Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Abu85 #576 üzenetére

    még sem ezt hangoztattátok a sajtóban , többek között te sem , elég a címet elolvasni vagy a topikban sem fűztél senki egyéni aggodó, intel i7 processzort eladni kívánó emberkének a kommentjéhez még csak hasonlót sem. Ehhez azért már kellett , mert kezd elülni a visszhang és látszódik a fény az alagút végén...ne legyetek ennyire bulvárosak kérlek, ezt hagyd meg a TV2 nek.

    Egyébként meg ott sem lesz lassulás, ne aggódj, megoldják.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • alton1978

    tag

    válasz Abu85 #576 üzenetére

    Render teljesítmény tesztet csináltam. Előkaptam a szekrény aljáról a jó öreg Dell Precision munkaállomásomat, hogy megnézzem a peccs mennyire rontott a teljesítményen.

    Rendszer egy Win 7 64 + kb4056897-x64 fix. Ugyanazt a scene-t rendereltem patch előtt és patch után.
    A render Corona Renderer 16GB ram és 16GB swap. A processzor egy i7-3840QM.

    A render idő patch előtt, 80 PASS : 1:11:48 - 993,940 Ray/s

    A render idő patch után. 80 PASS: 1:13:03 - 977,718 Ray/s

    A különbség kb. 1.7%.

    Szerintem ez a különbség ebben az esetben magas. Főleg, hogy egy ilyen gyenge processzorral, kevés memóriát fogyasztva egyszerű és rövid számítási igénynél ilyen magas az eltérés. Belegondolni is fájdalmas, hogy egy több száz processzoros teljesítmény igénynél, ami adott esetben napokig/hetekig számol, milyen magas lehet a teljesítmény csökkenés.

    Ezek után, duplán örülök, hogy december elején kukáztam az Inteles ( i7-4790K) munkaállomásomat és Ryzenre váltottam.
    Várom szeretettel a Zen2-őt és ideje AMD részvényeket venni. Az Intel meg csak azt kapja, mit adott a vásárlóinak.

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

Új hozzászólás Aktív témák