Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Goose-T

    veterán

    válasz cucka #496 üzenetére

    Nem értem, hol bukik az analógiám, mert semmilyen magyarázatot nem adtál rá. Igenis, az Apple az IT-ipar McDonalds-a. Mindketten tudják, hogy mit szeretne a legtöbb ember, és megcsinálják, ennyi. Túl rágós a steak, vagy túl bonyolult a felhasználói felület? Daráljuk össze a marhahúst, hogy a nyugdíjasok és a gyerekek is meg tudják enni különösebb erőfeszítés nélkül, tegyük egyszerűbbé a felületet, hogy a hülyék is megértsék. Semmi jövőbelátás nem volt szerintem Jobs esetében sem, egyszerűen sokkal több energiát fektettek a piackutatásba, mint bármelyik más cég. Ahogy a McDonalds is: megalkotta azokat a kajákat, amik szinte mindenkinek ízlenek, bárhol a világon. Ha így tetszik, az univerzális kaját. Ettől függetlenül még léteznek ínyencek, akik mégis inkább a steaket választják, és valószínűleg ők járnak jobban.

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

  • Zolee11

    senior tag

    válasz dabadab #500 üzenetére

    Igazából csak egy dolgot nem értek: egyes termékeket úgy terveznek az nálad miért egyenlő ezzel: tenylegesen mindennapos gyakorlat lenne.
    Vagy annak amit én írtam, mi köze van az elmélet híveihez?
    Írtam egy példát is, ami konkrétan az apple termékével kapcsolatos. Az is tervezés nélküli összedobált cucc volt? Vagy ez is csak elmélet? Utána lehet nézni, hogy hogy is volt az a csoportos per. Minek is lehetne azt nevezni, ha nem szándákosnak? Jajj bocs elfeledkeztünk az aksiról... vagy csak vegyük a villanykörtét, azt akarod mondani, hogy ennyi kutatás és fejlesztés után, még mindig 1000 órát tud? mikor valamikor kb. 100 éve volt már 2000 2500 óra is. Ez is biztos csak legenda.
    Én semminek nem vagyok a híve, mindig független véleményt próbálok képviselni.

    Egyebkent meg maga a "tervezett avulas" kifejezes hatarozottan teves, hiszen ezalatt az elmelet hivei nem arra gondolnak, hogy elavul a termek, hanem arra, hogy tonkremegy, ami ket kulon dolog.
    Ez így van. Csak ha épp arra keresel rá, hogy tervezett tönkremenetel, akkor csekély találatot fogsz találni. Vagy tévesen van fordítva.

    no brain, no problem

  • vanye

    senior tag

    válasz dabadab #500 üzenetére

    Csodálkozol ezen, amikor az olyan populáris sorozatok, mint a Prison Break vagy akár a 24 mind-mind arról szólnak, hogy bizony létezik egy háttérhatalom, amelyik az árnyékban állva mozgatja a szálakat? S akkor a politikacsinálók erre rímelő kijelentésiről még egy szót sem szóltam. Ez pedig előbb-utóbb mind beférkőzik az ember tudatalattijába.
    A mai átlagnál sokkal több ismeretre lenne szükség ahhoz, hogy az ember tisztán lásson. Ezért aztán többen a könnyebb ellenállás irányába indulnak el. Ez van. Ilyen a humán természet.
    Persze az is igaz, hogy manapság már nemcsak az igaz, ami igaz, hanem (bizonyos esetekben) annak az ellenkezője is. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Stern des Südens!

  • Rickazoid

    addikt

    válasz NathanCullen #493 üzenetére

    Nem az a mesterséges igénykeltés, amikor neked kell egy eszköz konkrét feladatokra és választasz egy arra alkalmas eszközt az elérhető kínálatból. Mesterséges igénykeltés az, amikor valódi szükséged nincs adott eszközre, de a reklámok alapján mégis felkeltik az igényedet rá és azért fogod megvenni.

    Ha úgy vesszük, az IT világa lassan teljesen erre rendezkedik be (az Apple-lel az élen tolják a szórakoztatóelektronika irányába, mintha az egyesítés lenne a cél, ami nem helyes szerintem), főleg hogy az emberek már nem is tudják felmérni az igényeiket megfelelően (hisz a többség nem ért az informatika egyik formájához sem). Bemennek a boltba, mondanak egy összeget amennyit szánnának az eszközre és megkapják az azért kapható legerősebb (rosszabb esetben legdrágább) gépet, vagy egyszerűen választanak szimpátia alapján, ott viszont a pénzt lesz másodlagos, a tudás meg sokadrangú. Viszont mi alapján választ az, akinek igénye van valamire?
    Vegyük a tableteket. Mitől lett szó szerint egyik napról a másikra milliók igénye a tablet? A tabletPC-k nem voltak megnyerőek? Teljes funkcionalitású, univerzális hordozható számítógépek érintőkijelzővel és jobb esetben eltávolítható billentyűzettel. Miért mégis az iPad indította a hullámot? Mert véletlenül pont akkor vált közös igénnyé egy olyan eszköz, ami majdnem tabletPC, csak épp erősen korlátozott a használhatósága hozzá képest (hardveresen és szoftveresen egyaránt), cserébe a kapacitív kijelzőért, és erre az igényre egyedüliként reagált az Apple? Vagy az emberek reagáltak az iPadre úgy, hogy egyszerűen kellett nekik amikor meglátták, mert azzal már ott is tudtak netezni/játszani 10"-on, ahol korábban zenét hallgattak, olvastak vagy "csak" telefonon neteztek/játszottak és eszükbe sem jutott, hogy tényleg kéne nekik még egy eszköz, kéne még valamire elkölteni a pénzüket? Ez egy jó kérdés. És jópár ilyen kérdést vethetünk még fel. Miért van az embereknek igénye egyre több szolgáltatásra? Régen nem voltak a maihoz mért szolgáltatások, mégis költötték az emberek a pénzt, aztán valahol (az USA-ban nyilván) valaki kitalálta, hogy ha már lassan mindenkinek megvan mindene, amit birtokolhat, adjuk el a semmit és ebből lettek olyasmik, mint a szórakoztató csatornák a TV-ben, például a valóságshow-k, a reality show-k, a kvízműsorok, aztán jöttek a számítógépes és konzolos játékok, stb. Biztos, hogy az embereknek volt igénye a szórakozásra és a kikapcsolódásra, de ezekre volt igényük konkrétan vagy csak akkor vált igénnyé amikor meglátták, hogy ilyen is van?
    Szerintem utóbbi és bár ma már természetes igénynek tűnik, amikor kitalálták, valószínűleg nem sok embernek jutott eszébe, hogy kellenének ilyesmik, csak miután az a pár ember (közülük is akik rendelkeztek elegendő tőkével) megalkották őket és ellátták a megfelelő reklámokkal.
    Valahol pozitív hatásai is vannak, hisz ha mesterségesen felkeltik az igényt olyanokban is, akiknek eredetileg nem lett volna igénye rájuk, abból profitálhatnak azok, akik érdemben tudják használni adott eszközöket, de a ló túloldalára sem szabad átesni, mint ami például a sztereoszkóp kijelzőkkel van. Tényleg egy maréknyi embert leszámítva kutyát sem érdekli, mégis erőltetik, próbálják tömegcikké tenni. Ez most pont nem az Apple, de a módszer ugyanaz, csak nem olyan sikeres, ha az Apple kezdte volna, valószínűleg sikeresebb lenne. Remélem nem karolják fel egyhamar az ötletet.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • havasa

    aktív tag

    válasz cucka #496 üzenetére

    Ha a minőség fokmérője a piaci siker, akkor miért adnak el CoD-ból évente 10+ milliót? :DDD Marketingről hallottál már? Ha minőség fokmérője a piaci siker akkor a Vertu nagyon sz@r minőség lehet. ;]

    mod: ha már volt élelmiszer ipari példa, akkor azt is mondhatnám, hogy a finomabb, nehezen fogyasztható(intelligencia kell ahhoz, hogy meg tudd enni) kókuszdióból csinált egy mindenki által ehető almát.

    [ Szerkesztve ]

    Commodore 16 Hyper-V cluster

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz vanye #495 üzenetére

    "amiben erős hardver van és lássa, hogy azon lehet játszani"
    :O Néha nem ártana visszaolvasni a kommenteket, s javítani az ilyen mondatokat. (Ahogy pl. én is teszem.) Merthogy a kiragadott rész második igéje nem felszólító módban áll.

    Bocsáss meg! :D Nem akartalak megbántani, véletlen volt. Legközelebb "látja" szót fogom alkalmazni ilyen mondatkörnyezetben. Egyébként vissza szoktam olvasni a hozzászólásaimat, de van amikor csak átfutok rajtuk és valami elkerüli a figyelmemet. Mégegyszer bocsánat, hogy helytelenül használtam egy szót! Ha van más helyesírási hiba is, ne tartsd magadban! :)

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • vanye

    senior tag

    válasz NathanCullen #506 üzenetére

    ;] Nos, akkor íme:

    Teljesen egyetértek a hozzászólásoddal, csak ezzel nem. Nem hiszem, hogy mesterséges igénykeltés lenne az, amit az Apple tett/tesz. Ha egy gyereknek mutatsz egy notebookot, amiben erős hardver van, és lássa látja, hogy azon lehet játszani, akkor igénye lesz rá. Akar majd egy olyat. Ugyan ez történik minden vásárlóval, felnőttel, időssel. Ha valami megtetszik neki, arra lesz igénye. Tehát ilyen formában lehet azt mondani, hogy az Apple mesterséges igényt kelt, de akkor minden egyes gyártó ugyanezt teszi nap mint nap.

    Ha én venni akarok egy Macbook Air-t, akkor miért keltette volna az én igényeimet mesterségesen az Apple? Pedig nem láttam sohasem a MBA Steve Jobsos bejelentését, semmiféle hivatalos jellemzést nem olvastam róla, ami az Appletől származna, csak független teszteket olvastam róla, meg kipróbáltam élőben. Plusz mindig is egy kicsi, vékony, erős gépet akartam, hosszú akkumulátoros üzemidővel. Tehát ha szó lenne mesterséges igénykeltésről, akkor sem lehetne általánosítani mindenkire, mert lehet, hogy egyes dolgok másoknak mesterséges igénykeltések, egy másik felhasználónak meg az, amire évek óta várt, hogy valaki létrehozza.

    A stílust nem javítottam. Akkor más át is írhattam volna az egészet. (Ami nem azt jelenti, hogy nem állja meg a helyét az, ahogyan megfogalmaztad. De én számtalan helyen másképp írtam volna.)
    Amúgy meg "bántani" csak az a helyesírási hiba "bánt", aminek fokozott elkerülésére már általános iskolában felhívják a tanulók figyelmét.

    [ Szerkesztve ]

    Stern des Südens!

  • cucka

    addikt

    válasz Goose-T #501 üzenetére

    Nem értem, hol bukik az analógiám
    Például ott, hogy ha az Apple a számítástechnika hamburgere, akkor melyik cég/termék lenne a számítástechnika steak-je?
    Vagy hogy fordítod le gasztronómiai analógia szerint az innovációt vagy a technológiai fejlődést, a folyamatosan megújuló termékkínálatot, stb?

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz Rickazoid #504 üzenetére

    Mesterséges igénykeltés az, amikor valódi szükséged nincs adott eszközre, de a reklámok alapján mégis felkeltik az igényedet rá és azért fogod megvenni.

    Ha úgy vesszük, az IT világa lassan teljesen erre rendezkedik be

    Igen, ilyesmit próbáltam én is írni az előző hozzászólásomban: "Ha valami megtetszik neki, arra lesz igénye. Tehát ilyen formában lehet azt mondani, hogy az Apple mesterséges igényt kelt, de akkor minden egyes gyártó ugyanezt teszi nap mint nap." :)

    Szóba hoztad a tableteket. Ott is, mint te is írtad, ugyanez a helyzet. A régi UMPC táblagépek nem lettek sikeresek, mert nehezen voltak használhatóak, pedig egy komplett PC-s tudásuk van. Viszont az Apple olyan köntösben tálalta a tableteket, hogy mindenkinek megtetszett. Van akinek tényleg van rá igénye, de valóban sokan csak szimpátia alapján vásárolják. Bár az is igaz, hogy pár eszközt ki lehet vele váltani, de kérdés, hogy mennyire volt rá igény! Viszont az alapokból kiindulva: A számítógépre vagy telefonra sem volt szükség, 'míg nem tudtak róla az emberek, hogy lehetséges és létezik. Tehát ilyen formában ezek is mesterséges igények lettek, mert alapjában véve az emberek elképzelhetetlenül sok ideig semmi szükséget nem éreztek irántuk.

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • NathanCullen

    senior tag

    vanye

    Ahhoz képest, hogy át sem olvastam és még helyesírás ellenőrzőt sem használok... :DDD

    cucka

    Nem értem, hol bukik az analógiám
    Például ott, hogy ha az Apple a számítástechnika hamburgere, akkor melyik cég/termék lenne a számítástechnika steak-je?

    Microsoft és a PC gyártók? Bár nem tudom, Goose-T mire gondol, de szerintem erre.

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • Goose-T

    veterán

    válasz cucka #508 üzenetére

    Ahogy steaket süthetsz magadnak, úgy számítógépet is összerakhatsz saját magad által válogatott komponensekből. A cégek csak úgy jönnek ide, hogy kisebb nagyobb éttermekben/étteremláncokban is ehetsz steaket. Mondjuk iPad-et egyelőre még nem tudsz házilag összerakni, ahogy pl. McFreeze-t sem (jó, mindkettőt lehet, csak marha drága gépek kellenek hozzá), de fagyit azért sok helyen lehet venni. Innováció? A mekiben is minden hónapban újabbnál újabb szendvicsek vannak, aztán amelyik beválik, az marad hosszú távon is.

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

  • cucka

    addikt

    válasz havasa #505 üzenetére

    Ha a minőség fokmérője a piaci siker, akkor miért adnak el CoD-ból évente 10+ milliót?
    Nem tudom, szerintem nem azért játszik vele magas szinten (értsd: komoly gamerkedés, nem casual) több millió ember minden nap, mert szar a játék.
    Egyszer el lehet adni bármit marketinggel, de komoly rajongói bázist nem lehet pusztán kommunikációs eszközökkel létrehozni. (Vágod, a marketing csak egy másik szó a reklámra, semmivel sem több, nem ez van mindennek a középpontjában)

    Ha minőség fokmérője a piaci siker akkor a Vertu nagyon sz@r minőség lehet.
    Pontos adataim nincsenek, de szerintem a Vertu elég sikeres termékeket gyárt. (Vágod, ha egy évben csak 10.000 Suzuki Swiftet adnak el, az piaci bukás, ha pedig ugyanennyi Ferrarit, akkor az meg piaci siker.)

    finomabb, nehezen fogyasztható(intelligencia kell ahhoz, hogy meg tudd enni) kókuszdióból csinált egy mindenki által ehető almát.
    De miért is jó az, ha valami nehezen fogyasztható? Ha terméket gyártasz, amit emberek megvesznek és használnak, akkor nem azt szeretnéd, hogy az emberek könnyen, utánaolvasás, háttérinformációk vagy különösebb intelligencia nélkül is tudják azt használni? Ki a f*szom szeretne olyan terméket venni, amit nehéz használni?

  • cucka

    addikt

    válasz Goose-T #511 üzenetére

    Ahogy steaket süthetsz magadnak, úgy számítógépet is összerakhatsz saját magad által válogatott komponensekből.
    És hova akarsz ezzel kilyukadni? Hamburgert is süthetsz magadnak otthon.

    Nem akarok minden mondatodra reagálni, a lényeg:
    Adtál egy analógiát, ami tartalmaz egy nagyon egyértelmű értékítéletet: a hamburger egy "lebutított" steak, ennélfogva a steak magasabb értéket képvisel. Továbbá az Apple-nek megfelelteted a hamburgert. A kérdés, hogy ez esetben az analógiád szerint melyik cég/termék fog megfelelni a steak-nek? (Vágod ugye, enélkül az analógiád nem analógia)

  • Zolee11

    senior tag

    válasz cucka #513 üzenetére

    Ahogy steaket süthetsz magadnak, úgy számítógépet is összerakhatsz saját magad által válogatott komponensekből.
    Szerintem arra gondol, hogy azért a pénzért amiért az apple adja a termékeit, sokkal erősebb (hardveresen) gépet tudsz összerakni magadnak és még a komponenseket is te válogathatod ki.

    A kérdés, hogy ez esetben az analógiád szerint melyik cég/termék fog megfelelni a steak-nek? Pl. az ibm pc. Melyen futhat linux, windows és ha jól tudom akár mac os is.

    no brain, no problem

  • havasa

    aktív tag

    válasz cucka #512 üzenetére

    A CoD-os részre nem szeretnék reagálni. :U
    Nem azt mondtam, hogy nem jó az Apple, egyszerűen csak egy túlárazott közép-felső kategória, azt meg a marketingen kívül továbbra sem tudom mással magyarázni, hogy miért veszik ennyien (Fanboyokról ne beszéljünk, mert az a vásárlóerő kis része csak, bár az Apple ebben is kivétel, mert elég nagyra sikerült duzzasztaniuk a Fanboyok táborát, ami persze sz@r termékekkel nem sikerült volna).

    [ Szerkesztve ]

    Commodore 16 Hyper-V cluster

  • fordfairlane

    veterán

    válasz havasa #515 üzenetére

    azt meg a marketingen kívül továbbra sem tudom mással magyarázni, hogy miért veszik ennyien

    Ez a szokásos reakció. Akik nem értik, azok szokták a marketingre fogni az Apple sikerét. 10 év sikerét azonban nem lehet a marketingre kenni.

    Biztos narkót tesznek a termékeikbe. Ez az egyetlen logikus magyarázat. :D

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • cucka

    addikt

    válasz havasa #515 üzenetére

    A CoD-os részre nem szeretnék reagálni. :U
    Nyugodtan reagálhatsz, bár nem tudom, mit lehet mondani rá azon túl, hogy neked személyesen pont más játékok tetszenek.
    Én fejlesztőként a seggemet csapnám a falhoz örömömben, ha az általam alkotott szoftvernek több milliós fanatikus rajongótábora van és ballisztikus ívben tojnék rá, hogy léteznek olyan emberek is, akiknek esetleg nem jött be.

    Nem azt mondtam, hogy nem jó az Apple, egyszerűen csak egy túlárazott közép-felső kategória
    Akkor beszélhetnénk túlárazásról, ha kevesen vennék a termékeiket a magas ár miatt (ami nem igaz, a jellemző probléma inkább az, hogy nem bírnak eleget gyártani belőlük). Attól nem lesznek túlárazva, mert neked nincs rá pénzed vagy van de olcsóbb megoldásokat keresel.

    a marketingen kívül továbbra sem tudom mással magyarázni, hogy miért veszik ennyien
    Érthetetlen, biztos mindenki agyatlan zombi, akiket az Apple-nek sikerült a reklámjaival fanatizálni.

    (#514) Zolee11
    Szerintem arra gondol, hogy azért a pénzért amiért az apple adja a termékeit, sokkal erősebb (hardveresen) gépet tudsz összerakni
    a) laptopot nem tudsz összerakni semmilyen pénzből, azt gyárilag szokták összerakni
    b) ipad-et sem
    c) iphone-t sem
    d) imac-et sem, mert nem kapsz hozzá olyan házat meg notebook alkatrészeket. (ok, tudom, most már elméletileg lehetséges)
    e) mac pro-t össze tudsz rakni, csak ha megveszed bele ugyanazt, akkor nem lesz olcsóbb.

    Pl. az ibm pc. Melyen futhat linux, windows és ha jól tudom akár mac os is.
    A mac az egy ibm pc. Az egyetlen külömbség, hogy más operációs rendszert telepítenek rá a gyárban. Akár rakhatsz rá windows-t is, még drivereket is ad hozzá az Apple. Király, mi? :D

    [ Szerkesztve ]

  • Zolee11

    senior tag

    válasz cucka #517 üzenetére

    a) van más gyártó is a világon, mely azért az összegért sokkal erősebb vasat kínál.
    b, c, d, e) mivel más telefont sem tudsz összerakni, így magadtól is kitalálhattad volna, hogy nem erre gondoltam. :) Hanem ez esetben egyéb alternatívákra, más gyártóktól. Természetesen az nem Ájxy de attól még használható.

    A mac az egy ibm pc. Az egyetlen külömbség, hogy más operációs rendszert telepítenek rá a gyárban. Akár rakhatsz rá windows-t is, még drivereket is ad hozzá az Apple. Király, mi? Nagyon jól tudod mire értettem, hogy ibm pc. Természetesen tudom, hogy a mac gépeit sem a mac gyártja mint ahogy szinte semmit, hanem beszállítói vannak. :P

    a marketingen kívül továbbra sem tudom mással magyarázni, hogy miért veszik ennyien
    Érthetetlen, biztos mindenki agyatlan zombi, akiket az Apple-nek sikerült a reklámjaival fanatizálni.

    Nos én tudok néhány válasz adni a kérdésre Áj tulajdonosoktól: flash, zsír, nagyon pöpec, nézd ahogy átúszik... és még sorolhatnám. :D
    "Komolyabb" embereknél meg státusz szimbólum. Elhiszem, hogy tényleg, jó, aláírom, mert én is próbáltam, és tényleg az, de nekem annyit nem ér meg, amennyit kérnek érte, a mobil dolgokat meg aztán főleg nem használom, engem nem fogott meg.

    no brain, no problem

  • vanye

    senior tag

    válasz Zolee11 #518 üzenetére

    "Komolyabb" emberek státusszimbólum gyanánt telefonnak BlackBerry-t vesznek.

    [ Szerkesztve ]

    Stern des Südens!

  • cucka

    addikt

    válasz Zolee11 #518 üzenetére

    a) van más gyártó is a világon, mely azért az összegért sokkal erősebb vasat kínál.
    Igen, van. Na és? Az Apple meg olyan dolgokat kínál, hogy ha összecsukod a laptopot, akkor a két rész között pengevékony lesz a hézag, ami k*rvajól néz ki. Kinek mi számít.
    Minden termékből vannak olcsó, költséghatékony alternatívák meg prémium termékek.

    Nagyon jól tudod mire értettem, hogy ibm pc. Természetesen tudom, hogy a mac gépeit sem a mac gyártja mint ahogy szinte semmit, hanem beszállítói vannak. :P
    Nem, egyáltalán nem tudom, mire értetted meg milyen fogalomzavaraid vannak. :)
    Az Apple által jelenleg gyártott számítógépek mind ibm pc-k.

    Nos én tudok néhány válasz adni a kérdésre Áj tulajdonosoktól: flash, zsír, nagyon pöpec, nézd ahogy átúszik... és még sorolhatnám. :D
    Ez azt jelenti, hogy a user interface-t tervező csapat kiváló munkát végzett.
    A marketinges csapat feladata ott véget ér, hogy eljut hozzád a termék híre és sikerül felkelteni iránta az érdeklődésedet.

    "Komolyabb" embereknél meg státusz szimbólum.
    Azért, mert a termék drága és mi meg szegények vagyunk - ez a mi saját problémánk, egy globálisan árult terméket talán érdemes lenne nem a saját nyomorunk alapján megítélni.

    Elhiszem, hogy tényleg, jó, aláírom, mert én is próbáltam, és tényleg az
    Akkor meg mi a baj? A termék előnyös oldala, hogy f*sza, a hátrányos oldala meg hogy sokba kerül. Ezernyi hasonló terméket fel lehetne sorolni. Nem értem, hol a probléma.

    [ Szerkesztve ]

  • Zolee11

    senior tag

    válasz cucka #520 üzenetére

    Most vagy nem érted, amit írok, vagy szándékosan nem akarod érteni.
    Igen, van. Na és? Az Apple meg olyan dolgokat kínál, hogy ha összecsukod a laptopot, akkor a két rész között pengevékony lesz a hézag, ami k*rvajól néz ki. Kinek mi számít.
    Minden termékből vannak olcsó, költséghatékony alternatívák meg prémium termékek.

    Megint mi számít (jobban)? A dizájn. Mert qrva jól néz ki. Nos nekem nem csak az számít.

    Az Apple által jelenleg gyártott számítógépek mind ibm pc-k.
    Már ne haragudj, de az apple nem gyárt ibm pc-ket, maximum az ibm gyártja a számára.
    Nos én erre gondoltam.

    Azért, mert a termék drága és mi meg szegények vagyunk - ez a mi saját problémánk, egy globálisan árult terméket talán érdemes lenne nem a saját nyomorunk alapján megítélni.
    Itt sem érted, és vanye kolléga sem miért tettem idézőjelek közé a komolyabb szót...
    Én nem tartom annak, sőt számomra ilyen termék (státusz szimbólum) nem is létezik.

    Akkor meg mi a baj? A termék előnyös oldala, hogy f*sza, a hátrányos oldala meg hogy sokba kerül. Ezernyi hasonló terméket fel lehetne sorolni. Nem értem, hol a probléma.
    Értelmezed is azt amit leírtam? Ki beszél problémáról?
    Nekem ennyit nem ér meg, hogy f*sza, mert nekem nincs szükségem f*sza termékekre, sokkal többet számít számomra az ár/érték arány és főleg az, hogy mire van szükségem. Nincs itt semmiféle probléma.

    no brain, no problem

  • cucka

    addikt

    válasz Zolee11 #522 üzenetére

    Megint mi számít (jobban)? A dizájn. Mert qrva jól néz ki. Nos nekem nem csak az számít.
    Egyrészt nem is kötelez senki arra, hogy Apple laptopot vegyél. Másrészt jó lenne, ha külön tudnád kezelni azt, hogy mi az, ami neked tetszik és/vagy szükséged van rá attól, hogy mi az, ami a vásárlók millióinak meg tízmillióinak bejön. Az első határozza meg, hogy te mit veszel a boltban a pénzedből, a második meg azt, hogy mennyire sikeres a termék.

    Már ne haragudj, de az apple nem gyárt ibm pc-ket, maximum az ibm gyártja a számára.
    Fun fact: az IBM nem gyárt sem számítógépet sem számítógép alkatrészt.
    A Mac-ek pedig IBM kompatibilis számítógépek, pont úgy, ahogy más gyártók gépei is azok.
    Az a wiki lap pedig megdöbbentően gyenge minőségű és elavult, javaslom, inkább ne hivatkozz rá sehol.

    Én nem tartom annak, sőt számomra ilyen termék (státusz szimbólum) nem is létezik.
    Hogyne létezne. Sportautók, kacslábon forgó paloták, magánhelikopter, saját yacht, milliós órák stb. Ezek mind státuszszimbólumok.

    Értelmezed is azt amit leírtam? Ki beszél problémáról?
    Neked van problémád az Apple termékekkel.
    Vágod, én sem vennék iPhonet, mert szerintem egy telefonra fasság kiadni annyi pénzt. Ettől még a termék ugyanolyan jó és sikeres marad.
    Lehet, hogy neked vagy nekem pont nem jön be valami miatt egy Apple termék. Ettől még a termék maga nem lesz rosszabb/sikertelenebb.

  • vanye

    senior tag

    válasz emvy #521 üzenetére

    "His view until last year was that touchscreen handsets would never catch on with corporate users, who still mainly needed their phones for calls and to type business messages.

    And he may have a point: on Friday a hedge fund manager who spent her morning queueing for a new iPhone said it would only be for personal use. "Even with the disruptions, I prefer a BlackBerry for work because it's easier to type emails"."

    Szal azért ott, ahol számít (nem a középiskolások között) még ma is a BlackBerry az etalon.
    (Itt a teljes cikk.)

    [ Szerkesztve ]

    Stern des Südens!

  • emvy

    nagyúr

    válasz vanye #524 üzenetére

    Figyelj, konkretan itt maszkalnak nem messze tolem a hedge fund managerek, akikrol a cikk szol, es hidd el, a BB-hez azert ragaszkodnak meg mindig a cegek, mert maceras az atallas -- minel nagyobb a ceg, annal inkabb Vannak mar biztonsagos megoldasok Androidra/iPhonera is, es ahol csak tehetik, otthagyjak a BB-t, ha pedig kenytelenek BB-t hasznalni, akkor van mellette egy masik smartphone-juk, es kettot hurcolasznak magukkal.

    while (!sleep) sheep++;

  • cucka

    addikt

    válasz vanye #524 üzenetére

    Ez mind igaz, de ettől a Blackberry nem lesz státuszszimbólum, hanem csak egyszerű munkaeszköz.

  • Zolee11

    senior tag

    válasz cucka #523 üzenetére

    ...Az első határozza meg, hogy te mit veszel a boltban a pénzedből, a második meg azt, hogy mennyire sikeres a termék.
    Engedélyt kérek meghunyászkodni nagyságod előtt, nem gondoltam volna, hogy itt nem szabad saját véleményt nyilvánítani.

    az IBM nem gyárt sem számítógépet sem számítógép alkatrészt.
    Tudtommal még itt nálunk is van gyáruk, ahol gyártanak is. Igaz nem személyi számítógépeket, és nem az apple számára, de még gyártanak (talán szervereket).
    Lehet, hogy elavult, de lényeget tartalmazza.

    Hogyne létezne. Sportautók, kacslábon forgó paloták, magánhelikopter, saját yacht, milliós órák stb. Ezek mind státuszszimbólumok.
    Már azok számára, akik beszállnak ebbe a játékba.

    Neked van problémád az Apple termékekkel.
    Ohh, jajj, ne haragudj, eddig ezt nem is tudtam, azt hittem nincs, köszönöm a felvilágosítást, most már tudom. Sz*r apple. :D

    no brain, no problem

  • vanye

    senior tag

    válasz cucka #526 üzenetére

    A BB nálunk csak annyira státusszimbólum, mint amennyire az iPhone az. Itt Magyar-honban még mind a kettőre így néznek az emberek.

    (#525) emvy:

    Ha még most is azt nyúzzák, mert különböző okoknál fogva azt kénytelenek nyúzni, attól a BB még ugyanúgy hozzátartozik az imidzsükhöz, mint a többi sallang (golf, autóimádat stb.).

    Stern des Südens!

  • emvy

    nagyúr

    válasz vanye #528 üzenetére

    Na ja, de ha a Blackberry a ceges standard, akkor az utolso supportosnak is van. Ceges Blackberryt birtokolni az kb. azt jelenti, hogy akarmikor elerhetonek kell lenned.

    Ezert nem statusszimbolum, egyaltalan. Persze az iPhone sem az.

    while (!sleep) sheep++;

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz Zolee11 #514 üzenetére

    Pl. az ibm pc. Melyen futhat linux, windows és ha jól tudom akár mac os is.

    Ebből az állításodból is látszik, hogy nem ismered az Apple-t... Az OS X hivatalosan csak az Apple által használt alkatrészekkel kompatibilis. Kizárólag "gányolás"-sal telepíthető más hardverre, úgy meg ugye minden telepíthető mindenre, ráadásul nem is legális.

    Ezért hozta fel Goose-T a steak/McDonald's dolgot. Egy jó steaket (PC) otthon is készíthetsz, de McDonald's-ban kapható hamburgert (Apple) kizárólag hivatalos McDonald's összetevőkből készíthetsz.

    Szerintem arra gondol, hogy azért a pénzért amiért az apple adja a termékeit, sokkal erősebb (hardveresen) gépet tudsz összerakni magadnak és még a komponenseket is te válogathatod ki.

    Macbook: Az árából erősebb laptopot vehetsz, de ugyanolyan unibody házban, teljesen fémből, ugyanolyan minimalista stílussal és teljesen a hardverre optimalizált operációs rendszerrel nem. Egy MBP 13-hoz hasonló kategóriájú gép egyárban van vele, tehát annyi amennyiért más gyártó is adja a hasonló kialakítású gépeit. MBA-nak pedig nincs párja, egyelőre. Esetleg a Samsung Series 9, amelyben ugyanolyan hardver van és közel ugyanannyiért adja, mint a Macbook Air-t az Apple. :P A 15-ös Macbookok viszont ITTHON tényleg elég magas áron vannak. Tehát nem drága, ITTHON adják drágán, de mint mondták, kinek mi számít drágának.

    iPhone: A hivatalos ára nem sokkal drágább itthon sem, mint a többi csúcs telefoné. Viszont a rendszer sokkal optimalizáltabb, a programoknál nincs olyan, hogy gyenge a hardver hozzá. (Mint a konzoloknál a játékok, nem kell figyelni a hardverigényt.) Sokkal tovább van támogatás, mint más rendszereknél. És jelen esetben nem is beszélhetünk arról, hogy ebből a pénzből jobb hardvert veszel, mert az iPhoneokban is legalább olyan vagy erősebb hardver kerül, mint a legújabb csúcstelefonokba.

    iPad: Ugyanaz elmondható, mint fentebb az iPhone-ról.

    Mac Mini: Jelengleg a piacon egyeduralkodónak tekinthető, nem nagyon van ilyen nagyon apró méretű házban számítógép. Ha van sem olcsóbb, mint a Mac Mini...

    iMac: Hasonló elmondható, mint a Macbookokról.

    Mac Pro: Mint cucka is írta, ha azokkal a hardverekkel raksz össze egy gépet, nem igazán lesz olcsóbb. Más gyártó is ilyen áron adja a munkagépeit.

