Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    nagyúr

    válasz WinPho #122 üzenetére

    Azért írom Neked, mert logikailag ide köthető, de általános lesz a mondanivalóm.

    Az utóbbi időben világszerte divat lett, hogy a régit váltsuk le, a régivel nem kell törődni. Ez a technikai világtól az élelmezésig mindenütt jelen van. Ennek hatására akarunk a másik fölé kerülni a nagyobb és haragosabb kinézetű autóval, holott csak az utca végén lévő oviba kell a gyereket hóesésben vinni (meg napsütésben is, hogy mindenki lássa az autót). Ez egy trend. Aki ennek bedől, az vásárol és belehajszolja a családját is, aki meg nem, az nem.

    A valóság az, hogy környezetünket nem a fenti fogyasztói társadalomra, hanem az értékmegőrzőre kéne átállítanunk. Ez nem az új elvetését jelenti, hanem azt, hogy a feladat határozza meg hozzá az eszközt. Most ez úgy néz ki, hogy az eszközt kötelezően le kell cserélni, holott a feladathoz esetleg nem is jó! (Egy példa: adatmentésben a DOS a legjobb platform míg Win akármi alatt ugyanaz a feladat sokkal bonyolultabb, nagyobb eszközöket és technikát kíván.) Pontosabban meghatározva, egy terméknek van egy életciklusa. Ma a gyártó határozza meg ennek időtartamát, holott ezt a felhasználóknak kellene.

    A fentivel szorosan összefügg, hogy a multi minden esetben a gyártással köti össze a munkahelyek teremtését. Ez centralizációt jelent a legtöbb esetben, mert a munkák sok része helyhez kötött. Viszont az emberek igényeit és munkáját másik modell alapján is lehet biztosítani. Ez a gyártok, és szervizt biztosítok. Ha egy terméknek a szervizelhetősége jó, az munkát biztosít sok-sok szakembernek. Ezzel a termék életciklusa megnövelhető, a szervizhálózat miatt munkahelyek biztosíthatóak. Divatosan a termék ökológiai lábnyoma így csökkenthető. Erre a válasz ma az, hogy újra feldolgozzuk, és új terméket készítünk. Igen, ez igaz. A gond az érvelésben az, hogy így csak gyártás van, szerviz nincs, ezzel sok ember kiszorul a munkahelyekről, valamint az újrahasznosítás és új gyártása több energiát, vegyianyagokat kíván, így a termék ökológiai lábnyoma megnő. Na ez azért nem annyira publikus.

    A fentiek alapján egy termék kinyírása nem az emberiség, hanem a gyártó cég érdekeit képviseli csak.

    Ezzel együtt amennyiben egy terméket nem támogatok, azt nem értem, miért nem lehet ingyenessé tenni. Akár egy fejlesztési ciklussal eltolva. Vagyis a W2k már régen kifutott, sehol semmi nincs hozzá. Ugyanakkor sok gyereknek, szegényebb embernek (és itt nem csak kis hazánkra gondolok, hanem az egész lasztira ahol élünk) legalitást biztosítva tanulást, megélhetést adhatna. Ez jelentős mértékben az új piacát nem rombolná, ugyanakkor az emberiség felemelkedését, emberségességet biztosíthatna.

    Nem vitaindítónak szántam, így nem is kívánok válaszolni a későbbiekben, ugyanis ez a meglátásom, szerintem ez a kiút számunkra.

    Van egy régi vicc:
    Idős hölgy mondja az ifjúnak:
    - Gyere, légy velem, és csodás fiatal lyányka leszek!
    Megtörténik, mire az ifjú:
    - De nem történt semmi öreganyám!
    Válasz:
    - Ó, te még hiszel a mesékben?

    Hát igen. Én még szeretnék hinni benne, hiába kaptam az élettől már emiatt. Igen, le merem írni, mert mindig fel tudtam állni, és nem változott az elképzelésem.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz ceia #218 üzenetére

    TV tuner? És driver van-ééé 7-hez? Ha nincs, akkor szop@s!

    Dilikutya: Van mikor a meglévő cucc meghatározza mi jó a felhasználónak. Ebben az esetben csak akkor fog váltani, ha ajándékba kap egy TV-t, vagy drivert 7 alá, vagy új tunerkártyát, ami megy 7 alatt. Különben NEM FOG VÁLTANI! Egyszerűen azért, mert nem akar szopni az újabb, korszerűbb, a "mi tudjuk neked mi a jó" rendszerrel. Igen, van mikor a régebbi a jobb.

    Mindenkinek: Lassan átment egymás meggyőzésébe a téma. Pedig itt csak a váltásról volt szó, ami pedig nem minden esetben és nem minden felhasználónak jelent jót. A többségnek igen, de jó lenne, ha a maradékot nem próbálná meggyőzni a túlfűtött számítástechnikusok tömkelege, hogy márpedig akkor is a váltás a jobb neki. Mert nem. Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz Dilikutya #220 üzenetére

    A tunerkártya miatt rosszabb. Ha Ő azokhoz az ikonokhoz ragaszkodik, és nem tudja átvinni, akkor rosszabb. Ha nem fogadjuk el a másik érveit, és látjuk, hogy neki az fontos de mi akkor is magyarázunk, az már nem a másik meggyőzése, hanem kísérlet a másik megváltoztatására. ;)

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #222 üzenetére

    Ezen az alapon az összes légzsák nélküli autó kivonható a forgalomból, mert baleset esetén nagyobb a halálozási arány, így ha a másik volt az okozó, komolyabb büntetésre számíthat. Sőt, az összes 15 évnél régebbi autót, vagy 12 vagy 8 évesnél öregebbet, mert szennyezik a levegőt. Vagy a 150 LE-nél kisebbet, mert nem lehet dinamikusan menni, és akadályozza a többieket, stb....

    Soha nem fogod tudni megmagyarázni, hogy evolúciósan elhaló rendszereken kívül miért KELL váltani, ha valami az újabban nem megy, vagy nem jobb. Ha a tulajdonosnak működik, nem fog váltani, csak ha bekapja a fogyasztói társadalom maszlagját. Úgy is ki fog halni, mert nem lesz hozzá eszköz. Addig az előnyöket fel lehet sorolni, de kényszeríteni nem. Annak más vonalon is lesz hátulütője. A pénztárgépeknél is több vállalkozás rolózott, és nem a fekete vonal, hanem a fejetlenség miatt. Ha ilyenkor valaki azzal jön, hogy több tartaléka kellett volna lennie, akkor elküldöm Borsodba, nézze meg a kényszervállalkozók anyagi lehetőségeit.

    Munkám során sok problémába futok, és tudomásul kell vennem, a felhasználónak más a fontos mint nekem. Megtanultam, nem bírálhatom Őt felül.

    El KELL fogadnunk, hogy akár 98 alól is böngészi még valaki a netet. Valamiért. Biztosan van rá oka. Ne akard megváltoztatni, mert nem lesz jó vége.

    U.i.: Nem fogsz tudni meggyőzni, ne is próbáld.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #225 üzenetére

    A társadalom olyan, hogy mindig más miatt szívunk. Vagy sikerül megbékélni vele és lehetünk boldogok is, vagy nem, de akkor az állandó elégedetlenség megmarad. Ez csak egy lakatlan szigetre való költözéssel küszöbölhető ki. ;)

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz Glenda #269 üzenetére

    Ez igaz. Viszont az XP életben maradása pont nem az új programok, hanem a régi még használtak (esetleg alternatíva sincs a kiváltására) miatt van.

    Ezen kívül arról nem is szólt még senki, hogy sokan még alap XP-t, SP1 vagy 2-t használnak, kitiltott frissítés mellett, régi böngészővel (biztonsági kiegészítések nélkül), esetleg vírusirtó sincs fent. Na akkor ezek mekkora veszélyforrások?

    Igen, van valós rizikója, de ha napra kész vírusirtó, napra kész frissítések (míg lehet....) friss böngésző java flash (napra kész frissítésekkel) tiltásokkal (biztonsági kiegészítők használata) router tűzfal engedélyezése (nem linux bázisú lehetőleg ;) ) mind megvan, valamint nem "kolbászol" mindenhova a felhasználó és nem installál mindent mindenkor, akkor a rizikó a még elfogadható határon belüli. (Szerintem) Munkára használt gép esetén ezek a feltételek meg simán betarthatóak.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #271 üzenetére

    Például. Tudom, fapados.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #275 üzenetére

    Tudtommal a régi unintelligens darabokon még nem. A Linksys is régen saját belső programot használt, majd pár éve váltottak Linux bázisúra. Akkor estek a VPN típusúak árai a felére. (Lehet, hogy ez is már van vagy 5-8 éve. :B - úgy látszik, öreg vagyok....)

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #277 üzenetére

    Igen, minél intelligensebb, annál problémásabb szerintem. Pont ezért a legegyszerűbb "legöregebb" darabokat szeretem.

    Tamás88: A fentiek alapján nem akarok semmit rákötni! Ha van USB egy routeren, akkor az már túl sokat tud nekem. Nem kell. Pont a "butasága" miatt szűr túl szigorúan, "bután". Pont ezért "szeretem" az ilyent.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Új hozzászólás Aktív témák