Keresés

Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz #90088192 #1 üzenetére

    Tegnap egy német csatornába belenéztem egy műsort. A begyűjtött "kincseket" lehet eladni régiségkereskedőknek. Egy emberke Schiller és Goethe mellszobrát vitte be.A két szobor összesen 50 eurót érhet.
    A két szobor mellé egy levél is tartozott. Ebben a szobrok tulajdonosa Albert Einsteinnek köszönte meg a szép, ajándék szobrokat. Volt mellette egy könyv is, amiben az emlékek között szúba kerül Einstein ajándékozása.

    A kifizetett vételár 1800 euró volt. Mivel tévé adásban lett dokumentálva az adásvétel, a következő vásárlónak mélyebben kell a zsebébe nyúlnia majd.

    Micsoda hatalmas árdrágítás! :DD

    Minden annyit ér, amennyit kifizetnek érte. Se többet, se kevesebbet.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • cskamacska

    addikt

    válasz #90088192 #1 üzenetére

    Ez beépített fícsör volt a régi Prohardver aprón. :D Aki látványosan drágábban akart valamit adni mint más hirdetések átlagára, akkor a fórumozók gond nélkül beírták az aggályaikat a hirdetés topikjába. A hirdetés effektíve érvényes maradt és eladhatta volna a jóval magasabb áron, de volt egy erős pszichológiai nyomás ennek elkerülésére.

    Kalandor: Szerintem nem kell komenyistázni, egyszerűen az van, hogy már nem az önérzetes kockák tartják el a Hardveraprót. :K

    Amíg az apró a PH! közösségépítős plusz szolgáltatása volt, addig elment az üzletrontás elnézése, és ezzel a kis belterjes közösség hópihéinek simogatása, de mint hogy megnőtt és legalább a rá költött rezsit vissza kellene hoznia, így lassan a kommentek teljes kilövése is teljesen valós opcióvá vált.

    Mert hogy havi egy-két lecserélt alkatrészt hirdető törzstag nem tartja el az aprót, az biztos. :U A féláfás nagykeres, a netre szorult sufni-GSM, a kupon kódot hazamentő nagyker alkalmazott, a BalkánPéntek nyerészkedő, azaz a régen lenézett Prohardver! Piac Hiéna Közösség vesz kiemelést, vesz bazár jogot, a vastagabb haszonkulcsból több jut a szolgáltatónak is. Ennek megfelelően a szabályok is hozzájuk idomulnak, nem is lehet másként, per vadkapitalizmus. :R

    Majd tetszenek az egyszerű tagok is venni Prémiumot sírás helyett, eltartva a komplett lapcsaládot, és újra ki lesznek söpörve a kufárok a Templomból. ^^

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • PuMbA

    titán

    válasz #90088192 #200 üzenetére

    "a gyereknek nap mint nap abban a közegben kell érvényesülnie és beilleszkednie, ahol ez a fokmérő, ahol aszerint leszel valaki (vagy senki), hogy milyen cipő van a lábadon vagy milyen telefonod van, ez alapján fogadnak be vagy épp gúnyolnak ki."

    És pont itt jönne be a megfelelő oktatás / társadalmi intézkedések, mert a gyerekek nem a semmiből veszik ezt, hanem otthon / környezettől tanulják :) Északi országokban például egyáltalán nem menő és rosszallóan néznek arra, aki kérkedik a cuccaival. Na ezt kéne megvalósítani itt is, ami sok idő, de a legrosszabb, hogy el se kezdtük az eddig 30 évben.

    [ Szerkesztve ]

  • Gargouille

    őstag

    válasz #90088192 #200 üzenetére

    Lehet te ebből a szempontból szerencsés voltál, aminek örülök. Sajnos a többség nem az. Természetesen én is ugyanúgy gondolom ahogyan te, viszont a realitásokkal nem szembe nézni és figyelmen kívül hagyni, egyszerűen butaság. Szülőként nekem minden nap iskolába kell vinnem a gyereket, akinek itt és most, ebben a valóságban kell érvényesülnie. Persze otthon a magunk értékrendjét próbáljuk átadni nekik, de ettől még a világ nem változik meg. Vagy legalábbis nem holnap fog. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Somatom

    veterán

    válasz #90088192 #218 üzenetére

    Egy hét éves gyerek sztem még szeret az apjával bármit csinálni. Bringázhatnánk, pecázhatnánk, elmehetnénk kurvázni, stb. Sztem a konzolt azért veszik, mert azzal elvan a gyerek a biztonságos négy fal között úgy, hogy nem kell vele foglalkozni. Szvsz a szülő tulképp magának veszi.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • Somatom

    veterán

    válasz #90088192 #220 üzenetére

    Már nem kell, csak nem tudja visszavinni. Különben is egyszerűbb a konzol ára miatt nyavajogni.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • Somatom

    veterán

    válasz #90088192 #222 üzenetére

    Nem ilyen egyszerű ez, hogy "nem kellett". Isten nagyon rafkós. Úgy alkotta meg a rendszert, hogy a gyerek-project eleje nagyon jó, arra mindenki vágyik. Csak később durvulnak el a dolgok.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • thesound

    őstag

    válasz #90088192 #241 üzenetére

    +1

    Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

  • Noukoum

    veterán

    válasz #90088192 #241 üzenetére

    A te elgondolasod szerint, amit dekodolatam a mondandodbol, az jon le, hogy a gyerek elmebeteg lesz megvonasi tunetekkel, ha hisztizik, es nem kapja meg amiert hisztizik.

    Hihetetlen.. pont te írtad hogy eleged van az emberiségből máshol. Én mit mondjak.
    Én nem tudom hogy az olvasás, vagy a szövegértelmezés nem megy. De baromi nagy baj.

    1. Még mindig kurv@ra nem arról van szó hogy a gyereknek azért lesz baja mert nem kapja meg az xboxot. A gyerek azért fog sérülni mert nem fog tudni beszélgetni az osztálytársaival. Ti más bolygón éltek, de komolyan?
    Ma tulajdonképpen általános és középiskolában az első legjelentősebb tulajdonság a cuccaid. (A megszerezhető tulajdonságokról beszélek természetesen.)
    Ne mond már nekem hogy szerinted nem jár negatív hatással az ha a gyerek szakadt ruhában, számítógép, xbox, okostelefon, minden extra nélkül nő fel. Ugyanmár.
    Nagyon jó ez a gyereknek nincs szüksége semmire elv. Egészen addig míg a gyerek nem tud ált. iskolában barátokat szerezni mert nincsen semmije. Nem hogy nem lesznek barátai, ismerősei, még a kommunikációja is egyenlő lesz a nullával, mert a napi aktív 12 órából 8-at szinte 0 kommunikációval tölt el. Na jó de jön a középiskola, emberünk 0 kommunikációs készséggel és ugyanúgy a semmivel pont azt fogja tapasztalni mint eddig. A különbség valószínűleg annyi lesz hogy jobban érti a dolgokat, és sokkal nehezebben éli meg az egészet. Még mindig 15 éves gyerekről beszélünk..
    Egyetemen később pótolhat ugyan, de ez sem garantált már ha megy egyetemre. Ha meg kikerül a munkaerőpiacra akkor azt fogja tapasztalni hogy ismerettség és kommunikációs képességek nélkül lényegében finoman szólva veszett fejsze nyele..
    Ezt akarod te összehasonlítani egy olyan gyerekkel, mely minden aktuális gyerektrendhez szükséges eszközt megkapott? Biztos rosszabb kommunikációs képességei lesznek tucatnyi baráttal, ezáltal lesz ismerettsége, kapcsolatai, egyetemre kiegyensúlyozottan és magabiztosan megy és valószínűleg az adott szakterületen az átlagnál jobb melót kap, ha nem lesz vállalkozó. A boldogság egy szubjektív dolog, de ha fogadni kéne hogy 30 évesen melyik ember lesz boldogabb elég sokat mernék az utóbbira tenni. (Persze két azonos embernél, ami ugye lehetetlen)

    Az a baj hogy ti kiindultatok abból hogy a csúnya hisztis elkényeztetett gyerek hisztizik az xboxért. Hogy mer ilyet csinálni? Bezzeg a miidőnkben.
    Csak hogy szó sem volt hisztiről. Ha egy ember megígér valamit, azt illik betartani normális helyen. Gyerek megígéri hogy a 3-as matekot kijavítja 5-ösre. Természetes hogy megtesz ezért mindent. Szülő megígéri hogy karácsonyra új xboxot hoz a jézuska. Mindent megtesz azért hogy betartsa. Na de mindent? Pénzeljen egy mocskot aki ebből akar hasznot csinálni?
    (Mert megy tőletek a hiszti az xbox miatt alternatíva: Anyuka megígéri hogy karácsonyra almás pite lesz mert már régen nem volt és a gyerek kedvenc étele az almás pite. Erre karácsony előtt néhány nyerészkedő megveszi az összes almát, és elkezdi 10000ft/kg áron adni. Magyarul aki almát akar, annak ki kell fizetni az extra pénzt. Persze fél évvel később már olcsóbban belehetne szerezni, na de a karácsony most van. Megvegye a szülő vagy ne vegye?)
    Nem kell ehhez xbox, nem kell ehhez hiszti, nem kell ehhez elkényeztetett gyerek. És itt csak egy nyamvadt almás pitéről beszéltünk, amitől csak rossz kedve lesz a gyereknek. Ehhez képest az xbox a beilleszkedés kulcsa, kommunikáció fő tárgya. Arról nem is beszélve hogy valószínűleg ezek a gyerekek heti 10 órákat fognak xboxon játszani amiből szintén kimarad a gyerek.

    Az elkényesztett gyerekek... A felnőtt emberek hány százaléka megy oda segíteni / beszélgetni szegény idős / hajléktelen emberekhez? Pedig mindenki megtehetné. Hát nem sokan. Akkor szerinted melyik divatos ruhás kisgyerek fog odamenni a szakadt ruhás, látszólag elmaradott gyerekhez? Nem sokan, vagy ha igen nem gyakran. Ki fog azzal a gyerekkel beszélgetni xboxról, játszani xboxon akinek nincs xboxa? Nem sokan.
    Akkor miről beszélünk? A felnőtt emberek pont annyira érdekemberek mint a gyerekek. A különbség általában az hogy míg az előbbiek szándékosan csinálják, az utóbbiak ösztönösen.

    Attól még hogy egy gyereknek megvan mindene még nincs elkényesztettve. Érdekes is lenne. És még néhány zagyvaság amit írtál. Gazdag gyerek is lehet boldogtalan mint szegény gyerek. Az esélyek a különbségek.
    Példa: Kapok 5 milliárd forintot, te nem kapsz semmit. Éljük tovább az életünket. Kinek lesz 10 év múlva nagyobb vagyona? Vagy tegyem úgy fel a kérdést hogy 10 év múlva lesz 1 milliárd vagyonod? És még korrekt voltam, mert a pénz mellé kapnom kéne néhány piacképes diplomát és szakmai tudást, 10 nyelvizsgát, mondjuk anyanyelvi szintű nyelvtudással, jó kapcsolatokat. Na kb így lenne hasonló. Na mennyi az esélye hogy nagyobb vagyonod lesz?
    Szóval ez a botos példa is nagyon szép, mesébe illő de a valóság más. Persze, fel lehet nőni úgy hogy nincs semmid? Persze hogy fel lehet. Na de előny ha van valamid, sok mindened? Hogyne lenne előny!
    Példa: Nyíregyháza-Győr: Te gyalog, én autóval. Ki ér oda előbb? Te! Persze mert én elmentem külföldre városnézésre. Na de mennyi az esélye hogy én ahelyett hogy nyerjek megszivassam magam? Nem sok. Akkor mennyi az esélye hogy te gyalog hamarabb odaérsz. Szintén nem sok.
    Tehát vitathatatlan előnyt képeznek a tárgyak. Ez nem jelenti azt hogy aki gazdag az garantáltan boldogabb, ez nem jelenti azt hogy aki szegény az garantáltan egy depressziós roncs lesz felnőttként. Na de az sem garantált hogy én autóval hamarabb győrbe érek, tudod. De mennyi az esélye az ellenkezőjének?

    Te szimplán egy magyar sztereotípiát (vagy nem magyar) hoztál fel. Amelyik gyerek gazdag az hisztis, elkényesztetett, aki nem lesz sose boldog.
    Pont úgy ahogy a langyi hangú meleg, az asszony kérésének engedő papucs, a felkészült diák stréber, a diplomás beképzelt, a szakmunkás buta. Hát szomorúan kell közölnöm, sajnos ezek biztosan előfordulnak de egyáltalán nem törvényszerűek. Írhatnék még pár oldalt, de befejezem a kisregényt, ebben elég sok minden benne van.
    Az egész amúgy onnan indult hogy a konzolokon nyerészkedők senkinek sem ártanak. Én meg mondtam, hogy a gyerekeknek biztosan igen. Egy 40 éves ember egyszerűen feldolgozza hogy 3 hónap múlva megveszi. Egy gyerek máshogy működik. Arról pedig mindenki leszokhatna hogy a saját szemszögét ráerőlteti a gyerek életére. Nem, nem működik és soha nem is fog. És leírom mégegyszer hátha segít, nem nem hisztizett a gyerek az xboxért, nem nem állítottam hogy a gyerek elkényeztetett, még azt sem mondtam hogy gazdag a család. Sőt nem is azért írom ezeket, mert konzolt akartam venni és savanyú a szőlő. Mert már ilyennel is sikerült megvádolni, pont engem. :D
    2. Kérlek addig ne válaszolj míg nem olvastad el és nem értelmezted. Ha két hét akkor annyi.

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • Gargouille

    őstag

    válasz #90088192 #241 üzenetére

    Megragadott ez a mondatod:

    "Tudod nagyon sok 14 eves fiu BMW-re vagyik, meg markas cuccokra, mert igen csak felre lett nevelve"

    A magyar társadalom 80%-ára (felnőtt emberek) tökéletesen megállja ez a mondat a helyét. Ez nem félrenevelés, ez az általános "értékrend" (direkt idézőjelek közé írtam).

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • GEIL

    addikt

    válasz #90088192 #249 üzenetére

    Ne menjünk bele ebbe.....pl öreganyám se magának tette félre a nyugdíját.

    mamám: 52 évesen ment nyugdíjba ...kb 34 év ledolgozva = 182.000 Ft( özvegyi nélkül )
    anyám: 60 évesen ment nyugdíjba....több mint 40 év ledolgozva = 93.000 Ft

    Bejelentve és tisztességesen leadózva voltak...nem volt fekete munka....
    csak ugye "más rendszer" volt.....ez számít. :((( :((( :(((

    Nekem nem sok kilátásom van nyugdíjra.....pedig középvezetői beosztásban vagyok 18 évet ledolgozva 40 évesen.....és még nyomhatok 25 évet ( :o :((( )....de a kb 2 millio Ft félretett magánnyugdíjamat már lenyúlták....hagyjuk is mert kár a szó erre.
    Vagy ne vonják a nyugdíjjárulékom...félreteszem én magamnak....de a levonásokon kívül még félretenni hitelek mellett és gyerek mellett nem hiszem hogy mindenkinek megy. főleg hogy 3 lakástakarékot is fizetek.....de ez magánügy és részletkérdés. Ami biztos hogy valami félresiklott a rendszerrel.....de nagyon.

    [ Szerkesztve ]

    i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

  • Noukoum

    veterán

    válasz #90088192 #244 üzenetére

    Nem sertesnek szantam, ahogy irtam, en igy ertelmeztem amit mondtal.
    Nem is vettem sértésnek, mert nem találtam benne semmi sértőt. Remélem te sem veszed annak, mert én sem annak szánom.

    Ha a gyerek nem tud kommunikalni, mert azt csak az iskolaban szerezheti meg ahol kikozositik mert nincs meg egy targy akkor ott meg nagyobb problemak vannak.
    Tudod a gyerekkel a szulonek is kell foglalkozni, tanitani, mi tobb kommunikalni es megtanitani arra, hogy ha ezert nem akar vele valaki beszelni, akkor azzal nem erdemes szoba allni, ha ez egy komplett iskola, akkor nagyon rossz helyen vagytok.
    Bár ilyen egyszerű volna. Abban lehet van valami hogy a fővárosban több az iskola, könnyebb váltani. De vidéken ez sokkal nehezebb és macerásabb dolog. És nincs is választék az iskolák között. Ráadásul egyáltalan nem elfogadott dolog hogy finoman fogalmazzak. Nem egy komplett iskolára gondoltam, elég egy olyan osztály. Persze irreális hogy egy gyerek tényleg senkivel nem tud szóbaállni, de láttunk már ilyet. Egy 8 éves gyereknek nehéz lesz elmagyarázni hogy ha az osztályban nem megy próbálkozzon máshol.

    Nem kell a feleloseget masra haritani, nincs az az ok a vilagon, ami egy targy megvetelet ilyen okbol kikenyszeritse.
    Tényleg? Ezt gondolod? Akkor nagyon rosszul gondolod szvsz. Ez is pontosan olyan érdek mint amikor a fiatal srácok autót akarnak hogy könnyebb legyen csajozni. Vagy 30 évesen új német prémium autó kell hasonló ok miatt. Vagy saját lakás. Vagy valaki a legmenőbb skint veszi meg a játékban, hogy a játékotársak felfigyeljenek rá. Vagy valaki kutyát vesz ismerkedős, csajozós célból, nyaralni megy hogy lássák hogy ő valaki. stb stb stb
    Minden csak nézőpont kérdése, a fiatal srácok is tudnának csajozni autó nélkül nem? De tudnának, csak sokkal hamarabb néz rájuk bármely lány ha vagy egy 15 éves bmw-jük.. Érdek- pénz el kell hogy keserítselek de a világunk így működik.
    Nem nevezném felelősség hárításnak azt hogy egy olyan gyereknek mely nem barátkozós és adottságai sem trendik, az egyetlen egy eszköze a társalgásra a tárgyai. Szó sem volt kikényszerítésről, pont ezt magyaráztam. Szimplán előnyről van szó. Pont olyan előny mikor ugyanazon srác akkor lesz a lányok körében népszerűbb ha autóval van. (Ehhez nem kell gold diggernek lenni a mai társadalmi normák alapján). Vagy pont olyan előny amikor hálapénzt adsz az orvosnak a műtét előtt. Anélkül is megcsinálja, csak valószínűbb hogy szívni fogsz.. stb

    Mit gondolsz 100 evvel ezelott senki nem tanult meg kommunikalni
    Miért ne tanult volna meg? Annyi a különbség hogy régen a gazdag és a szegény el volt választva egymástól. Ma már csak nagyon kevés esetben és ez sem törvényszerű (magániskolák). És akkor bármilyen meglepő lehet számodra teljesen természetes volt hogy szegény ember szegénnyel gazdag ember gazdaggal társalog. Ma már ez nem íratlan törvény, mégis a gyakorlat ez. Ahogy a tulaj sem ül le csevegni általában a karbantartóval, úgy a "gazdag" gyerek a "szegénnyel" se fog. Csak a karbantartó már felnőtt, ezt megérti könnyen feldolgozza. A gyerek viszont nem.

    Na akkor most figyelj, itt vagyok szovegertelmezesi kepessegek nelkul, kb kikozositve nottem fel, amig nem talaltam meg azokat akik erdemes arra, hogy beszeljek veluk. Es 0 ismeretseggel, kommunikacios kepessegek nelkul tokeletesen boldogulok.
    Ennek én örülök, bár semmi konkrét nélkül muszáj vagyok elhinni amit írtál. Mert kívűlről lehet máshogy látná mindenki. Ellenben mit dolgozol ha szabad tudni?
    Ez nem változtat azon hogy kinek van nagyobb esélye. Mert te azt állítottad hogy ezektől a tárgyaktól nem lesz jobb senkinek, elég a bot. Nem véletlenül azért állítod azt mert te így nőttél fel?

    Vagyis megegyszer ertelmezd, nem a kulsosegek tesznek egy embert, nem az, hogyan tud bajologni
    Ezt kérlek magyarázd el az ország 95%-nak. Az mert ők máshogy gondolják, vagy ha nem is gondolják máshogy cselekvésük mást mutat. Én is szívesebben élnék egy szigeten, sajnos még nem találtam meg a megfelelő helyet és időt. Muszáj vagyok alkalmazkodni. Én tudom mi miért van, a gyerekem nem. Én tudok reagálni dolgokra, ő nem.
    hanem a tudas es szandek ami meghatarozo
    Sokkal többre viszed az ismerettséggel hidd el. Mikor gyerek voltam én is pont így gondoltam, aztán jött a magyar valóság. Persze ha olyan képességekkel születsz melyek biztosítják azt hogy olyan helyen dolgozz amelyre ma nagy kereslet van, akkor tényleg nincs semmi gond. Csak jóreggelt, nem mindenki pl programozó, nálunk a 150ezres nettó bér (összesen ennyi, ehhez nem jön semmi extra melyet a munkáltató biztosít) az egy teljesen jó bérnek számít és sokan áskálódnak egy ilyen fizetéssel rendelkező teljes állású melóhely után. Persze van aki többet keres, meg mégtöbb aki kevesebbet.
    ahhoz meg neveles kell, hogy ne csak a rovidtavu ingerk amik hatassal legyenek.
    A nevelés nem pótolja a gyermekkort, az akkor megszerzett sérelmeket. Tegyük hozzá minél szegényebb egy család jellemzően annál többet dolgoznak a szülők, annál feszültebbek, annál kevesebb idő jut a kikapcsolódásra. És ez a gyereknevelés rovására megy. Szerinted a távoktatás miért probléma a kisgyerekesek számára. Azért mert anyuka apuka 6órakor hazaér a 12órás műszak után, és még legyen annyi energiája hogy a gyerekkel leül tanulni. És lehet nem is egy gyerek van. Persze papíron milyen egyszerű nem számítanak az anyagiak, elég a nevelés :))
    Legye perspektiva, mert az hogy egy iskolaban beszelgetni tudjon az nem perspektiva, az mar igen, hogy boldog ember legyen. Ahhoz meg nem az kell, hogy mas elismerje, hanem hogy magaban felismerje a lehetosegeket. Minden itt kezdodik.
    És ezt annyira könnyű elérni hogy hirtelen mindenki boldog ember lett. Hát nem igazán. Csak hogy ne menjek messzebb. A gyerek tinidzsér korára kezdi felfogni hogy mi van körülötte. Még csak kezdi. Ha egész gyerekkorát sérelmek veszik körül, és mire feleszmél azt veszi észre hogy egész élete szenvedés volt. Hát abból nem sok jó sül ki. Gondolom neked sikerült boldognak lenni, meg sikeresnek. Na de nem mindenki te, ne magadból indulj ki! Ami neked megy, nem biztos hogy megy másnak. Ez nem csak annyi hogy húzd fel azt a retkes maszkot hogy aktuális példát mondjak.

    Ha ez nincs meg akkor pont oda jutunk amit leirtal, egy potcselekves az egesz.
    Amit az igeretrol irtal, talalkoztam en is ilyen emberrel, nagyon fontos, egy gyerek nem azert kell hogy tanuljon/jobban tanuljon mert akkor kap valamit. Es ha meg igy is van, akkor egy szulonek kell annyira ertelmesnek lennie, hogy el tudjon magyarazni egy ilyen szituaciot a gyereknek. Mert nagyon sok mindenre fel leht keszulni a vilagban, de nem minden tolunk fugg. Ez is a lecke resze a gyereknek, mert a szandek megvan, de rajtad kivul allo okok miatt nem megy. Es lenyegtelen az ok, az mar csak felesleges aggresszio.
    Az emberek szerinted nem a fizetésért dolgoznak? De azért. A gyerek is tanul valamiért. Vagy a jelenért, vagy a jövőért vagy a múltért. Ezért kár a szülőt elővenni.
    Nem minden tőlük függ ez igaz. Na de amit tudunk azt illik odatenni nem? Hiszen ő a gyerekünk! A gyerekkel elég nehezen fogod megértetni hogy bizonyos élősködő bácsik teljesen legális módon csalják az adót, kihasználva a nagy keresletet. Ez nem a lecke része, a lecke nem árt a gyereknek pont azért lecke. Az ok felesleges agresszió? Értem. Mondjuk ez úgy marhaság ahogy van. Szerintem nem mindegy hogy azért tört el a kezed mert rádtámadtak vagy azért mert elestél. Az eredmény ugyanaz, mégsem ugyanúgy fogsz érezni garantálom.

    Kulonben rovidre lehet zarni a problemat, add oda az MSRP-t a gyereknek, hogy na itt van amit igertem most neztem meg ennyibe kerul, vedd meg. Aztan majd magatol rajon, hogy a vilag ilyen.
    Ez rendkíüli rosszmájúságra utal. Téged nem érint, akkor kit érdekel szívjon más. Szokásos. Így mindent el lehet intézni.

    Sehol nem irtam ezt, azt irtam, ha a gyerek nincs nevelve, hanem potcselekvessel kitoltik az idejet, abbol nagyon nagy %-ban nem lesz teljes erteku ember, fuggetlenul az anyagi helyzetre.
    Én meg leírtam hogy attól még hogy gazdag a család, nem jelenti azt hogy nincs nevelve. De azonnal erre következtettél ezért írtam az egészet!!!! Szóval nem nekem kell olvasni az biztos.

    Tudod nagyon sok 14 eves fiu BMW-re vagyik, meg markas cuccokra, mert igen csak felre lett nevelve, hiszen a parkapcsolati sikereket automatikusan targyi szuksegletekhez koti.
    Szerinted egy boldog csaladban, ahol nevelik is a gyereket, nem fog a gyerek rajonni arra, hogy nem a megvett targyak teszik azza aki, hanem a viselkedese?

    Az összes gyerek BMW-re vágyik, sőt ez a felnőttekre is igaz. Márkás cuccok szintén. Hibahatáron van az aki nem.
    De majd egyszer biztos rájön. De nem 8 évesen.

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • GEIL

    addikt

    válasz #90088192 #261 üzenetére

    Ezt is értem....de akkor ne "350 ezres mobillal vegetáljon" egy fiatal..hanem tegye félre az árát....ahogy tőlem is várják hogy tegyek el pl nyugdíjra valót. :U :(

    Teljesen igaz amúgy amit leirtál...még 2 generációval korábbra tekintve pl csak dédapám dolgozott......dédanyám otthon volt 3 gyerekkel...nagy föld...szőlő...épitett 2 generációs ház...tele állatokkal (ló, tehén, kecske, malacok, tyúkok...)
    lovaskocsit vettek,...."nyaralni jártak"....minden megvolt...1 fizubol..és még sporoltak is.
    Az is más világ volt....kibirták 4K meg PS5 nélkül is...najó, dédapám azért akart egy RTX3090-et...de hát na. :O :DDD :DDD :DDD

    [ Szerkesztve ]

    i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz #90088192 #257 üzenetére

    "Latod, itt kezdodik az egesz, a Szulo enged a tarsadalom nyomasanak, ami teljesen elferditi az ertekrendet, ez oda vazet, hogy az uj ertekrend ami "Normalis" valojaban nem normalis."

    OK! Vagy más értékrendbe nőttél fel vagy már elfelejtetted az iskolás éveidet. De nem ennek van jelentősége. Úgy tolod, a biztosat, hogy bejegyzéseid feldolgozatlan dolgokról szólnak.
    Egy másik témában válaszoltál nekem. Sokáig nem értetem a dolgot, mert pont azt írtad, amit (gondolom) rossznak gondolsz.
    Tessék megérteni, hogy a társadalom emberek közössége. Ki lehet vonulni erdei remetének a társadalomból, csak a problémák száma nem fog változni. Legfeljebb az összetétele.

    Az az értékrend, amit jónak gondolsz, nem jó mindenkinek.
    Bizonyosan van olyan értékrend, ami 10 év alatt megoldaná az emberiség, pontosabban a Föld velünk kapcsolatos problémáit.
    A The Handmaid's Tale sorozat első évadához gondolom hozzáférsz.
    Nézd meg. Vajon az ár megéri a sikert? Mennyi esélye annak, hogy egy átlagos ember a bot jobbik oldalára tudja pozicionálni magát.

    Eddig mindig vakvágányra futott a társadalom kialakulásától eltérő értékrend erőltetése. Lassan lehet alakítani, de nem diktátorok útján.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Somatom

    veterán

    válasz #90088192 #321 üzenetére

    Igazad van. Ez ellen is csak egy módon lehet tenni, úgyhogy én búcsúzom, további kellemes rágcsálást! :)

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Aktív témák