Új hozzászólás Aktív témák

  • auth.gabor

    tag

    "Kiemelte, hogy egy informatikus évi 15 millió forintnyi hozzáadott értéket termel..."

    Ugyanez az informatikus hogy tud évi 45 millió forintnyi hozzáadott értéket termelni külföldön?

    És az alábbit egy másik fórumba írtam, de ide is illik.

    Nekem úgy tűnik, hogy kevés kivételtől eltekintve a magyarországi cégek nem innovációval vagy hatékonysággal (aka. startup működéssel) próbálnak versenyelőnyt elérni, hanem azzal, hogy nem fizetik meg a dolgozókat és a legutolsó cseppet is ki akarják facsarni a fejlesztőből... :)

    A másik probléma a rugalmatlanság, ami nekem kicsit HR vagy fejvadász problémának is tűnik... a munkaadók egy része ugyanis nem akar rugalmas lenni. Engem szoktak hetente több alkalommal is fejvadászok hívni, az utóbbi időben azzal stresszeltem őket, hogy rögtön az elején tisztáztunk három pontot:
    - mi a fizetési igényem,
    - nem fogok egy "csak" 1-3 órás tesztet töltögetni és öt körös interjúra járni,
    - hetente 25-30 órát szeretnék dolgozni.

    Ezen a három peremfeltételen a cégek nagyjából 80-85 százaléka azonnal elvérzett. Mind azzal kezdte, hogy nagyon kell a jó szakember, fontos a projekt és szinte azonnali kezdésre van szükségük és mindent megadnak, lehozzák a csillagokat az égből, de...

    - Jónapot, ez egy nagyon fontos projekt, bla-bla-bla...
    - Ok, x forint nettó havonta.
    - Ó... annyit nem tudunk adni.
    - Akkor visszhall.
    - Háde, fontos projekt, meg nagy cég, meg...
    - Visszhall.

    - Jónapot, nagy nevű megbízónknak keresünk tapasztalt architekt kollágát...
    - Ok, érdekel.
    - Akkor a holnap délután fél egykor kellene kitölteni a másfél órás fejlesztői tesztünket.
    - Architekt pozícióba fejlesztői teszt?
    - Igen, mi így működünk...
    - Akkor visszhall.
    - Háde, nagy nevű, ööö, megbízó, ööö, tapasztalt...
    - Visszhall.

    - Jónapot, most induló projektünkhöz keresünk tapasztalt senior fejlesztőt alvállakozói szerződéssel.
    - Ok, érdekel, de van egy saját projektem, ezért hetente maximum csak 30 órát tudok vállalni.
    - Ó... az nem jó.
    - Alvállalkozót keresnek, nem?
    - De igen, akinek jó a munkabírása.
    - Jó a munkabírásom, de csak 30 órát szeretnék vállalni hetente.
    - Az kevés lesz.
    - Akkor visszhall.
    - Háde, tapasztalt meg alvállalkozó meg szerződés...
    - Visszhall.

    ...és még tudnám sorolni. :)

    https://iotguru.cloud

Új hozzászólás Aktív témák