    Nos én tudok néhány válasz adni a kérdésre Áj tulajdonosoktól: flash, zsír, nagyon pöpec, nézd ahogy átúszik... és még sorolhatnám.

    Pontosan ezt látják azok az Apple-ben, akik soha nem használtak még OS X-et sem. Persze tudjuk, hogy mind vehetne magának, mert ő megvehetne ötöt is belőle, mind ezt szokta írni... Amiket te mondtál: flash, zsír, nagyon pöpec, nézd ahogy átúszik... azok szokták leginkább mondani rá, akik csak az iPhone-t ismerik. Az OS X-ben (számítógépes op. rendszer) is vannak ezer éve animációk, már az iPhone előtt sok-sok évvel is volt, tehát csak azok lepődnek meg az animációkon akik csak hírből ismerik az Applet. Komoly felhasználók nem ez miatt használnak Apple terméket, a csilli villi dolgok csak a kezdőket szédíti el.

    [ Szerkesztve ]

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • havasa

    aktív tag

    válasz cucka #517 üzenetére

    Akkor beszélhetnénk túlárazásról, ha kevesen vennék a termékeiket a magas ár miatt (ami nem igaz, a jellemző probléma inkább az, hogy nem bírnak eleget gyártani belőlük). Attól nem lesznek túlárazva, mert neked nincs rá pénzed vagy van de olcsóbb megoldásokat keresel. Nem csak olcsóbb, hanem az igényeimnek jobban megfelelő megoldást keresek, Linkeltem már itt,ez pl. a 729.990 Forintos árával drága, de legalább egy lassú sz@r :U , erre értem a túlárazást, ennyiből sokkal jobb Dell (akár Alienware) gépeket lehet venni.

    Commodore 16 Hyper-V cluster

  • emvy

    nagyúr

    válasz havasa #531 üzenetére

    En sose vennek magamnak Apple-t, mas okok miatt, de lattal mar kozelrol Alienware gepet? Egy kalap szar, tenyleg. Ne azzal a fossal hasonlitsd ossze a Mac Pro-t, hanem Lenovo meg Dell workstationokkel.

    Baratnom nemreg kapott asztali gepet (Dell T7500) az egyetemen, forintba atszamolva kb. 800e korul volt, teljesen megegyezett az ara a Mac Pro-kkal.

    while (!sleep) sheep++;

  • havasa

    aktív tag

    válasz emvy #532 üzenetére

    Az Alienware dizájnja nekem se tetszik, de könnyen át lehet dobni egy Lian Li házba. A Dell árazását nem ismerem pontosan (egy alsókat. új Optiplex van, az is jelenleg használaton kívül), de a legalapabb Mac Pro árából 2600K+6950CF+16GB+256GB SSD Alienware gépet lehet összedobni.

    [ Szerkesztve ]

    Commodore 16 Hyper-V cluster

  • cucka

    addikt

    válasz havasa #533 üzenetére

    Három dolog:
    1. A gyárban összeszerelt gépek jellemzően drágábbak, mint azok, amelyeket te szerelsz össze, mondjuk pont azért, mert összeszerelik a gyárban :) . A MacPro kivétel, legalábbis amikor megjelenése időpontjában az volt.
    2. A MacPro az egy workstation, szerver alkatrészekkel szerelik. Ettől nem fog rajta jobban hasítani a krájzisz kettő, viszont az árát rendesen megdobja, továbbá az összehasonlításodat is értelmetlenné teszi.
    3. A MacPro ára kifejezetten versenyképesnek számít, ha más cégek hasonló workstation gépeivel hasonlítod össze.

  • fordfairlane

    veterán

    válasz havasa #533 üzenetére

    Te teljesítményszempontból hasonlítod össze a gépeket, abban pedig nyilván nem versenyképes az Apple MacPro. Úgy igazából ezen az összehasonlítási alapon az egész workstation szegmens sem versenyképes az otthon összeszerelt gépekkel. De nincs ezzel semmi baj, hisz van bőven választék a workstationokon kívül is, semmi nem kényszerít arra, hogy ilyen gépet vegyél.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • emvy

    nagyúr

    válasz havasa #533 üzenetére

    Mondom: az Alienware egy kalap szar. T7XXX szerias Dimensiont konfiguralj fel legyszives, Xeonnal.

    A Dimensionok (itt a labamnal is van egy) arra vannak kitalalva, hogy mondjuk 8 evet 7/24-ben mukodjenek, es tuleljenek par koltozest, irodai mozgatast, rugdosast. Az Alienware az egy darab muanyag.

    while (!sleep) sheep++;

  • havasa

    aktív tag

    válasz emvy #536 üzenetére

    Kiváncsivá tettél, így utánanéztem: Dell-nél nem találtam Xeon-os gépet ,csak prof. VGA-val (Mac Pro-ban 5770 van). Nem Xeon-nal szereltbőll viszont vannak nagyon jók, Studio XPS 8300, Core i7 2600+16GB+GTX560 TI+ UltraSharp™ U2412M 24"=1819 USD

    [ Szerkesztve ]

    Commodore 16 Hyper-V cluster

  • Narasim

    aktív tag

    annak idején stálint is megsiratta fél magyarország, pedig nem volt túlságosan pozitív személy.

    sirassuk most meg steve jobsot is! :O jay haribol!

    ha meghalt egy technikus, aki az iphone-on dolgozott, azt is megsiratjuk majd?

    :)

    jön helyette 100+1000 arc+cég...

    Peace is a lie, there is only passion...

  • Zolee11

    senior tag

    válasz NathanCullen #530 üzenetére

    Ebből az állításodból is látszik, hogy nem ismered az Apple-t...
    Tényleg nem, mint írtam, csak próbáltam. Sok embertől hallottam, hogy munkára nagyon jó és imádja, ok, értem. Én amit írtam, az a normál mezei felhasználó szempontjából vettem. Csak arra, hogy netezzek, filmezzek, és e-mailezzek, nem hiszem, hogy apple termék szükségeltetik, sokan csak a csili-vili felület miatt veszik, mert menő, mert mit-tudom én.
    Természetesen sok komoly felhasználója is van,de ezek aránya eltörpül a divat felhasználók mellett.
    Nekem csúcstelefonokra sincs szükségem, mert a telefon telefonálásra kell, sms, nagyon ritkán mms üzenet küldésére. Nekem ezért telefon. Én százezres tételeket maximum asztali számítógépre költök. :)

    no brain, no problem

  • Glatius

    őstag

    válasz NathanCullen #494 üzenetére

    Látod látod legalább elolvasnod kellett volna, hogy lásd, kimaradt egy "nem".... de észre sem vetted, nem is voltál kíváncsi a hsz-re.... csak fröcsögsz. :)

    Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

  • emvy

    nagyúr

    válasz havasa #537 üzenetére

    Beszarok, komolyan. Hanyszor irjam meg le, hogy PRECISION-t konfiguralj be. A Studio XPS az pont ugyanolyan kommersz szar, mint az Alienware-k.

    Nyilvan azert nem erted meg, mert egyertelmuen latszana, hogy Mac Pro arban van.

    while (!sleep) sheep++;

  • #40553216

    törölt tag

    válasz cucka #496 üzenetére

    "Egy számítástechnikai terméknél a siker és a minőség legfontosabb fokmérője a piaci siker.">Ennek alapján az MS el sem indulhatott volna. A DOS minden volt, csak minőségi nem.

  • havasa

    aktív tag

    válasz emvy #542 üzenetére

    Értem, de nem találtam Precision-t/Xeon CPU-s gépet csak prof. VGA-val :F , a MAC-ben meg HD5770/5870 van, így nincs mivel összehasonlítani.

    Commodore 16 Hyper-V cluster

  • Zolee11

    senior tag

    válasz #40553216 #543 üzenetére

    Egy számítástechnikai terméknél a siker és a minőség legfontosabb fokmérője a piaci siker.
    Ez természetesen nem igaz, mivel a siker ugyan összefüggésben lehet a minőséggel, de a kettő nem zárja ki egymást, lehet valami sikeres, mert márkanévre alapszik, de a minősége nem épp a legjobb. Lehet valami csúcsminőségű, de mégsem lesz sikeres, mert nem ismert...

    no brain, no problem

  • Glatius

    őstag

    válasz Zolee11 #545 üzenetére

    Egy számítástechnikai terméknél a siker és a minőség legfontosabb fokmérője a piaci siker.
    Sajnos nem tudom megcáfolni, a valójában hulladék módon összetákolt X-Box iszonyatos sikernek örvend annak ellenére, hogy a javítás körülményes, és kétes kimenetelű... de akkor mi ez, ha nem a néphülyítés magasiskolája??? :)

    [ Szerkesztve ]

    Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

  • cucka

    addikt

    válasz Glatius #546 üzenetére

    Sajnos nem tudom megcáfolni, a valójában hulladék módon összetákolt X-Box iszonyatos sikernek örvend annak ellenére, hogy a javítás körülményes, és kétes kimenetelű...
    És hol érdekli a végfelhasználót, hogy mennyire körülményes javítani?

    (#545) Zolee11
    lehet valami sikeres, mert márkanévre alapszik, de a minősége nem épp a legjobb.
    Hosszú távon nem lehet sikeres. Egyszer meg lehet etetni az embereket marketinggel. Ahhoz, hogy létrejöjjön az Apple-nél látható fanatikus rajongótábor, na oda jó termékek is kellenek.

    Lehet valami csúcsminőségű, de mégsem lesz sikeres, mert nem ismert...
    Nyilván, ha nem jut el az emberekhez a termék létezésének a ténye, akkor nem is fogják megvenni.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz cucka #547 üzenetére

    Az MS bizonyítja, hogy monopólium esetén nincs szükség minőségre.

  • Glatius

    őstag

    válasz cucka #547 üzenetére

    A végfelhasználót az érdekli, hogy egy év után megjelenik a három lLED-es hiba, és rámegy a gatyája, mire megint használhatóvá, és üzembiztossá teszik. De ha meg van mondva,hogy ez a legjobb, akkor beletörődik, és nem sikít hogy árbßták. :)

    Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

  • Zolee11

    senior tag

    válasz cucka #547 üzenetére

    Hosszú távon nem lehet sikeres. Egyszer meg lehet etetni az embereket marketinggel. Ahhoz, hogy létrejöjjön az Apple-nél látható fanatikus rajongótábor, na oda jó termékek is kellenek.
    Erre jó példa az XBOX, tervezés 0, tesztelés 0, összetákolt szerkezet, de nincs más XBOX, csak az, persze van más konzol, de akinek az kell nincs más alternatíva. A legújabb szériánál talán beszélhetünk tervezésről is, és talán tartósságról is.
    Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy az Apple ilyen, csak általánosságban az a mondat nem igaz, amit írtál. Hosszútávon egyre érvényesebb az összefüggés, de lehetnek minőségi hullámok, az nem fog változtatni semmin.

    Nyilván, ha nem jut el az emberekhez a termék létezésének a ténye, akkor nem is fogják megvenni.
    Nyilván még ez is nagyon kevés, mert nagyon sok embert ismerek akit a megszokottól alig lehet elteríteni, mert ahhoz szokott hozzá. Megbízik már benne, stb.

    no brain, no problem

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés