Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Noukoum #243 üzenetére

    Nem sertesnek szantam, ahogy irtam, en igy ertelmeztem amit mondtal.

    Ha a gyerek nem tud kommunikalni, mert azt csak az iskolaban szerezheti meg ahol kikozositik mert nincs meg egy targy akkor ott meg nagyobb problemak vannak.
    Tudod a gyerekkel a szulonek is kell foglalkozni, tanitani, mi tobb kommunikalni es megtanitani arra, hogy ha ezert nem akar vele valaki beszelni, akkor azzal nem erdemes szoba allni, ha ez egy komplett iskola, akkor nagyon rossz helyen vagytok.

    Nem kell a feleloseget masra haritani, nincs az az ok a vilagon, ami egy targy megvetelet ilyen okbol kikenyszeritse.

    Mit gondolsz 100 evvel ezelott senki nem tanult meg kommunikalni.

    "Nagyon jó ez a gyereknek nincs szüksége semmire elv. Egészen addig míg a gyerek nem tud ált. iskolában barátokat szerezni mert nincsen semmije. Nem hogy nem lesznek barátai, ismerősei, még a kommunikációja is egyenlő lesz a nullával, mert a napi aktív 12 órából 8-at szinte 0 kommunikációval tölt el. Na jó de jön a középiskola, emberünk 0 kommunikációs készséggel és ugyanúgy a semmivel pont azt fogja tapasztalni mint eddig. A különbség valószínűleg annyi lesz hogy jobban érti a dolgokat, és sokkal nehezebben éli meg az egészet. Még mindig 15 éves gyerekről beszélünk..
    Egyetemen később pótolhat ugyan, de ez sem garantált már ha megy egyetemre. Ha meg kikerül a munkaerőpiacra akkor azt fogja tapasztalni hogy ismerettség és kommunikációs képességek nélkül lényegében finoman szólva veszett fejsze nyele.."

    Na akkor most figyelj, itt vagyok szovegertelmezesi kepessegek nelkul, kb kikozositve nottem fel, amig nem talaltam meg azokat akik erdemes arra, hogy beszeljek veluk. Es 0 ismeretseggel, kommunikacios kepessegek nelkul tokeletesen boldogulok.

    Vagyis megegyszer ertelmezd, nem a kulsosegek tesznek egy embert, nem az, hogyan tud bajologni, hanem a tudas es szandek ami meghatarozo, ahhoz meg neveles kell, hogy ne csak a rovidtavu ingerk amik hatassal legyenek. Legye perspektiva, mert az hogy egy iskolaban beszelgetni tudjon az nem perspektiva, az mar igen, hogy boldog ember legyen. Ahhoz meg nem az kell, hogy mas elismerje, hanem hogy magaban felismerje a lehetosegeket. Minden itt kezdodik.

    Ha ez nincs meg akkor pont oda jutunk amit leirtal, egy potcselekves az egesz.

    Amit az igeretrol irtal, talalkoztam en is ilyen emberrel, nagyon fontos, egy gyerek nem azert kell hogy tanuljon/jobban tanuljon mert akkor kap valamit. Es ha meg igy is van, akkor egy szulonek kell annyira ertelmesnek lennie, hogy el tudjon magyarazni egy ilyen szituaciot a gyereknek. Mert nagyon sok mindenre fel leht keszulni a vilagban, de nem minden tolunk fugg. Ez is a lecke resze a gyereknek, mert a szandek megvan, de rajtad kivul allo okok miatt nem megy. Es lenyegtelen az ok, az mar csak felesleges aggresszio.

    Kulonben rovidre lehet zarni a problemat, add oda az MSRP-t a gyereknek, hogy na itt van amit igertem most neztem meg ennyibe kerul, vedd meg. Aztan majd magatol rajon, hogy a vilag ilyen.

    Remelem igy mar erted :R

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák