is lehet biztosítani. Ez a gyártok, és szervizt biztosítok. Ha egy terméknek a szervizelhetősége jó, az munkát biztosít sok-sok szakembernek. Ezzel a termék életciklusa megnövelhető, a szervizhálózat miatt munkahelyek biztosíthatóak. Divatosan a termék ökológiai lábnyoma így csökkenthető. Erre a válasz ma az, hogy újra feldolgozzuk, és új terméket készítünk. Igen, ez igaz. A gond az érvelésben az, hogy így csak gyártás van, szerviz nincs, ezzel sok ember kiszorul a munkahelyekről, valamint az újrahasznosítás és új gyártása több energiát, vegyianyagokat kíván, így a termék ökológiai lábnyoma megnő. Na ez azért nem annyira publikus.

    A fentiek alapján egy termék kinyírása nem az emberiség, hanem a gyártó cég érdekeit képviseli csak.

    Ezzel együtt amennyiben egy terméket nem támogatok, azt nem értem, miért nem lehet ingyenessé tenni. Akár egy fejlesztési ciklussal eltolva. Vagyis a W2k már régen kifutott, sehol semmi nincs hozzá. Ugyanakkor sok gyereknek, szegényebb embernek (és itt nem csak kis hazánkra gondolok, hanem az egész lasztira ahol élünk) legalitást biztosítva tanulást, megélhetést adhatna. Ez jelentős mértékben az új piacát nem rombolná, ugyanakkor az emberiség felemelkedését, emberségességet biztosíthatna.

    Nem vitaindítónak szántam, így nem is kívánok válaszolni a későbbiekben, ugyanis ez a meglátásom, szerintem ez a kiút számunkra.

    Van egy régi vicc:
    Idős hölgy mondja az ifjúnak:
    - Gyere, légy velem, és csodás fiatal lyányka leszek!
    Megtörténik, mire az ifjú:
    - De nem történt semmi öreganyám!
    Válasz:
    - Ó, te még hiszel a mesékben?

    Hát igen. Én még szeretnék hinni benne, hiába kaptam az élettől már emiatt. Igen, le merem írni, mert mindig fel tudtam állni, és nem változott az elképzelésem.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Új hozzászólás Aktív témák