Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz .tnm #23 üzenetére

    De a Google messze van a monopóliumtól. Maximum a keresője lehet közel hozzá az USA-ban és Európában... de még ez sem vehető biztosra.
    Az meg, hogy mi korlátozza a versenyt... erősen szubjektív szerintem.

    A monopóliumok kialakulása jó példa, elég érdekes jelenség, ugyanis egy monopol-közeli helyzet kialakulása teljesen természetes folyamat, pont a verseny fenntartása a mesterséges beavatkozás, amennyiben nincsenek tényleg versenyképes riválisai egy cégnek. Most a Google-től és bármely más cégtől függetlenül: Ki hol húzza meg a határt? kényszeríthető egy cég arra, hogy ne kössön új szerződéseket, ha x számot elér? Kényszeríthető, hogy saját maga ellen dolgozzon és segítse a riválisait? Legyen kapitalizmus, de azért legyünk szocialisták íze van számomra ezeknek a versenyügyeknek mindig, mert két ellentétes hatású folyamatot akarnak folyamatosan fenntartani (most ne menjünk bele a kapitalizmus és a szocializmus közti különbségekbe és hasonlóságokba, csak hirtelen nem jut jobb példa eszembe).
    Szerintem ha nincs tökéletes verseny és egy cég domináns, az nem hibája annak a cégnek feltéve, hogy nem ő okozta a verseny elhalását illegális (bár pontosabban erkölcstelen, hisz hogy mi legális és mi nem, az pillanatok alatt megváltoztatható) eszközökkel.

    Szerintem ezek a jogi ügyek inkább olyanok, mint amikor szintén a Google-t akarták perelni (vagy perelték is?), mert az aznapi doodle egy Pacman játék volt és emiatt az oldalon a felhasználók által eltöltött átlag idő megnőtt. Na de a saját oldalával nem azt csinál, amit akar? Az nem volt része a kereséseknek, nem emelte vagy csökkentette a kereső használatát, mégis versenykorlátozó tényezőként hivatkoztak rá és visszaélést kiabáltak. Tehát ismét: Ki és hol húzza meg a határt?

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz .tnm #23 üzenetére

    a vizsgálat tárgyát szerintem csak az képezheti, hogy ezt bármilyen illegális eljárással, manipulációval, vesztegetéssel éred e el.

    az hogy HA a google-n fut át a piac 95%-a de erről ő "nem tehet"(ehhez közel sincs legjobb tudomásom szerint de ha mégis elérné egyszer) akkor ijt kategória. azt lehet vizsgálni hogy a befolyásával vissza él e vagy sem. de pusztán azért nem büntethetnek mert mindenki az ő szolgáltatásukat használja. ha erre senkit nem kényszerít rá akkor az se mentség hogy nincs ilyen szinvonalú, szolgáltatással, felhasználóbázissal rendelkező konkurens. hogy a monopólium nem jó az persze fix, és egyetértünk persze

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák