Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lortech

    addikt

    válasz auth.gabor #285 üzenetére

    Na ja. Senior fejlesztő, vezető fejlesztő pozíció. Nagyon kell ember, nem találnak, 10-et felvennének már ma, de nincs egy se.. stb. Bemész a fejvadászhoz 1 órás pre-screening tesztet írni, ahol elédrak egy idióta tesztet, amit egy felsőoktatásból kieső jobb képességű junior meg tud jól írni, de aminek úgy sok köze igazából nincs a mindennapi munkához.
    Aztán ez alapján elküldenek (ha jól sikerült) a céghez, ahol szintén van egy ilyen papíros tesztkör, egy fokkal nehezebb teszttel, de ha valaki felszívja magát a furfangos teszt feladatokból, akkor megugorja. Itt még nagyobb a szakadék a teszt tartalma és a fejlesztés során a mindennapok során hasznosított tudáshalmaz között. Ilyen tipikus kicsavart tesztkérdések, aminek egyébként lehet, hogy 30 másodperc utánanézni, és soha az életedben elő nem fog jönni, de az a legfontosabb, hogy eszedbe jut-e ott kapásból. Eddig a cégből még nem is találkoztál senkivel csak egy asszisztenssel, aki elkísért tesztet írni. Nehogy egy percet is elrabolj feleslegesen azok idejéből, akik nagyon szeretnének veled dolgozni. Hisz a te időd úgyis végtelen, és ugye te akarsz mindenáron ott dolgozni.
    Én interjúztatóként kb. negyed óra alatt el tudtam mindig dönteni, hogy akarok-e valakivel együtt dolgozni vagy sem.
    Ha sikerült továbbjutni, akkor kapsz egy pszichológiai tesztet, de ez legalább online, otthonról végezhető, aztán behívnak hr beszélgetésre, ahol elmondják, hogy volna még ezen kívül egy-egy telefonos szakmai interjú az xy külföldi részlegekkel, majd ezután egy szakmai interjú a fejlesztési igazgatóval is. Ezen a ponton meg is köszöntem a lehetőséget. Aztán felhívott még a fejlesztési igazgató, hogy miért nem akarok továbbmenni, ő szívesen meghallgatna, elmondta, mekkora frankó a hely, majd elpanaszolta, hogy évente alig találnak pár értelmes embert, gondoljam meg. Majdnem elmorzsoltam egy könnycseppet.

    Másik: magyar nagyreményű startupszerűség. Online teszt, online házi feladat, majd telefonos szakmai interjú, aztán fejlesztési igazgatóval 2! órás személyes interjú, eszmecsere, ahol végig egyértelműen érződött a kölcsönös szimpátia, konkrét napra tett ígéret volt a visszajelzéssel kapcsolatban. Azóta sem hallottam felőlük. Egyik fejlesztő ismerősöm hasonlóan járt velük, bár ő nem jutott el az utolsó körig. Amíg élek, bárki ismerős megkérdez majd az említett céggel kapcsolatban, jó szívvel fogom "ajánlani" neki. :)

    Tudok jópár, egyébként értelmes fejlesztőt, aki nem hajlandó tesztfeladatokat csinálni. Nem azért, mert nem tudná megcsinálni 10+ év fejlesztői tapasztalattal, hanem mert irrelevánsnak tartja és derogálna neki, és nem hibáztatom emiatt.

    A kedvencem az volt, mikor "IT fejvadász" (skillvadász) felhívott, és elkezdtünk szakmázni. Hogy aszondja, Spring megy? Kérdem, melyik verziót használják és melyik része? Hát ő nem tudja, a spring úgy általában, de a megbízó nagyon erőlteti a springet. Hanyasra értékelném 5-ös skálán. Mondok egy hármast, úú, sajnos az oda nem lesz elég, a megbízó magabiztos spring tudást vár el. Oké, viszhall. :D

    [ Szerkesztve ]

    Thank you to god for making me an atheist

Új hozzászólás Aktív témák